wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Pamiętacie "Twój ból jest lepszy niż mój"? Kazik powraca z nową piosenką, uderza w TVP oraz PiS

30 Grudnia 2020

Autor tekstu:

Konrad Wrzesiński

Udostępnij:

Nowy utwór Kazika Staszewskiego poświęcono TVP oraz działaniom rządu Prawa i Sprawiedliwości. W teledysku do utworu "Oddział beznadziejnych przypadków" widzimy postać symbolizującą Jarosława Kaczyńskiego. Telewizję publiczną nazwan

  • W utworze zrealizowanym z zespołem Satori Kazik po raz kolejny uderzył w rządzących

  • W "Oddziale beznadziejnych przypadków" dostało się zarówno czołowym politykom PiS, jak i wiązanej z obozem Prawa i Sprawiedliwości Telewizji Polskiej

  • "Jeśli brak wam wyobraźni, uczcie się od pięciolatków", śpiewa lider zespołu Kult

Utwór opublikowany 29 grudnia to kolejny – po kultowej już piosence "Twój ból jest lepszy niż mój" – swoisty protest song autorstwa Kazika Staszewskiego.

Przypomnijmy, że wydana tej wiosny kompozycja nawiązywała do wizyty Jarosława Kaczyńskiego na teoretycznie zamkniętym dla odwiedzających Cmentarzu Powązkowskim w Warszawie. Podczas obchodów 10. rocznicy katastrofy smoleńskiej prezes Prawa i Sprawiedliwości wjechał na teren cmentarza limuzyną.

Tym razem lider legendarnego zespołu Kult komentuje działania rządzących w czasach epidemii koronawirusa.

Kazik: "Zdejmij ten garnitur, k***a, chodź się zamienimy"

Na początku teledysku pojawia się postać mająca zapewne symbolizować Jarosława Kaczyńskiego. Lider PiS rozgrywa partię szachów z jednym z politycznych wrogów. Gdy grę kończy pat, widz dowiaduje się, że politycy siedzieli wśród szpitalnych łóżek.

Na SOR-że padam i mówię, jak jest, kompletny chaos otacza mnie. Telefon dzwoni, słyszę: znów mamy zgon. Minister powie, jak ciężko pracuje rząd, śpiewa lider zespołu Satori Tomasz Jopek, na co dzień pracujący jako lekarz.

Jeszcze cięższe działa wytacza Kazik. Relacja przedstawiciela służby zdrowia miesza się z narracją znaną nam z anteny TVP.

I po co krzyczeć? Nie jest tak źle. Wirus w odwrocie, mówili w TVP. Zgniła maszyna chorej propagandy. Kłamstwa kosztują całe 2 miliardy, pada z ust goszczącego w utworze lidera Kultu.

Kazik nawiązuje również do słów ministra Sasina, który w październiku przekonywał, że część medyków nie chce wykonywać swoich obowiązków w dobie pandemii.

Na pierwszym froncie walczę w pocie czoła, rządowy cwaniak oburzony woła, że pełne gacie, że wciąż się boimy, zdejmij ten garnitur, k***a, chodź się zamienimy, odpowiada Staszewski.

Rządzących zapraszamy do naszego pogotowia, ma oddział terapii beznadziejnych przypadków. Jeśli brak wam wyobraźni, uczcie się od pięciolatków, pada na zakończenie.

Widoczne na klipie paski "Beznadziejnej TV" do złudzenia przypominają te znane nam z TVP Info. W teledysku wykorzystano fragment spotu "Polska to chory kraj" za zgodą Okręgowej Izby Lekarskiej w Warszawie.

źródło: YouTube/SATORI Zespół

Podobne artykuły

Polityka

Nagrody w Ministerstwie Zdrowia, aż 20 mln zł w 6 lat. "Jak trzeba dać pielęgniarkom, to pieniędzy nie ma"

Czytaj więcej >
Lokalne wybory to cisza wyborcza w niemal całym kraju

Polityka

Od północy trwa wyjątkowa cisza wyborcza. 13 czerwca wielu Polaków spotka się przy urnach

Czytaj więcej >

Polityka

Protest pod Pałacem Prezydenckim. Przypomnieli słowa Andrzeja Dudy

Czytaj więcej >
(screen) Youtube/Onet Rano

Polityka

Oficjalne wyniki wyborów w Rzeszowie. Zwyciężył Konrad Fijołek, kandydat opozycji

Czytaj więcej >
Jakub Kaminski/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polityka

Margot i Łania ze Stop Bzdurom odpowiedzą przed sądem. Grozi im więzienie

Czytaj więcej >
Andrzej Duda i Kinga Duda

Polityka

Andrzej Duda nie otrzymał zaproszenia na ślub córki? Zastanawiający wpis na Twitterze prezydenta

Czytaj więcej >