wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Ksiądz z chełmskiej parafii bez rozgłosu dogadał się z katechetami i parafianami. Teraz o jego inicjatywie mówi całe miasto

18 Września 2020

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

Ksiądz nie chciał mówić głośno o swojej inicjatywie. Postanowił porozumieć się z katechetami i innymi lokalnymi duchownymi. Wiadomości o jego działaniach dotarły do mediów. Aktywność kapłana zdecydowanie wpłynie na wizerunek Kościoła katolic

Wielu duchownych w naszym kraju nie cieszy się najlepszą reputacją. Homofobiczne deklaracje czy też skandale znacznie nadszarpnęły sposób, w jaki potrzegamy instytucję Kościoła katolickiego. Opinia publiczna wciąż żyje doniesieniami o czynach pedofilskich niektórych księży. Warto podkreślić, że nie każdy duszpasterz identyfikuje się jednak z tymi kontrowersyjnymi poglądami.

Ksiądz rozpoczął ważną, społeczną akcję

Ksiądz Andrzej Sternik, jak podaje "Wirtualna Polska", jest pracownikiem parafii Narodzenia NMP w Chełmie. Kapłan postanowił zaangażować się w edukacje dzieci i młodzieży. Duszpasterz zbiera pieniądze, by móc przekazać uczniom stypendia. Dzięki jego działaniom potrzebujący nie muszą martwić się o rachunki za przybory lub szkolne podręczniki. Źródło, z którego finansowane są stypendia, zaskakuje. Okazuje się, że Andrzej Sternik czerpie finanse dzięki wiernych, jednak w nietypowy sposób.

Kościoł w Chełmie zrzesza dobrodusznych parafian. Ksiądz Sternik poprosił społeczność wyznaniową, by przekazywali mu zebraną makulaturę. "Wirtualna Polska" relacjonuje, że kapłan otrzymuje jej całe tony. "Dziennik Wschodni" informuje, że w ciągu ostatnich dwóch lat, kapłan pomógł aż jedenastu uczniom. Miesięczne wsparcie sięgało nawet do 200 złotych. Projekt cały czas się rozwija. Coraz więcej parafian decyduje się na przekazanie swojego wsparcia. 

Ksiądz w jeden miesiąc gromadzi od 3 do 6 ton materiału. "Dziennik Wschodni" i "Wirtualna Polska" nagłośniły jego akcje. Obecnie Andrzej Sternik jest znany w całej miejscowości. - Wysokość stypendium to 150 lub 200 zł. Stypendystów wybiera Komisja Charytatywna działająca przy naszej Radzie Parafialnej i nasz Zespół Caritas – wyjaśnia Sternik. – Bardzo pomocni są także katecheci, którzy mają rozeznanie w sytuacji materialnej i wynikach swoich uczniów - komentuje Sternik.

Źródło: [Dziennik Wschodni/Wirtualna Polska]

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >