Kasa fiskalna to urządzenie, bez którego nie możliwe jest funkcjonowanie sklepów i restauracji. I tak się stało. Awarie kas w całej Polsce!. WikipediaŹródło: Wikipedia
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 3 Stycznia 2020

Zamknięte sklepy i restauracje. W całej Polsce awarie kas fiskalnych

Kasa fiskalna to urządzenie, bez którego niemożliwe jest funkcjonowanie sklepów i restauracji. W przypadku awarii, wszelki handel i sprzedaż muszą zostać wstrzymane - sklepy i restauracje muszą zostać zamknięte. I taki scenariusz się ziścił. Awarie kas w całej Polsce! Wiele sklepów i restauracji zostało zamkniętych do czasu naprawy! Jak do tego doszło, co za tym stoi i jakich konkretnie kas fiskalnych dotyczy ten problem?

Kasy fiskalne marki Novitus. Dramat wielu przedsiębiorców. Wielka awaria! "Dotyczy tysięcy urządzeń"

Zamknięte sklepy i restauracje, a wszystko to przez błąd zegara w kasach fiskalnych. Problem dotyczy podobno tysięcy urządzeń w całym kraju.

- Awarię rozwiązujemy od ręki, ale maszyna musi fizycznie do nas trafić - słyszy się od firmy, która produkuje kasy.

Jak dowiadujemy się z serwisu Money.pl, w tysiącach drukarek fiskalnych nieprawidłowo działa zegar, przez co firmy nie mogą poprawnie drukować paragonów. I jest to spory kłopot. Problem ten dotyczy prawdopodobnie setek przedsiębiorców, w tym także dużych firm.

Wszyscy przepłacamy robiąc bulion. Magda Gessler zdradza, jak oszczędzić pieniądzeWszyscy przepłacamy robiąc bulion. Magda Gessler zdradza, jak oszczędzić pieniądzeCzytaj dalej

Dla przykładu: "W związku z awarią drukarek fiskalnych w naszych kinach, zakup biletów możliwy jest wyłącznie za pośrednictwem strony internetowej oraz aplikacji mobilnej" - informuje sieć Multikino Polska.

W mediach społecznościowych można znaleźć również informację pochodzącą z jednego ze sklepów sieci Dino. Kartka została wywieszona m.in. na drzwiach sklepu. Czytamy w niej o "inwentaryzacji oraz aktualizacji oprogramowania drukarek fiskalnych" wraz z przeprosinami za utrudnienia, gdyż sklep z tego powodu w dniu dzisiejszym jest nieczynny.

O problemach z kasami fiskalnymi informują także m.in. niektóre pizzerie sieci DaGrasso. O awariach z kasami piszą w mediach społecznościowych również właściciele wielu innych sklepów i restauracji z całego kraju. "Witamy, niezmiernie nam przykro, ale w dniu dzisiejszym, z powodu awarii kasy fiskalnej, nie możemy być dla Was otwarci" - informuje na przykład naleśnikarnia Pankejk z Poznania.

Ilu przedsiębiorców jest w takiej sytuacji? - Mówimy o tysiącach urządzeń - dowiadujemy się od firmy Novitus. Pracownicy nie potrafią jednak określić ilu dokładnie przedsiębiorców może dotyczyć ten problem, ale zapewniają, że na pewno nie są to dziesiątki tysięcy.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Mikołaj ze sporymi zarobkami. Przebierana praca naprawdę się opłaca

2. Jacek Rozenek już wcześniej miał niepokojące objawy. Lekarze w żaden sposób nie ostrzegli go przed udarem

3. Warszawiacy oszukani w sylwestra? Ratusz milczy

4. Joanna Szczepkowska próbowała pomóc umierającemu człowiekowi. Skandaliczne zachowanie pogotowia

5. W rządzie zasiada milioner. Znamy wartość majątku Mateusza Morawieckiego i ministrów

6. Poszło na wizji na żywo, skandal na Sylwestrze z TVP. Na jaw wyszło oszustwo organizatorów