Katastrofa smoleńska powodem zwolnienia rzeczniczki. MARCIN SMULCZYNSKI/East NewsŹródło: MARCIN SMULCZYNSKI/East News
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 2 Maja 2020

Została zwolniona z ministerstwa przez postawę wobec Smoleńska. Ujawnia kulisy

Katastrofa smoleńska, która miała miejsce 10 lat temu, wciąż potrafi odnaleźć swoje miejsce w czołówkach polskich mediów. Wiele osób publicznych sugeruje, że wydarzenie to rozpoczęło istną katastrofę, ale w relacjach między Polkami i Polakami. Historia zwolnionej pracownicy Ministerstwa Sportu może być na to dowodem.

Agnieszka Roszkiewicz pełniła funkcje rzeczniczki prasowej oraz dyrektorki biura komunikacji w Ministerstwie Sportu. Swoją rolę sprawowała jednak tylko przez trzy miesiące. Jej stanowisko zajął obecnie urzędujący Filip Cieszkowski, który jest świeżo upieczonym współpracownikiem liderki resortu sportu Danuty Dmowskiej-Andrzejuk. Zwolniona rzeczniczka postanowiła odnieść się do powodu, zgodnie z którym według niej została ona zwolniona.

Zaskakujące wyniki nowego sondażu. PiS na niespodziewanej pozycji, dlaczego?Zaskakujące wyniki nowego sondażu. PiS na niespodziewanej pozycji, dlaczego?Czytaj dalej

Katastrofa smoleńska: Absurdalny powód zwolnienia ambitnej pracownicy

W rozmowie przeprowadzonej na łamach "Wirtualnych Mediów" Agnieszka Roszkowska odniosła się do decyzji o odebraniu jej pracy. Jak sama twierdzi, wobec niej nie było prawie żadnych zażaleń, a swoje obowiązki sprawowała należycie. Mimo tego wypowiedzenie otrzymała jeszcze w tym tygodniu. Dla przedstawicielki resortu było to zaskakujące. Z relacji "Wirtualnych Mediów" wiemy, że "winowajcą" całej sytuacji jest dzień obchodów z okazji katastrofy smoleńskiej. Na spotkaniu, w którym wzięła udział, dowiedziała się, że nie opublikowała odpowiedniego posta w mediach społecznościowych z informacją na temat udziału ministry sportu w uroczystościach.

- Mieliśmy opublikować informację, że pani minister wzięła udział w obchodach i po złożeniu wieńca opublikować w mediach społecznościowcyh post. To był jeden z bezsensownych argumentów - nie mogę tego inaczej nazwać. Pierwszy raz w życiu spotykam się z takim brakiem profesjonalizmu - przyznaje dla "Wirtualnych Mediów" Agnieszka Roszkiewicz.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Poczta Polska wprowadziła do sprzedaży nietypowe maseczki. Można się zdziwić
2. Biedronka ujawniła listę płac. Zarobki w sieciówce robią wrażenie, aż trudno uwierzyć

Roszkiewicz pełniąc swoje obowiązki, miała za zadanie kierować komórkami organizacyjnymi w ministerstwie, tworzyć politykę informacyjną resortu oraz zajmować się jej obsługą medialną. Obecnie zastępujący byłą już rzeczniczkę Filip Cieszkowski jest jednocześnie przewodniczącym gabinetu politycznego Ministry Danuty Dmowskiej-Andrzejuk. Jak dowiadujemy się z portalu "Wirtualne Media" polityk będzie pełnił obie te funkcje.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Przełomowe odkrycie w badaniach nad koronawirusem. Polski zespół rozpracował kluczowy enzym
  2. Ogromny hałas w środku nocy, ludzie nie mogą zmrużyć oka. "Kto normalny robi remont o tej porze?"
  3. Czy sklepy będą zamknięte 2 i 3 maja? Zakaz handlu, kiedy?
  4. Ratownik medyczny z mazowieckiego pogotowia był zakażony. Niestety nie żyje
  5. Zabójca nastoletniej Kornelii nie miał litości. Właśnie on doprowadził do niewyobrażalnej tragedii
  6. Najnowsze, oficjalne dane z Chin ws. koronawirusa są porażające. Aż trudno uwierzyć

Źródło: Wirtualne Media

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News