Zmarł reprezentant amerykańskiego Kościoła. pixabay.com/kisistvan77Źródło: pixabay.com/kisistvan77
Wszystkie wideo autora Paweł Sekmistrz
Autor Paweł Sekmistrz - 27 Listopada 2020

Sekcja zwłok księdza ujawniła porażającą prawdę. Daleko mu było do gorliwego katolika

Kościół jest wstrząśnięty historią jednego z amerykańskich księży. Duchowny był oskarżony o liczne kradzieże, skandale obyczajowe oraz, delikatnie mówiąc, beztroski styl życia. Po śmierci kapłana sekcja zwłok ujawniła, że mężczyzna zmagał się z poważnym problemem...

Historia jednego z przedstawicieli amerykańskiego Kościoła wstrząsnęła opinią publiczną. Mężczyzna, który ostatecznie został wydalony ze stanu kapłańskiego, dopuszczał się przestępstw i nie prowadził swojego życia w duchu chrześcijańskim.

Czy 500 plus to za mało? Rząd rozważa nowe świadczenie, mogłoby trafić tylko do części PolakówCzy 500 plus to za mało? Rząd rozważa nowe świadczenie, mogłoby trafić tylko do części PolakówCzytaj dalej

Znikające pieniądze w kościele

Ojciec Peter Miqueli był proboszczem w kościele pw. św. Franciszki de Chantal w New Jersey. Gdy zasilił szeregi parafii, nikt nie spodziewał się, że już wkrótce stanie się przyczyną skandali obyczajowych i sprawcą przestępstw. Mężczyzna był uznawany za uczynnego i przykładnego kapłana. 

Posługę w amerykańskim kościele pełnił od 2003 r. Zawsze miły i serdeczny dla parafian, czarował swoim niesamowitym uśmiechem. Nikt nie podejrzewał go o to, by mógł zbłądzić i wejść na drogę, która nie przystoi gorliwemu chrześcijaninowi. 

Wkrótce jednak zaczęło dochodzić do podejrzanych wydarzeń w kościele św. Franciszki. Ksiądz Miqueli ogłosił zbiórkę na zakup nowych organów do parafii. Wierni przekazywali mniejsze lub większe sumy pieniężne, chcąc wesprzeć dzieło kapłana. Szybko okazało się jednak, że środki finansowe na ten cel w dziwny sposób "wyparowują", a wkrótce na koncie przeznaczonym na organy nie było już nawet dolara.

Lidl przebił wszystko. Za grosze dostaniecie telewizor, ale nie tylkoLidl przebił wszystko. Za grosze dostaniecie telewizor, ale nie tylkoCzytaj dalej

Później z parafii zaczęły znikać kolejne drogocenne zabytkowe puchary, które zdobiły kościół. Wszczęto dochodzenie, które finalnie doprowadziło do sprawcy obu kradzieży. Był nim ksiądz Peter Miqueli, tak szanowany i kochany przez wiernych. 

Amerykański Kościół w szoku

Wkrótce okazało się, że parafia św. Franciszki nie była jedyną, którą okradł ojciec Peter Miqueli. W ten sposób kontrowersyjny ksiądz przywłaszczył ponad milion dolarów. Wszyscy zastanawiali się w jakim celu potrzebne były księdzu pieniądze. Czy chodziło o wsparcie afrykańskich misjonarzy? A może o chęć budowy nowej świątyni? Prawda okazała się jednak dużo bardziej przyziemna.

Peter Miqueli roztrownił majątek wielokrotnie wyjeżdżając na luksusowe wycieczki. Zmagał się również z uzależnieniem od alkoholu i narkotyków. Dodatkowe koszty wiązały się z opłacaniem przez księdza usług kulturysty Keitha Crista, z którym odbywał stosunki seksualne. Partner Miqueliego liczyłby sobie 1000 dolarów za godzinę. 

DZISIAJ GRZEJE:
1. TVP dostała 4,8 miliarda złotych z budżetu państwa. Inne państwowe spółki mogą tylko pomarzyć o takich pieniądzach
2. Niemcy szykują się do masowego szczepienia. Zapraszają też Polaków
3. Rzecznik policji: Funkcjonariusze nie wiedzieli, że zatrzymują dziennikarkę. Tymczasem na zdjęciach widać coś innego

Kościoł wydalił księdza ze stanu kapłańskiego

Zdjęcie pochodzi ze strony na Facebooku "Remove Fr. Peter Miqueli as Pastor of St. Frances de Chantal" (facebook.com/Remove-Fr-Peter-Miqueli-as-Pastor-of-St-Frances-de-Chantal), która nawoływała do usunięcia z parafii św. Franciszki kontrowersyjnego księdza. 

Wyjście na światło dzienne skandalu obyczajowego oraz przestępstw, jakich dopuszczać miał się proboszcz skłoniły amerykański Kościół do podjęcia radykalnych kroków. W 2015 r. zadecydowano o usunięciu kontrowersyjnego duchownego ze stanu kapłańskiego. Sam ksiądz nie przyznawał się do winy. W swoim oświadczeniu, które zostało odczytane parafianom kościoła św. Franciszki pisał:

"Podjąłem decyzję o zawieszeniu działalności jako proboszcz parafii na czas zbadania tej niefortunnej i godnej pożałowania sprawy (...) Nie jestem winny zarzutów, jakie stawiają mi pewne osoby" - napisał ojciec Miqueli. 

5 lat później, w lipcu tego roku zwłoki proboszcza kościoła św. Franciszki, ojca Miqueliego zostały odnalezione w jednym z mieszkań w New Jersey. Sekcja zwłok wykazała, że kontrowersyjny ksiądz zapił się na śmierć. Miał 57 lat. 

źródło: o2.pl, nypost.com

Niewiele osób wie, czym zajmowała się Jolanta Kwaśniewska przed prezydenturą męża. Zrobiła niemałą karieręNiewiele osób wie, czym zajmowała się Jolanta Kwaśniewska przed prezydenturą męża. Zrobiła niemałą karieręCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

  1. Wzrasta nasza świadomość w kwestii zdrowia i coraz bardziej o nie dbamy. Ale czy wiemy jak robić to dobrze?
  2. Rada Ministrów wydała nowe rozporządzenie. Dotyczy świąt Bożego Narodzenia, wielu Polaków się wścieknie
  3. Sto razy lepsze niż zwykłe frytki, zdrowsze niż chipsy. Talarki ziemniaczane zrobisz banalnie łatwo, a smak pokochasz od razu
  4. Szczegóły tajnego pogrzebu Henryka Gulbinowicza. Na grobie nietypowy wieniec
  5. "Pokaż, że masz jaja". Ostre słowa w stronę Przemysława Czarnka na antenie Polsat News
  6. "Uważaj na głowę". Niesamowita inicjatywa Szpitala Klinicznego w Krakowie
  7. W Milionerach padło banalne pytanie. Uczestnik załamał ręce. Każdy miłośnik podróży poda odpowiedź bez problemu
  8. Do Polski przyleciał tajemniczy samolot z Wuhan. Ujawniono cel podróży