wtv.pl > Polska > Klamka zapadła. KRRiT podjęła decyzję w sprawie koncesji dla TVN24
Paweł Sekmistrz
Paweł Sekmistrz 19.03.2022 09:10

Klamka zapadła. KRRiT podjęła decyzję w sprawie koncesji dla TVN24

TVN24
Arkadiusz Ziolek/East News

Koncesja dla TVN24 przedłużona. W środę podczas posiedzenia KRRiT podjęła decyzję w sprawie przedłużenia możliwości nadawania programu popularnej stacji informacyjnej.

Za przedłużeniem opowiedziało się czterech członków Rady. Przeciwko była tylko jedna.

TVN24 kontynuuje nadawanie

W środę podczas posiedzenia KRRiT podjęto decyzję w sprawie przedłużenia koncesji na nadawanie dla telewizyjnej stacji informacyjnej TVN24.

Obrady trwały wyjątkowo długo, bo aż osiem godzin. Podczas nich doszło do dwóch głosowań. Z informacji, do których dotarła Wirtualna Polska wynika, że niektórzy z członków Rady postawili warunki dotyczące drugiego, właściwego głosowania.

Osoba związana z kulisami sprawy, na którą powołuje się portal twierdzi, że podczas obrad zażądano uchwały zawierającej wnioski z ponad półtorarocznego postępowania ws. TVN24.

Sugerowano również, by szef KRRiT upomniał stację o dostosowanie się do polskich przepisów dotyczących wytycznych w kwestii właścicielstwa.

Wątpliwości KRRiT

To właśnie niedostosowanie się do panujących w Polsce przepisów prawnych miało być przyczyną nieporozumień, jakie zaszły w kwestii przyznania TVN24 koncesji.

Tagi: TVN24 TVN
Powiązane