wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Ktoś stanął pod kościołem i nagrał skandaliczne ogłoszenia parafialne. Niewiarygodne, że słowa padły z ambony

16 Września 2020

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

Kościół katolicki wielokrotnie zaskakiwał postawą swoich duchownych. W ostatnim czasie, w mediach społecznościowych ukazało się nagranie z ogłoszeń parafialnych. Ksiądz bez zastanowienia zaczął mówić o mniejszościach seksualnych.

Od kilku miesięcy osoby LGBT w Polsce padają ofiarami wzmożonej dyskryminacji i przemocy. Nagonka na mniejszości seksualne nabrała tempa wraz z kampanią prezydencką. Część fundamentalistów religijnych i skrajnych działaczy prawicowych wprost deklarowała, że mniejszości seksualne to ideologia, a "seks-edukatorzy" będą uczyć dzieci masturbacji. Skandaliczne tezy oraz założenia wywołały falę dezinformacji. Tym razem konserwatyści poszli o krok za daleko.

Kościół katolicki zaskakuje postawą księdza. Wygłosił oburzające przemówienie do wiernych

Przypomnijmy, że Kaja Godek wspólnie ze swoją fundacją rozpoczęła zbiórkę podpisów pod obywatelskim projektem "Stop LGBT". W ostatnim czasie Episkopat Polski poprosił księży, by umożliwili wolontariuszom zbieranie podpisów poparcia na terenie polskich parafii. Część kapłanów postanowiła jednak bezpośrednio włączyć się w akcje homofobów. Na Twitterze opublikowano oburzające nagranie z ogłoszeń parafialnych w niewielkiej miejscowości. Ksiądz bez ogródek mówił o "szerzącej się ideologii LGBT".

Jeden z użytkowników Twittera poinformował o powstaniu "Atlasu Nienawiści". Jest to oddolna inicjatywa, która wskazuje, który kościół wspiera zbiórkę podpisów pod projektem "Stop LGBT". Ustawa Kai Godek ma na celu całkowite zakazanie "promowania" homoseksualizmu. - Zachęcamy do złożenia podpisu pod obywatelskim projektem ustawy "Stop LGBT", którego celem jest zakazanie tak zwanych Parad Równości. Są to marsze, w czasie których dochodzi do licznych profanacji i walki z religią katolicką - grzmiał do wiernych jeden z duchownych.

Kościół katolicki słynie z konserwatywnych i często homofobicznych postaw księży.  - Proponuje się legalizację związków homoseksualnych oraz adopcję dzieci przez te pary. Polscy biskupi wielokrotnie zwracali uwagę na zagrożenia wynikające z ideologii LGBT - informował kapłan, który ostrzegał przed "ideologią LGBT". - Projekt ustawy ma zapobiec dalszemu rozprzestrzenianiu się tej ideologii. Jest to istotne, by jak najwięcej ludzi podpisało się pod tym projektem - dodawał. Pełne nagranie znajdziecie pod tym LINKIEM.

Źródło: [Twitter/James Jestem LGBT]

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >