Ksiądz Konrad Krajewski odmówił noclegu w hotelu. Wybrał schronisko dla bezdomnych.. Scavuzzo/REX/Shutterstock/EAST NEWSŹródło: Scavuzzo/REX/Shutterstock/EAST NEWS
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 14 Września 2020

Kardynał przyleciał do Polski na pogrzeb. Nie chciał spać w hotelu, wybrał schronisko dla bezdomnych

Ksiądz, który w ubiegły piątek przyleciał do Krakowa, by wziąć udział w pogrzebie kardynała Mariana Jaworskiego, odmówił noclegu w hotelu. Pełniący funkcję papieskiego jałmużnika kardynał Konrad Krajewski wybrał schronisko dla osób bezdomnych i ubogich.

Kardynał Konrad Krajewski, który na co dzień przebywa w Watykanie, sprawując funkcję papieskiego jałmużnika, w ubiegły piątek pojawił się w Krakowie, wskazuje portal Gazeta.pl. 11 września duchowny wziął udział w uroczystościach pogrzebowych Mariana Jaworskiego, byłego bliskiego współpracownika Jana Pawła II. Wspomniany serwis wskazuje, że Jaworski był spowiednikiem papieża Polaka, a tuż przed śmiercią udzielił mu sakramentu ostatniego namaszczenia.

Agnieszka Woźniak-Starak nie sprostała zadaniu? Bezlitosne komentarze, nie pozostawili suchej nitkiAgnieszka Woźniak-Starak nie sprostała zadaniu? Bezlitosne komentarze, nie pozostawili suchej nitkiCzytaj dalej

Ksiądz nocował w schronisku

Na pogrzebie kardynała pojawił się m.in. wspomniany kard. Krajewski. Zamiast nocować w hotelu, papieski jałmużnik postanowił jednak spędzić noc w przytulisku dla osób bezdomnych i ubogich przy ul. Skawińskiej, zaznacza Gazeta.pl. Przekazano, że zakonnicy z początku mieli być przeciwni decyzji duchownego i nie zgadzali się na jego prośbę.

Debiutu w Debiutu w "Dzień dobry TVN" mogą nie zaliczyć do udanych? Posprzeczały się już w pierwszej minucieCzytaj dalej

Krajewski retorycznie zapytał, gdzie spał założyciel zakonu, wskazując, że schronisko będzie dla niego wystarczająco dobre. Ostatecznie Albertyni zezwolili zatem kardynałowi, by ten zatrzymał się w wybranym przez siebie miejscu. – Panowie mówili, że jeszcze nigdy nie spali z kardynałem. Ja też nie, odpowiedziałem – wskazywał kolejno współpracownik papieża Franciszka.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Tadeusz Rydzyk powinien przejść na emeryturę i zniknąć z życia publicznego? Są wyniki przełomowej sondy
2. Nie trzeba kupować nowego. Łatwy sposób na otwarcie "jednorazowego" młynka do pieprzu
 

Funkcję papieskiego jałmużnika kard. Konrad Krajewski pełni od 2013 roku, a na stanowisko został mianowany przez obecną głowę Kościoła katolickiego. W imieniu papieża Franciszka duchowny ma za zadanie m.in. rozdawać jałmużnę potrzebującym, a także udzielać papieskich błogosławieństw.

Gazeta.pl wskazuje, że gesty świadczące o skromności kardynała nie należą bynajmniej do rzadkości. Przed trzema laty miał on udostępnić swoje mieszkanie syryjskim uchodźcom. Duchowny nocował wówczas w urzędzie. – Nie mam rodziny, jestem prostym kapłanem, zaoferowanie mojego mieszkania nic mnie nie kosztuje – zaznaczał współpracownik ojca świętego.

Trudno uwierzyć, co Jarosław Jakimowicz nagle wypalił w TVP Info. Nawet Magdalena Ogórek nie wytrzymałaTrudno uwierzyć, co Jarosław Jakimowicz nagle wypalił w TVP Info. Nawet Magdalena Ogórek nie wytrzymałaCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Od początku roku zdrożały o 20 proc., może też je masz. Za kilka sztuk nawet 5000 zł
  2. Nastolatki brutalnie pobiły się na szkolnym korytarzu. Porażający film właśnie trafił do sieci
  3. Abp Marek Jędraszewski znalazł kolejnego "wroga". Tym razem grzmi na singli
  4. Tadeusz Rydzyk powinien przejść na emeryturę i zniknąć z życia publicznego? Są wyniki przełomowej sondy
  5. Niesmaczne żarty dziennikarki Polsat News i Jaruzelskiej. Trudno uwierzyć, że takie słowa naprawdę padły
  6. Mandat na ponad 2 miliony złotych? Rekordziście grozi również więzienie

Źródło: Gazeta.pl