wtv.pl
Kościół

Twitter.com/duklanowski

Polityk PiS zachęca duchownych do obchodzenia prawa. Skandaliczna wypowiedź

19 Kwietnia 2020

Autor tekstu:

Wiktor Ćwikliński

Udostępnij:

Kościół Katolicki dosyć mocno ucierpiał w wyniku pandemii. Rządowe zakazy zgromadzeń spowodowały drastyczne uszczuplenie pieniędzy z tacy. Duchowni szukają sposobów na zmianę sytuacji. Jednemu z nich próbował doradzić Marek Duklanowski, radny PiS ze Szczecina.

Zdaniem Duklanowskiego najlepszym sposobem na zakazy jest ich obchodzenie. Radnego najwyraźniej niezbyt interesują przyczyny takiego stanu oraz to, jaki jest cel obostrzeń wprowadzonych przez rząd.

- Proszę dać komże mężczyznom i ma Ksiądz asystę. W Triduum służyło nas naprawdę wielu. Same plusy - więcej gorliwych ministrantów, więcej ludzi overall (ang. ogólnie - przyp. red.) i wszystko legalnie - napisał w odpowiedzi na tweeta poznańskiego duchownego ks. Daniela Wachowiaka.

Kościół przygnębiony małą ilością wiernych

W swoim tweecie ksiądz wskazywał na problematyczność ograniczeń: "Czy są już jakieś decyzje/przecieki ile osób będzie mogło być od niedzieli w kościele? Dla każdego księdza mówienie szóstej osobie, że nie może wejść na Mszę Świętą jest bardzo przygnębiające. Bardzo" - napisał. 

Czy radny PiS nie zdaje sobie sprawy, czym może skończyć się takie nakłanianie do obchodzenia prawa? Zakazy mają przecież na celu ograniczenie transmisji śmiertelnie niebezpiecznego wirusa, którego nie obchodzi czy roznoszony jest w kościele, w parku czy podczas koncertów. Atakuje wszystkich po równo. I dla wszystkich stanowi ogromne zagrożenie. W ostatnim czasie Duklanowski bardzo uaktywnił się w sprawie ochrony życia poczętego. Publikuje na ten temat niezliczone ilości postów i udostępnień. Szkoda, że nie wykazuje podobnej troski, gdy chodzi o życie już narodzone, o życie seniorów, osób z chorobami serca i płuc.

Do dzisiaj na świecie koronawirusem SARS-CoV-2 zaraziło się prawie 2,4 miliona ludzi, zmarło 161 tysięcy, a wyzdrowiało 600 tysięcy. Epidemia spowodowała całkowity paraliż światowej gospodarki oraz gwałtowny wzrost bezrobocia. Obecny również w Polsce wirus wywołał jak dotąd 9 082 zachorowań oraz 350 zgonów. Według przewidywań ekspertów, wkrótce czeka nas większa liczba zachorowań, przyczyną tego mają być liczne podróże w okresie świąt Wielkanocnych. 

Źródło: https://twitter.com/duklanowski

Podobne artykuły

Polityka

Nagrody w Ministerstwie Zdrowia, aż 20 mln zł w 6 lat. "Jak trzeba dać pielęgniarkom, to pieniędzy nie ma"

Czytaj więcej >
Lokalne wybory to cisza wyborcza w niemal całym kraju

Polityka

Od północy trwa wyjątkowa cisza wyborcza. 13 czerwca wielu Polaków spotka się przy urnach

Czytaj więcej >

Polityka

Protest pod Pałacem Prezydenckim. Przypomnieli słowa Andrzeja Dudy

Czytaj więcej >
(screen) Youtube/Onet Rano

Polityka

Oficjalne wyniki wyborów w Rzeszowie. Zwyciężył Konrad Fijołek, kandydat opozycji

Czytaj więcej >
Jakub Kaminski/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polityka

Margot i Łania ze Stop Bzdurom odpowiedzą przed sądem. Grozi im więzienie

Czytaj więcej >
Andrzej Duda i Kinga Duda

Polityka

Andrzej Duda nie otrzymał zaproszenia na ślub córki? Zastanawiający wpis na Twitterze prezydenta

Czytaj więcej >