wtv.pl
Katastrofa smoleńska powodem zwolnienia rzeczniczki

MARCIN SMULCZYNSKI/East News

Została zwolniona z ministerstwa przez postawę wobec Smoleńska. Ujawnia kulisy

2 Maja 2020

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

Katastrofa smoleńska, która miała miejsce 10 lat temu, wciąż potrafi odnaleźć swoje miejsce w czołówkach polskich mediów. Wiele osób publicznych sugeruje, że wydarzenie to rozpoczęło istną katastrofę, ale w relacjach między Polkami i Polakami. Historia zwolnionej pracownicy Ministerstwa Sportu może być na to dowodem.

Agnieszka Roszkiewicz pełniła funkcje rzeczniczki prasowej oraz dyrektorki biura komunikacji w Ministerstwie Sportu. Swoją rolę sprawowała jednak tylko przez trzy miesiące. Jej stanowisko zajął obecnie urzędujący Filip Cieszkowski, który jest świeżo upieczonym współpracownikiem liderki resortu sportu Danuty Dmowskiej-Andrzejuk. Zwolniona rzeczniczka postanowiła odnieść się do powodu, zgodnie z którym według niej została ona zwolniona.

Katastrofa smoleńska: Absurdalny powód zwolnienia ambitnej pracownicy

W rozmowie przeprowadzonej na łamach "Wirtualnych Mediów" Agnieszka Roszkowska odniosła się do decyzji o odebraniu jej pracy. Jak sama twierdzi, wobec niej nie było prawie żadnych zażaleń, a swoje obowiązki sprawowała należycie. Mimo tego wypowiedzenie otrzymała jeszcze w tym tygodniu. Dla przedstawicielki resortu było to zaskakujące. Z relacji "Wirtualnych Mediów" wiemy, że "winowajcą" całej sytuacji jest dzień obchodów z okazji katastrofy smoleńskiej. Na spotkaniu, w którym wzięła udział, dowiedziała się, że nie opublikowała odpowiedniego posta w mediach społecznościowych z informacją na temat udziału ministry sportu w uroczystościach. 

- Mieliśmy opublikować informację, że pani minister wzięła udział w obchodach i po złożeniu wieńca opublikować w mediach społecznościowcyh post. To był jeden z bezsensownych argumentów - nie mogę tego inaczej nazwać. Pierwszy raz w życiu spotykam się z takim brakiem profesjonalizmu - przyznaje dla "Wirtualnych Mediów" Agnieszka Roszkiewicz.

Roszkiewicz pełniąc swoje obowiązki, miała za zadanie kierować komórkami organizacyjnymi w ministerstwie, tworzyć politykę informacyjną resortu oraz zajmować się jej obsługą medialną. Obecnie zastępujący byłą już rzeczniczkę Filip Cieszkowski jest jednocześnie przewodniczącym gabinetu politycznego Ministry Danuty Dmowskiej-Andrzejuk. Jak dowiadujemy się z portalu "Wirtualne Media" polityk będzie pełnił obie te funkcje. 

Źródło: Wirtualne Media

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >