wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Ksiądz ostro zaatakował Rydzyka, nie hamował mocnych słów. Do sieci trafiło nagranie

6 Lutego 2021

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

Ksiądz Michał Woźnicki nie przebierał w słowach, gdy podczas kazania poruszył temat Tadeusza Rydzyka i Radia Maryja. Duchowny ostrzegł przed przymilaniem się "ojczulków" do starszych kobiet. W mocnych deklaracjach skomentował także urodę

  • Duchowny został suspendowany przez władze Kościoła katolickiego, a mimo to nieustannie organizuje nabożeństwa dla grona wyznawców

  • Jeszcze kilka tygodni temu kapłan obrażał Marylę Rodowicz i Beatę Kozidrak. Teraz w zaskakujących deklaracjach odnosił się do działalności Tadeusza Rydzyka

  • Okazuje się, że Woźnicki kilka lat temu brał udział w urodzinach Radia Maryja. Powiedział, jak zachowywał się redemptorysta

Ksiądz Michał Woźnicki, zgodnie z obowiązującym prawem kanonicznym, stracił prawo do odprawiania kazań, czy też zajmowania domu zakonnego salezjan. Wbrew zakazom uroczystości religijne, odprawiane przez hierarchę, nieustannie można obserwować w mediach społecznościowych. 

Ksiądz Michał Woźnicki nie oszczędził Tadeusza Rydzyka

Jeszcze 12 stycznia suspendowany kapłan w skandalicznych słowach obrażał Marylę Rodowicz i Beatę Kozidrak. Nazwał je czarownicami, "podstarzałymi gwiazdeczkami", a także "spróchniałymi matronami". Już w lutym ksiądz Woźnicki ponownie posunął się o krok za daleko. Fragmenty najnowszego kazania zostały udostępnione na Facebooku. 

- Minęło kilkadziesiąt lat, a my widzimy te podstarzałe gwiazdeczki. Jedna niczym czarownica ruszająca się, druga na szczudłach, ale cały czas wie, że podobają się innym ludziom te części ciała, które podobały się 30 lat temu, które koń też ma, ale nie chodzi o zad - mogliśmy usłyszeć.

W kazaniu o Tadeuszu Rydzyku zarzucono natomiast pracownikom Radia Maryja wykorzystywanie starszych kobiet. 

- Radia Maryja należy przestać słuchać. Tych ojczulków, którzy się przymilają do starszych kobiet i którzy żerują tak, że starsze kobiety bezkrytyczne, czy mało krytyczne nie są w stanie rozpoznać ich tchórzostwa, konformizmu i głupoty - zarzucał ksiądz. 

Tadeusz Rydzyk, według Michała Woźnickiego, nie tylko gardzi wiernymi, ale też wyciąga od nich pieniądze. Redemptorysta miał także odmówić opowiedzenia o Jerzym Popiełuszce. - On mówił "Stasiu, jakbym ja te sprawę ruszył, to by ani mnie, ani radia nie było". Masz za co się gęba tak obżarta robi. Dwa podgardła i dwa oczka święcące, jak u prosiaka - deklarował ksiądz. 

- Byłem na urodzinach Radia Maryja w Toruniu. Obok mnie był profesor Piotrowski. Do Czarneckiego podchodziłem i dziękowałem za świadectwo chrześcijaństwa w polityce. Jakiś ja durny byłem, ale co Rydzyk robił w ramach liturgii. 40 minut składano dary. I biskup w tym uczestniczył i aż poszedł usiąść, bo jak mógł w czymś takim uczestniczyć. A Rydzyk się chełpił i przyjmował te dary i się cieszył. Manifestacja siły, kto za nami stoi, jaka kasa, spróbujcie nas tylko ruszyć. Tu było kupczenie wpływami - opowiadał zgromadzonym podczas kazania.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Podobne artykuły

W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >
W Czaczu w Wielkopolsce służby wezwane zostały do samobójcy

Polska

Samobójstwo 27-latka w Czaczu w Wielkopolsce. Mężczyzna powiesił się na drzewie

Czytaj więcej >