Kościół. Twitter.com/duklanowskiŹródło: Twitter.com/duklanowski
Wszystkie wideo autora Wiktor Ćwikliński
Autor Wiktor Ćwikliński - 19 Kwietnia 2020

Polityk PiS zachęca duchownych do obchodzenia prawa. Skandaliczna wypowiedź

Kościół Katolicki dosyć mocno ucierpiał w wyniku pandemii. Rządowe zakazy zgromadzeń spowodowały drastyczne uszczuplenie pieniędzy z tacy. Duchowni szukają sposobów na zmianę sytuacji. Jednemu z nich próbował doradzić Marek Duklanowski, radny PiS ze Szczecina.

Zdaniem Duklanowskiego najlepszym sposobem na zakazy jest ich obchodzenie. Radnego najwyraźniej niezbyt interesują przyczyny takiego stanu oraz to, jaki jest cel obostrzeń wprowadzonych przez rząd.

- Proszę dać komże mężczyznom i ma Ksiądz asystę. W Triduum służyło nas naprawdę wielu. Same plusy - więcej gorliwych ministrantów, więcej ludzi overall (ang. ogólnie - przyp. red.) i wszystko legalnie - napisał w odpowiedzi na tweeta poznańskiego duchownego ks. Daniela Wachowiaka.

Skandal, który oburzył całą Polskę. Wyciekły dane osób w kwarantannie, prokuratura bada sprawęSkandal, który oburzył całą Polskę. Wyciekły dane osób w kwarantannie, prokuratura bada sprawęCzytaj dalej

Kościół przygnębiony małą ilością wiernych

W swoim tweecie ksiądz wskazywał na problematyczność ograniczeń: "Czy są już jakieś decyzje/przecieki ile osób będzie mogło być od niedzieli w kościele? Dla każdego księdza mówienie szóstej osobie, że nie może wejść na Mszę Świętą jest bardzo przygnębiające. Bardzo" - napisał. 

DZISIAJ GRZEJE: 1. Najstarszy, żyjący polski aktor ujawnił że jest gejem na antenie TVP. Poruszające do łez wyznanie ikony
2. Skoczyli ze spadochronem z 20 piętra. Nagrali ich sąsiedzi, sprawę bada policja

Czy radny PiS nie zdaje sobie sprawy, czym może skończyć się takie nakłanianie do obchodzenia prawa? Zakazy mają przecież na celu ograniczenie transmisji śmiertelnie niebezpiecznego wirusa, którego nie obchodzi czy roznoszony jest w kościele, w parku czy podczas koncertów. Atakuje wszystkich po równo. I dla wszystkich stanowi ogromne zagrożenie. W ostatnim czasie Duklanowski bardzo uaktywnił się w sprawie ochrony życia poczętego. Publikuje na ten temat niezliczone ilości postów i udostępnień. Szkoda, że nie wykazuje podobnej troski, gdy chodzi o życie już narodzone, o życie seniorów, osób z chorobami serca i płuc.

Do dzisiaj na świecie koronawirusem SARS-CoV-2 zaraziło się prawie 2,4 miliona ludzi, zmarło 161 tysięcy, a wyzdrowiało 600 tysięcy. Epidemia spowodowała całkowity paraliż światowej gospodarki oraz gwałtowny wzrost bezrobocia. Obecny również w Polsce wirus wywołał jak dotąd 9 082 zachorowań oraz 350 zgonów. Według przewidywań ekspertów, wkrótce czeka nas większa liczba zachorowań, przyczyną tego mają być liczne podróże w okresie świąt Wielkanocnych. 

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Szanowany epidemiolog uważa, że wirus zostanie z nami już na zawsze
  2. Godziny dla seniorów już nie codziennie. Sklepy ograniczają udogodnienia
  3. Zaskakujący wpis Moniki Olejnik. Ujawniła ważne wspomnienie o Marii Kaczyńskiej
  4. Polsat wyemituje jutro program, który wielu osobom się nie spodoba. Nagrania z porażających interwencji wstrząsnęły internetem
  5. Ojciec wywiesił przed szpitalem dziecięcym niezwykły baner. Trudno powstrzymać wzruszenie
  6. Największa tragedia w historii państwa. Zginęło co najmniej 16 osób za granicą

Źródło: https://twitter.com/duklanowski