wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

"Nie jesteśmy równi wobec prawa. Kościół powinien osądzać księży, a nie władze świeckie". Duchowny przeciwko karaniu księży pedofili przez sądy

21 Sierpnia 2020

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

Kościół katolicki, zdaniem księdza Michała Woźnickiego, powinien samodzielnie sądzić kapłanów, którzy wykorzystywali seksualnie nieletnich. Bulwersujące i zaskakujące kazanie wyciekło do sieci. Przedstawiciel związku wyznaniowego czuj

Temat przestępstw oraz wykroczeń przedstawicieli Kościoła katolickiego od kilku miesięcy dominuje w debacie publicznej. Media nieustannie donoszą o kapłanach przenoszonych z parafii do parafii, księżach agitujących z ambony czy też ofiarach duchownych-pedofilów. W sprawie przestępstw seksualnych powołana została specjalna komisja sejmowa. Nie każdy duszpasterz aprobuje pomysły rządzących. Jeden z nich tłumaczył, dlaczego Kościół powinien utworzyć własne sądy i zakłady karne.

Kościół katolicki powinien samodzielnie sądzić księży? "Ksiądz nie jest zwykłym śmiertelnikiem"

Opinia publiczna od kilku godzin wyraża gniew wobec wypowiedzi członka Kościoła katolickiego. Kolejny skandalizujący duchowny uważa, że władze świeckie i wymiar sprawiedliwości nie są odpowiednią instytucją do skazywania kapłanów, którzy dopuszczali się nadużyć seksualnych względem nieletnich. - Ksiądz powinien iść pod osąd Kościoła i kościelnego sądu. Bo tak kazała katolicka wiara, budować takie instytucje. Łącznie z więzieniami dla księży. Bo mimo wszystko ten, który tej zbrodni dokonał to jest ksiądz, jest wyświęcony. W związku z czym karanie go nie idzie na linii takiej jak sam śmiertelnik. Tezy, że ksiądz to taki sam śmiertelnik jak człowiek, to tak myśli liberał, nie katolik. Ksiądz nie jest zwykłym śmiertelnikiem, nie jesteśmy równi wobec prawa. - tłumaczył ksiądz Michał Woźnicki podczas kazania udostępnionego na Facebooku.

Przypomnijmy, że bracia Sekielscy w skuteczny sposób przypominają o przestępstwach niektórych księży. Ich filmy "Tylko nie mów nikomu" oraz "Zabawa w chowanego" doprowadzały do ogólnopolskich dyskusji w sprawie zaniechań władz poszczególnych parafii względem krzywdzonych nieletnich. Kazanie Michała Woźnickiego zostało wygłoszone właśnie po premierze kolejnej produkcji Sekielskich. Skandaliczne słowa ponownie obiegły internet i wywołały jeszcze większe emocje.

Kościół katolicki nie zawsze reaguje odpowiednio w przypadku, gdy ksiądz staje się oprawcą dzieci. Przypomnijmy, że ofiarami nadużyć padały też przedstawicielki świata show-biznesu. Zarówno Kora, jak i Izabela Trojanowska publicznie opowiadały o okrucieństwie duchownych. Część młodzieży dopiero po latach zbiera odwagę, aby otwarcie przedstawić swoje historie. Niestety takie osoby jak Michał Woźnicki nie są w stanie wykazać się należytym zrozumieniem czy też powagą. 

Źródło: [Facebook/Marcin Krystian Wichert]

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >