wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Poseł Konfederacji wspiera akcję OtwieraMY wrzucając na Twittera filmik jak pręży muskuły na siłowni [Wideo]

26 Stycznia 2021

Autor tekstu:

Paweł Sekmistrz

Udostępnij:

Konrad Berkowicz mimo rządowych obostrzeń mających na celu przeciwdziałanie rozprzestrzenianiu się koronawirusa, pojawił się na siłowni. Przeprowadził również wywiad z jej właścicielką, która tłumaczyła mu motywacje stojące za otwarciem ośro

  • Konrad Berkowicz pojawił się w klubie fitness, który pozostaje otwarty mimo rządowych obostrzeń

  • Polityk przeprowadził wywiad z właścicielami, którzy twierdzili, że ponieśli ogromne straty finansowe w wyniku lockdownu

  • Poseł Konfederacji zachęcił do utrzymywania aktywności fizycznej

Konrad Berkowicz podjął decyzję o zostaniu "zawodowym sportowcem" i odwiedził jedną z działających siłowni. 

Konrad Berkowicz wspiera akcję OtwieraMY

W wyniku rządowego rozporządzenia dotyczącego wprowadzenia tymczasowego ograniczenia działalności m.in. restauracji, klubów fitness, czy ośrodków rozrywki i kultury, wielu przedsiębiorców stanęło w obliczu kryzysowej dla swoich firm sytuacji. 

Przez wprowadzenie lockdownu mającego na celu zmniejszyć ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa, niejeden ośrodek całkowicie zbankrutował, będąc zmuszonym do zamknięcia swoich podwojów i nie generując w ten sposób żadnych zysków. 

Część przedsiębiorców postanowiła zbuntować się przeciwko decyzjom rządu i mimo wprowadzonych zakazów, ponownie otworzyć swoją działalność. Jedni postanowili wykorzystać nieścisłości prawne, jak np. właściciel szczecińskiego lodowiska, który przemianował swój ośrodek na... kwiaciarnię, jeszcze inni podjęli kroki w ramach akcji "OtwieraMY" mającej na celu zbuntowanie się przeciwko lockdownowi i ponowne rozpoczęcie działalności restauracji, czy siłowni. 

Jeden z klubów fitness, biorący udział w inicjatywie, został odwiedzony z kamerą przez znanego posła Konfederacji Konrada Berkowicza. Polityk przeprowadził wywiad z właścicielami ośrodka i ukazał motywacje, stojące za ich buntem przeciwko decyzjom władzy. Sam również chętnie skorzystał z możliwości spalenia kilku kalorii. 

Brak kondycji fizycznej groźniejszy niż koronawirus?

- Po moich wojażach po nowo otwartych mimo bezprawnego lockdownu restauracjach czas spalić pochłonięte kalorie, powalczyć z kwarantannowym brzuszkiem i dlatego pojawiłem się w klubie fitness - tłumaczył na zamieszczonym w serwisie YouTube filmie Konrad Berkowicz. 

Polityk porozmawiał z właścicielami ośrodka, w którym gościł. Ci zwierzyli się mu, że podczas pierwszego lockdownu ponieśli straty w wysokości 150 000 zł. Zapomoga od rządu wynosiła zaledwie 5 000 zł, w związku z czym, podczas drugiego "zamrożenia gospodarki", nie mogli sobie pozwolić na wstrzymanie działalności. 

Wykorzystali zatem lukę prawną, w myśl której z siłowni i klubów fitness wciąż mogą korzystać zawodowi sportowcy. Na nagraniu zamieszczonym przez Konrada Berkowicza zapewniają, że formalności dotyczące otrzymania licencji nie są zbyt czasochłonne i chętnie pomogą w całym procesie. 

- Szanowni państwo, żyjemy w czasach absurdu, ale na szczęście wszyscy mamy takie parcie do sportu, że możemy być zawodowymi sportowcami. Może dzięki temu wszystkiemu będziemy mieli największą kadrę sportowców zawodowych w historii Polski - żartował poseł Konfederacji. 

Konrad Berkowicz zwrócił też uwagę na fakt, że brak aktywności fizycznej i rezygnacja ze sportu może okazać się wyjątkowo szkodliwa dla organizmu. 

- (…) zawały serca i inne schorzenia wynikają często z braku kondycji fizycznej, zatem zapraszamy wszystkich dla zdrowia, dla utrzymania kondycji i odporności również - zachęcał na nagraniu. 

(Zdjęcie wyróżniające jest screenem z nagrania "Konrad Berkowicz odwiedza klub fitness działający podczas lockdownu!" zamieszczony na kanale Konfederacja Extra w serwisie YouTube - youtube.com/Konfederacja Extra)

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Paweł Sekmistrz

Z wykształcenia polonista; miłośnik kina, tego dobrego i tego złego. Do szaleństwa zakochany w Polsce, choć nie zawsze w Polakach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: wtv@iberion.pl

Podobne artykuły

Polityka

Michał Woś zaliczył potężną wpadkę. Wszystko na antenie TVP

Czytaj więcej >

Polityka

Budka i Siemoniak wylądowali "na dywaniku" u Donalda Tuska? Chodzi o udział w urodzinach Roberta Mazurka

Czytaj więcej >
Andrzej Duda

Polityka

Andrzej Duda zalicza kolejną zadziwiającą wpadkę. Pomylił amerykańskich prezydentów

Czytaj więcej >
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER - zdjęcie ilustracyjne

Polityka

Z czego utrzymuje się Grzegorz Braun? Są kwoty, których nie wpisał do oświadczeń majątkowych

Czytaj więcej >
Piotr Molecki/East News

Polityka

Czarnecki pozostaje bezkarny. Prokuratura nadal zbiera dowody ws. podejrzenia wyłudzenia 100 tys. euro

Czytaj więcej >
Piotr Molecki/East News

Polityka

Prezydent obiecał, ale nadal nie podpisał. Ustawa o analizowaniu śmierci dzieci wciąż czeka

Czytaj więcej >