wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Burza po kolędzie. Ksiądz nie miał żadnych skrupułów

23 Stycznia 2021

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

W Głuszycy ksiądz chodził po kolędzie narażając seniorów na niebezpieczeństwo. Podczas wizyt nie zasłaniał ust oraz nosa za pomocą maseczki. Okazało się, że duchowny nie może zakryć twarzy przez wzgląd na problemy zdrowotne. Nie przekonało to wier

Głuszyca jest niewielką miejscowością, ulokowaną na terenie powiatu Wałbrzyskiego, w województwie wielkopolskim. W mediach społecznościowych ukazała się dyskusja między parafią, a wierną. Poszło o księdza, który miał nie zasłaniać twarzy podczas chodzenia po kolędzie. 

"Chciałam zapytać księdza proboszcza, dlaczego odwiedza ksiądz nasze Babcie i Dziadków podczas kolędy bez maseczki? Naraża ksiądz ich życie i zdrowie. Czy zależy księdzu na kolejnych sakramentach dla nich? Nie umiem sobie tego inaczej wytłumaczyć" - czytamy w komentarzu, który pojawił się pod jednym z wpisów parafii NMP Królowej Polski na Facebooku. 

"Ksiądz proboszcz jest zwolniony z obowiązku noszenia maseczki ze względów zdrowotnych. Posiada odpowiednie zaświadczenie lekarskie" - wskazali przedstawiciele Kościoła katolickiego. Kwestie zdrowotne, choć, faktycznie, stanowią usprawiedliwienie, nie zabezpieczają seniorów przez zakażeniem. 

"A czy ma aktualne, negatywne badanie na obecność COVID-19" - dopytywała internautka na stronie parafii. Odpowiedź ze strony duchownych nie nastąpiła. Chwilę później kobieta poinformowała za pośrednictwem Facebooka, że została zablokowana przez parafię. 

"Kolędowanie, kolędowanie Anno Domini 2021. Proszę uważajcie na swoje Babcie i Dziadków. Niestety, parafia mojej Babci zablokowała mnie na Facebooku" - czytamy w osobnym poście. "Brak słów, powinnaś to nagłośnić, gdzie się da", "Zionie tym miłośierdziem" - komentowali internauci pod wpisem Patrycji. 

Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów obowiązek zasłaniania twarzy obowiązuje także duchownych. Hierarchowie Kościoła katolickiego mogą zrezygnować z maseczki, dopiero gdy prowadzą nabożeństwo. Za naruszenie przepisów epidemicznych grozi mandat w wysokości 500 złotych. Policja może jednak wnieść do sanepidu o wymierzenie kary administracyjnej. Może ona wynieść od 10 do 30 tysięcy złotych

Od sankcji przysługują środki odwoławcze, co wiąże się ze sfinalizowaniem sprawy na ławie sądowej. 

Wymiana komentarzy na Facebooku zniknęła ze strony Parafii NMP Królowej Polski w Głuszycy. Udało nam się zapisać ujęcia z ekranu przez likwidacją wpisów. Poniższe opinie pochodzą ze strony parafii w mediach społecznościowych i zostały opublikowane dziś, 23 stycznia. 

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

  • ZUS już za chwilę wysyła ważne pismo. Lepiej go nie przegapić

  • Na Krupówkach otwarto restaurację, nie zważając na obostrzenia. Wielka kolejka przed lokalem

  • Czy TVP Info posłucha papieża? Franciszek w mocnych słowach o manipulacji i mediach

Źródło: [Facebook/Parafia NMP Królowej Polski w Głuszycy]

Alan Wysocki

Ateista roku 2018, redaktor WTV.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: wtv@iberion.pl

Podobne artykuły

Wikimedia Commons/Adrian Grycuk, CC BY-SA 3.0 pl, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=64799143

Polska

KRS. Skandal podczas zdalnego głosowania. Mikrofon był włączony

Czytaj więcej >
Pożar

Polska

Pożar budynku mieszkalnego w Piasecznie. Choć mieszkańcy przekonywali strażaków, że wszyscy opuścili budynek, w pogorzelisku odnaleziono zwęglone zwłoki

Czytaj więcej >
Marek BAZAK/East News

Polska

Kraków. Nie żyje motocyklista, który zderzył się z osobówką

Czytaj więcej >
GIS

Polska

GIS informuje o wycofaniu z rynku trzech napojów i kremu do gotowania. Ostrzega, by pod żadnym pozorem ich nie spożywać

Czytaj więcej >
Jakub Kaminski/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Mieszkańcy miejscowości objętych stanem wyjątkowym otrzymali alert RCB. Mogą otrzymać szybką pomoc

Czytaj więcej >
Pawel Wodzynski/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Ksiądz, który celował z broni do wiernych i miał stanąć przed sądem. Nie poniesie żadnych konsekwencji

Czytaj więcej >