wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Pamiętacie rodzinę z Antonina i spalony dom? Katarzyna Dowbor z ekipą zebrali się na wzruszający gest

21 Stycznia 2021

Autor tekstu:

Paweł Sekmistrz

Udostępnij:

Katarzyna Dowbor pomogła wyremontować dom samotnej matce wychowującej dwójkę dzieci. Niestety w wyniku akcji podpalacza, posiadłość doszczętnie spłonęła. Znaleźli się jednak dobrzy ludzie, którzy wyciągnęli do niej pomocną dłoń. Efekty podzi

  • Pani Beata straciła swój dom wyremontowany w programie Katarzyny Dowbor

  • Pomoc zaoferowali ludzie dobrej woli, którzy zebrali pieniądze na odbudowę posiadłości

  • Finał widzowie Polsatu będą mogli zobaczyć w nowym sezonie programu "Mój nowy dom"

Dom wyremontowany niegdyś w programie Katarzyny Dowbor, ponownie zostanie zamieszkany! 

Katarzyna Dowbor pomaga samotnej matce

Pani Beata to mieszkanka Antonina w województwie podlaskim. Samotna matka, wychowująca dwóch chłopców, przez kilka lat zmuszona była wynajmować mieszkania, by zapewnić swoim pociechom dach nad głową, choć była właścicielką niewielkiego domu odziedziczonego po babci. Nie nadawał się jednak do zamieszkania. 

- Wcześniej nie miałam tyle szczęścia, wynajmowałam kosztowne lokale. Zawsze było ryzyko i stres, że z mieszkania ktoś każe nam się wyprowadzić - cytuje słowa pani Beaty "Dziennik bałtycki". 

Kobieta postanowiła spróbować szczęścia i zgłosić się do programu Katarzyny Dowbor "Nasz nowym dom". Wkrótce okazało się, że to właśnie remont jej drewnianego domku zdecydował się zasponsorować Polsat. Pani Beata i jej chłopcy nie mogli uwierzyć w swoje szczęście. 

Wystarczyło 5 dni by posiadłość odziedziczona po babci kobiety zmieniła się nie do poznania. Piękne podłogi, świeżo odmalowane ściany i cudowne wyposażenie przyciągały i zachwycały widzów programu Katarzyny Dowbor. Nikt nie spodziewał się wówczas w najstraszniejszych koszmarach, że wkrótce dojdzie do prawdziwej tragedii

Nadzieja po tragicznym podpaleniu 

Wciąż nie wiadomo dlaczego znajomy pani Beaty, który pomagał jej przy pracach przy domu, zdecydował się podpalić jej posiadłość. W wyniku jego bezmyślnej decyzji, rodzina została pozbawiona dachu nad głową. Dodatkowo w pożarze zginął kot należący do jednego z chłopców; dziecko wciąż nie potrafi pogodzić się z tą sytuacją. Mężczyzna przebywa w areszcie. 

Choć pani Beata porzuciła już nadzieję, okazało się, że do rodziny wyciągnięta została pomocna dłoń. Pomoc w odbudowaniu domu zaoferował m.in. burmistrz Eugeniusz Święcki, a także wielu zwykłych sąsiadów i osób, których wyjątkowo dotknęła sytuacja w jakiej znalazła się kobieta. Zorganizowana została także zbiórka pieniędzy przy pomocy Stowarzyszenia Rodzina w Ciechanowcu. 

Prace ruszyły pełną parą i już prawdopodobnie w marcu tego roku rodzina ponownie będzie mogła wprowadzić się do odbudowanego domu. 

Z kamerą pojawi się tam również ekipa programu "Mój nowy dom" z Katarzyną Dowbor na czele. Polsat pragnie ponownie przedstawić historię pani Beaty oraz szczęśliwy finał tej niezwykle smutnej opowieści. 

Odcinek z panią Beatą zostanie wyemitowany w nowym sezonie programu

(Zdjęcie wyróżniające jest screenem fragmentu nagrania "Nasz Nowy Dom 10 - Odcinek 1 - Rodzina", zamieszczonego na kanale Polsatu w serwisie YouTube - youtube.com/Polsat)

Źródło: dziennikbaltycki.pl, instagram.com

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

undefined

Paweł SekmistrzAutor

Z wykształcenia polonista; miłośnik kina, tego dobrego i tego złego. Do szaleństwa zakochany w Polsce, choć nie zawsze w Polakach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: wtv@iberion.pl

Podobne artykuły

TV

Czy Donald Tusk jest gorliwym katolikiem? Pracownicy "Wiadomości" TVP zrobili o tym materiał

Czytaj więcej >
Pawel Wodzynski/East News - zdjęcie ilustracyjne

TV

Krzysztof Skórzyński zawieszony przez TVN24. Niespodziewane konsekwencje afery mailowej

Czytaj więcej >

TV

"Fakty" TVN. Jasny komunikat dla widzów na zakończenie wydania

Czytaj więcej >

TV

Pokaz absurdalnych pasków w TVP Info. "Klęska" i "(d)efekt Tuska"

Czytaj więcej >

TV

Zdaniem dziennikarza TVP3 Opole wegetarianizm prowadzi do homoseksualizmu. Skandaliczny wpis obiega sieć

Czytaj więcej >
Tusk w TVP Info

TV

TVP komentowało wystąpienie Donalda Tuska w Płońsku. Seria krytycznych pasków

Czytaj więcej >