Komunikacja miejska odmrażanie. (zdj. Il.) ; Arkadiusz ZIOLEK/East NewsŹródło: (zdj. Il.) ; Arkadiusz ZIOLEK/East News
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 18 Maja 2020

Istotne informacje dla pasażerów w całym kraju. Od dziś zmiany w komunikacji miejskiej, obejmą wszystkich

Komunikacja miejska dla wielu z nas jest jedynym środkiem transportu. W dobie pandemii możliwość korzystania z niej została znacznie ograniczona. Jednak w obliczu odmrażania gospodarki postanowiono dopuścić pewne zmiany w sposobie korzystania z pojazdów zbiorowych.

Wprowadzone przez rząd obostrzenia ograniczyły możliwość korzystania nie tylko z autobusów i tramwajów. Oberwało się też wielu firmom. W najgorszym momencie zamknięto też państwowe lasy. W ostatnim czasie stopniowo rezygnujemy z obowiązujących przepisów. Do życia wracają salony kosmetyczne, zakłady fryzjerskie oraz branża gastronomiczna. Również transport publiczny będzie funkcjonował na nowych zasadach.

Nie tylko pandemia. Bardzo poważne zagrożenie w dużej części kraju, jest apel o szczególną ostrożność w czasie spacerówNie tylko pandemia. Bardzo poważne zagrożenie w dużej części kraju, jest apel o szczególną ostrożność w czasie spacerówCzytaj dalej

Komunikacja miejska wdraża nowe przepisy

O konkretne zmiany apelowali włodarze najróżniejszych gmin. Ograniczenia w kursowaniu autobusów oraz tramwajów uprzykrzały życie wielu Polkom i Polakom. Nie każdego stać na samochód lub taksówkę, aby podróżować celem załatwienia swoich spraw. Dzięki najnowszemu rozporządzeniu sytuacja ta może ulec zmianie. Od poniedziałku do pojazdów wsiąść może tyle osób, ile wynosi połowa miejsc siedzących. Jednocześnie może to być 30% miejsc stojących oraz siedzących. Podobne rozwiązanie umożliwi płynniejszy ruch, a więc ograniczy tworzenie się tłumów na przystankach i długich kolejek do komunikacji miejskiej.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Uważaj, abyś nie dostał kolosalnego mandatu od jutra. Jak dotrzeć do fryzjera lub kosmetyczki?
2. Rekordzista dostaje 22,4 tys. zł emerytury. Prezes ZUS ujawnia sposób na ogromne świadczenie

Przypomnijmy, że obecnie mamy do czynienia z trzecią falą znoszenia obostrzeń. Powrót do normalności w Polsce podzielony został na 4 etapy. Każdy z nich zakłada stopniowe odmrażanie krajowej gospodarki. Warto podkreślić, że rządowe zmiany wywołały gigantyczne straty także w budżetach organizacji zarządzających transportem publicznym.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ważna zmiana dla wielu Polaków. Niektórzy nie będą musieli poddawać się 14-dniowej kwarantannie
  2. Przeraźliwa wizja Jackowskiego. Już się zaczęło. Jasnowidz powiedział co stanie się w Warszawie
  3. Jurek Owsiak nie wytrzymał, ma dość. Ostry apel ws. przemocy ze strony policji
  4. Premier w szpitalu, a lekarze odwrócili się plecami. Dziwicie się? Sytuacja miała miejsce w jednej w placówek w Belgii
  5. Dziś i jutro może być niebezpiecznie, warto zachować wyjątkową ostrożność. Nadciąga niż znad Rosji
  6. Stan zagrożenia może być wydłużony o kolejny miesiąc. Wiadomość potwierdził premier Hiszpanii

Źródło: Polsat News