wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Jurek Owsiak uderza w Jacka Kurskiego. Poszło o Olgę Tokarczuk

9 Grudnia 2019

Autor tekstu:

Michalina Kobla

Udostępnij:

Jurek Owsiak nie boi się komentować bieżących wydarzeń społecznych i politycznych. Tym razem, po raz kolejny, odniósł się do prezesa TVP, Jacka Kurskiego, w rozpalającej opinię publiczną sprawie przyznania Nagrody Nobla Oldze Tokarczuk.

Inicjator Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, w swoim ostatnim wpisie na Facebooku, zwrócił się do Tomasza Lisa. Redaktor naczelny Newsweeka wystosował bowiem apel do Jacka Kurskiego, aby ten zgodził się na emisję uroczystości wręczenia Literackiej Nagrody Nobla dla Olgi Tokarczuk w TVP. Owsiak uważa, że Lis podchodzi do sprawy w niewłaściwy sposób i sugeruje mu inne rozwiązanie.

Jurek Owsiak ws Jacka Kurskiego i emisji wręczenia Nagrody Nobla w TVP

Według Owsiaka, jakakolwiek dyskusja z Kurskim nie ma większego sensu.

 - Drogi Tomku, a może podejść do sprawy zupełnie inaczej? Może, wręcz przeciwnie, poprosić prezesa telewizji, aby nie tykał się tej transmisji? Nie pokazywał jej w ramach niemalże aktu łaski na swojej antenie? Telewizja pozwoliła sobie już na nie wyemitowanie odczytu noblowskiego Olgi Tokarczuk, który miał miejsce w sobotę. Jest to sytuacja niewytłumaczalna i wydaje mi się, że wręcz naruszająca prawo, które wyraźnie określa rolę i obowiązku nadawcy publicznego - napisał na Facebooku.

Owsiak przyrównał sytuację Tokarczuk do tej, jaka miała miejsce, kiedy nagrodę odbierał Lech Wałęsa. Wówczas Telewizja Polska nabrała wody w usta, z oczywistych względów. Owsiak przypomniał również, że do relacjonowania uroczystości TVP wysłała Cezarego Gmyza - dziennikarza, który "określił Pierwszą Prezes Sądu Najwyższego panią Małgorzatę Gersdorf słowem „szlampa”, co tłumaczy się na „zdzira”, „szmata”, „suka”".

 - To czego się Tomku spodziewasz? Przepełnionej radością, sympatią i przyjaźnią relacji z zachwyconego Olgą Tokarczuk Sztokholmu? Dlaczego chcesz, abyśmy prosili łaskawcę o obrazek z tej uroczystości, skoro będziemy mogli obejrzeć to wszędzie indziej? Dlaczego odwołujesz się do roli telewizji publicznej, skoro jest ona łamana powszechnie, o czym sam pisałeś niejednokrotnie? Wręcz przeciwnie! Wypadałoby sobie życzyć, aby właśnie telewizji publicznej tam nie było - zakończył swój post Owsiak.

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >