Ksiądz spowiada na parkingu. Pixabay.com/SenlayŹródło: Pixabay.com/Senlay
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 21 Marca 2020

Czy to rozsądne zachowanie? Ksiądz spowiada wiernych na parkingu w Maryland

Ksiądz ze stanu Maryland w Stanach Zjednoczonych postanowił wyjść na przeciw coraz częstszemu zamykaniu kościołów wobec epidemii wirusa. Wiernym, którzy czują pilną potrzebę spowiedzi, udostępnił niezwykle ciekawą możliwość wyznania grzechów na parkingu.

Władze Stanów Zjednoczonych, podobnie jak rządy wszystkich europejskich krajów, próbują poradzić sobie ze zbierającą coraz tragiczniejsze żniwo epidemii koronawirusa. W całym kraju zakażeniu uległo już około 20 tys. osób. 300 z nich zmarło.

W najbardziej dotkniętych wirusem stanach (w tym m.in. stan Waszyngton) zamknięto placówki oświaty, uczelnie wyższe oraz kościoły. Jak podaje "Fakt", z opustoszeniem tych ostatnich postanowił walczyć Ojciec Scott Holmer z parafii St. Edward the Confessor Church w Bowie.

Rzeczy, które robili z jej ciałem są po prostu straszne. Koszmar 30-latki z mazowieckiego, tylko dla ludzi o mocnych nerwachRzeczy, które robili z jej ciałem są po prostu straszne. Koszmar 30-latki z mazowieckiego, tylko dla ludzi o mocnych nerwachCzytaj dalej

Ksiądz spowiada na parkingu

Duchowny postanowił spowiadać swoich parafian na parkingu. W całej akcji pomaga mu seminarzysta Joe McHenry. Jest to warunek konieczny. Wspomniany student seminarium pełni bowiem niezwykle istotną rolę.

Przyszły kapłan, dbając o bezpieczeństwo, kieruje bowiem ruchem ulicznym. Co więcej, informuje on ojca Holmera o tym, kiedy powinien zasłonić oczy. Duchowny nosi bowiem na głowie specjalną przepaskę, umożliwiającą wiernym anonimowość.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Przez pandemię przełożą Wielkanoc? Watykan wydał specjalne zalecenia, dla wielu katolików będą ogromnym ciosem
2. "Kobieta wjechała pod ciężarówkę, zginęła na miejscu". Śmiertelny wypadek na ważnej drodze na Mazowszu

Ojciec Holmer udzielił wywiadu gazecie "National Catholic Reporter". – My, kapłani, musimy być kreatywni w tym, jak nieść ludziom Chrystusa, kiedy nie możemy tego robić w naszych budynkach kościelnych – powiedział, cytowany przez "Fakt".

Dodajmy, że całość odbywa się w samochodzie. Wierny, chcąc zachować prywatność, opuszcza pojazd tylko w sytuacji, gdy znajduje się w nim inna osoba. Przebieg sakramentu można zaobserwować m.in. pod tym linkiem.

Co sądzicie o specyficznej inicjatywie amerykańskiego kapłana?

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Hertha Berlin podała wyniki testów na wirusa. Co z Krzysztofem Piątkiem?
  2. Przestępcy znaleźli wyjątkowo perfidny sposób na okradanie mieszkań. Uważaj, kto do Ciebie puka
  3. Naukowcy odkryli właśnie nowe, nieznane dotąd objawy zakażenia. Niepokojące informacje
  4. Porażające słowa Jarosława Kaczyńskiego: "Wybory prezydenckie nie zostaną przełożone"
  5. Polacy mieli wreszcie wrócić do domu. Skrajnie niebezpieczna sytuacja na lotnisku, jełost zdjęcie
  6. Umierał i nawet nie wiedział, że przed nim odszedł jego brat, siostra i mama. Wszystko przez jeden obiad, tragedia w USA

Źródło: Fakt