wtv.pl
Ksiądz Alfred Wierzbicki LGBT

TVN 24/Kropka nad i/screen

Ksiądz nie zostawił na rządzących suchej nitki ws. LGBT. “Kreują demony nienawiści, słowa mogą zabijać"

17 Czerwca 2020

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

Ksiądz Alfred Wierzbicki nie wytrzymał i zabrał głos w sprawie społeczności LGBT. Jego ostra reakcja może nie spodobać się politykom Prawa i Sprawiedliwości. Znany duchowny odniósł się do "demonów nienawiści". Mocne deklaracje kapł

Równouprawnienie osób nieheteroseksualnych zdominowało tegoroczną kampanię prezydencką. Wysoko postawieni przedstawiciele Zjednoczonej Prawicy od kilku dni podejmują walkę z "ideologią LGBT". Ich zdaniem mniejszości seksualne chcą seksualizować dzieci. Skandaliczne deklaracje w tej sprawie zdążyli wygłosić Jacek Żalek i Przemysław Czarnek. To, w jaki sposób dehumanizowali społeczność LGBT, poruszyło także część duchownych. Jeden z nich, ksiądz Alfred Wierzbicki postanowił skarcić konserwatystów.

Ksiądz Alfred Wierzbicki o osobach LGBT: "Politycy kreują demony nienawiści"

Na antenie TVN24 kapłan odniósł się do stanowiska Prawa i Sprawiedliwości w sprawie mniejszości seksualnych. - Taki wątek w ogóle nie powinien się pojawić w kampanii prezydenckiej. To jest kreowanie przez polityków demonów nienawiści. Jest to równie ohydne jak straszenie wcześniej w wyborach uchodźcami, z których w końcu żaden nie przybył do Polski - wskazał etyk z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Duchowny zaapelował też do prezydenta Andrzeja Dudy. Ostrzegł go przed opłakanymi konsekwencjami, jakie mogą nieść za sobą homofobiczne deklaracje. Uważa, że wywołuje to "wiele łez i cierpienia i samobójstw". - To jest wbrew katechizmowi. Osoby ze środowiska LGBT powinny być włączane do Kościoła, a nie z niego wypychane, zgodnie z chrześcijańskim nakazem wrażliwości na drugą osobę - upominał rządzących w TVN24. 

Ksiądz Alfred Wierzbicki stanął w obronie mniejszości seksualnych. - Słowa mogą zabijać i zabijają. On używa łomu, tu nie ma żadnej argumentacji. Takie wypowiedzi cofają nas cywilizacyjnie. To skandaliczne, że tacy ludzie są na mojej uczelni. Skąd on się wziął, kto dał mu tytuł profesora? - pytał Wierzbicki na antenie TVN24, mówiąc o Przemysławie Czarnku. Tłumaczył, że nie każde zachowania społeczności LGBT zdobywają jego uznanie. Dodał jednak, że nie może to stanowić powodu do odbierania im niezbywalnej godności. 

Na przedstawionym zdjęciu wyróżniającym widzimy ujęcie z programu TVN 24 pt. "Kropka nad i" z 16 czerwca. 

Źródło: [TVN 24]

Podobne artykuły

W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >
W Czaczu w Wielkopolsce służby wezwane zostały do samobójcy

Polska

Samobójstwo 27-latka w Czaczu w Wielkopolsce. Mężczyzna powiesił się na drzewie

Czytaj więcej >