wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Pamiętacie "Twój ból jest lepszy niż mój"? Kazik powraca z nową piosenką, uderza w TVP oraz PiS

30 Grudnia 2020

Autor tekstu:

Konrad Wrzesiński

Udostępnij:

Nowy utwór Kazika Staszewskiego poświęcono TVP oraz działaniom rządu Prawa i Sprawiedliwości. W teledysku do utworu "Oddział beznadziejnych przypadków" widzimy postać symbolizującą Jarosława Kaczyńskiego. Telewizję publiczną nazwan

  • W utworze zrealizowanym z zespołem Satori Kazik po raz kolejny uderzył w rządzących

  • W "Oddziale beznadziejnych przypadków" dostało się zarówno czołowym politykom PiS, jak i wiązanej z obozem Prawa i Sprawiedliwości Telewizji Polskiej

  • "Jeśli brak wam wyobraźni, uczcie się od pięciolatków", śpiewa lider zespołu Kult

Utwór opublikowany 29 grudnia to kolejny – po kultowej już piosence "Twój ból jest lepszy niż mój" – swoisty protest song autorstwa Kazika Staszewskiego.

Przypomnijmy, że wydana tej wiosny kompozycja nawiązywała do wizyty Jarosława Kaczyńskiego na teoretycznie zamkniętym dla odwiedzających Cmentarzu Powązkowskim w Warszawie. Podczas obchodów 10. rocznicy katastrofy smoleńskiej prezes Prawa i Sprawiedliwości wjechał na teren cmentarza limuzyną.

Tym razem lider legendarnego zespołu Kult komentuje działania rządzących w czasach epidemii koronawirusa.

Kazik: "Zdejmij ten garnitur, k***a, chodź się zamienimy"

Na początku teledysku pojawia się postać mająca zapewne symbolizować Jarosława Kaczyńskiego. Lider PiS rozgrywa partię szachów z jednym z politycznych wrogów. Gdy grę kończy pat, widz dowiaduje się, że politycy siedzieli wśród szpitalnych łóżek.

Na SOR-że padam i mówię, jak jest, kompletny chaos otacza mnie. Telefon dzwoni, słyszę: znów mamy zgon. Minister powie, jak ciężko pracuje rząd, śpiewa lider zespołu Satori Tomasz Jopek, na co dzień pracujący jako lekarz.

Jeszcze cięższe działa wytacza Kazik. Relacja przedstawiciela służby zdrowia miesza się z narracją znaną nam z anteny TVP.

I po co krzyczeć? Nie jest tak źle. Wirus w odwrocie, mówili w TVP. Zgniła maszyna chorej propagandy. Kłamstwa kosztują całe 2 miliardy, pada z ust goszczącego w utworze lidera Kultu.

Kazik nawiązuje również do słów ministra Sasina, który w październiku przekonywał, że część medyków nie chce wykonywać swoich obowiązków w dobie pandemii.

Na pierwszym froncie walczę w pocie czoła, rządowy cwaniak oburzony woła, że pełne gacie, że wciąż się boimy, zdejmij ten garnitur, k***a, chodź się zamienimy, odpowiada Staszewski.

Rządzących zapraszamy do naszego pogotowia, ma oddział terapii beznadziejnych przypadków. Jeśli brak wam wyobraźni, uczcie się od pięciolatków, pada na zakończenie.

Widoczne na klipie paski "Beznadziejnej TV" do złudzenia przypominają te znane nam z TVP Info. W teledysku wykorzystano fragment spotu "Polska to chory kraj" za zgodą Okręgowej Izby Lekarskiej w Warszawie.

źródło: YouTube/SATORI Zespół

Tagi:

Jarosław KaczyńskiPrawo i Sprawiedliwość

Konrad WrzesińskiAutor

Absolwent American Studies Center. Prywatnie miłośnik sportu i literatury pięknej, w szczególności polskiej i rosyjskiej.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: wtv@iberion.pl

Podobne artykuły

"Nie jest pan dziennikarzem": kontrowersje wokół słów Donalda Tuska

Polityka

Do kogo Donald Tusk powiedział, że ten "nie jest dziennikarzem"? Nie był to Miłosz Kłeczek z TVP

Czytaj więcej >
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Polityka

Tajne spotkanie na Nowogrodzkiej. Kaczyński może oddać Ministerstwo Sportu nowemu koalicjantowi

Czytaj więcej >
Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy, jego pensja wzrośnie o 40 proc.

Polityka

Prezydent RP z podwyżką wynagrodzenia o 40 proc. Więcej zarobi nie tylko Andrzej Duda

Czytaj więcej >
Tomasz Orłowski odchodzi z MSZ po 31 latach pracy

Polityka

Po 31 latach pracy Tomasz Orłowski odchodzi z MSZ

Czytaj więcej >
Piotr Molecki/East News

Polityka

Błażej Spychalski odszedł z Kancelarii Prezydenta, może trafić do Orlenu. Schetyna: tu nie ma żadnych standardów

Czytaj więcej >
Monika Pawłowska

Polityka

Od Lewicy aż po PiS. Monika Pawłowska dogadała się z Mateuszem Morawieckim? Gazeta.pl dotarła do niewiarygodnych informacji

Czytaj więcej >