wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Kościół ujawnił porażające dane. Wiadomo, ilu księży zmarło na koronawirusa

1 Października 2020

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Udostępnij:

Opublikowano oficjalne dane dotyczące tego, jak wielu duchownych zmarło po zakażeniu się koronawirusem. SARS-CoV-2 lotem błyskawicy rozprzestrzenił się na świecie, a kolejne dzienne rekordy zachorowań potwierdzają, jak wielkim jest niebezpieczeństwem

Księża nie są grupą społeczną odporną na zakażenie koronawirusem. SARS-CoV-2 dotyka dosłownie każdego i duchowni nie są w tej kwestii wyjątkiem. Przedstawiono dane, które nie pozostawiają wątpliwości. Wiadomo, ilu księży zmarło na koronawirusa. Na całym świecie pojawiają się kolejne przypadki mówiące o zakażeniach w Kościele, nie tylko wierni są na nie narażeni.

Liczba osób zakażonych koronawirusem rośnie, w Polsce pobity został dobowy rekord

Wszyscy mieli nadzieję, że koronawirus, zgodnie z obietnic premiera Mateusza Morawieckiego, będzie w odwrocie. Dane pojawiające się codziennie na stronach światowych instytucji odpowiedzialnych za monitorowanie stanu epidemii w poszczególnych krajach mówią jednak co innego. Nie lepiej sytuacja przedstawia się w krajach sąsiednich. Księża to jedna z grup społecznych, które mają kontakt z ogromną ilością osób. Na początku epidemii wierni mieli ograniczony wstęp do świątyń, teraz jednak wszystko wróciło do normy. Niemal codziennie słyszeć można było o pilnych poszukiwaniach kolejnych uczestników pogrzebów czy ślubów, w związku z wykryciem u uczestników uroczystości koronawirusa. Teraz Rada Konferencji Episkopatów Europejskich, czyli CCEE, podała opinii publicznej oficjalne dane na temat zmarłych na COVID-19, chorobę wywoływaną przez koronawirusa, księży.

Na całym świecie księża zakażają się koronawirusem, nie należą do wyjątku

Rada Konferencji Episkopatów Europejskich udostępniła statystyki na temat zachorowań wśród duchownych. Wiadomo, ilu księży zmarło w związku z COVID-19. Przedstawione dane nie są szczegółowe i zastrzeżono, iż podane liczby są jedynie przybliżone. Jak przekazuje serwis o2, powołujący się na informacje Gościa Niedzielnego, według CCEE w wyniku zakażenia zmarło 400 księży. Ponad 1/4 zmarłych księży pełniła posługę w jednym kraju. Faktyczna liczba może być jednak większa.

Ponad 100 księży zmarło na koronawirusa tylko w jednym kraju

Duchowni pełniący posługę we Włoszech stanowią największą grupę w ogólnej liczbie zmarłych księży, zmarło ich tam 121. Szczególnie diecezje na północy Włoch musiały pochować swoich kapłanów wraz z resztą mieszkańców. Często osoby pełniące posługę to seniorzy, a więc w tym przypadku znajdowały się one w grupie największego ryzyka. W przypadku zakażenia koronawirusem prawdopodobne było, iż przechodzić będą COVID-19 w najbardziej niebezpieczny sposób. Pamiętajmy, że koronawirus to wciąż wielkie zagrożenie dla naszego życia i zdrowia. Nie należy go lekceważyć.

Źródło: o2

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >