wtv.pl > Polska > "Strajk Kobiet gra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy". Jurek Owsiak oficjalnie zapowiedział 29. finał
Alan Wysocki
Alan Wysocki 19.03.2022 08:25

"Strajk Kobiet gra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy". Jurek Owsiak oficjalnie zapowiedział 29. finał

wtv
WTV.pl
  • WOŚP 2021 zbiera pieniądze pod hasłem "Finał z głową". Datki zostaną przekazane na laryngologię, otolaryngologię i diagnostykę głowy

  • Kwesta została przesunięta przez wzgląd na narodową kwarantannę, przez co nałożyła się z protestami kobiet

  • Strajk Kobiet oddaje pole dla WOŚP. Jurek Owsiak zaś ogłosił, że Orkiestra gra razem z kobietami

- Gra z nami Strajk Kobiet. Nie dajmy się podzielić - apelował Jurek Owsiak podczas konferencji prasowej, poświęconej nadchodzącemu 29. Finałowi Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Ważne wiadomości przekazał także ruch feministyczny.

Jurek Owsiak i Strajk Kobiet łączą siły. Na koncie WOŚP już prawie 33 miliony złotych

Dziś o godzinie 11:00 na koncie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zgromadzono aż 32 mln 853 tys. 074 zł. Podczas konferencji prasowej Jurek Owsiak odniósł się do ostatniego wyroku Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji z przyczyn embriopatologicznych. 

Społecznik podkreślił, że to właśnie fundacja dba o ratowanie ludzkiego życia.

- WOŚP tworzy niezwykłe szanse dla życia. To my jesteśmy tymi, którzy kupują sprzęt dla hospicjów, dla zakładów, gdzie chore dzieci spędzają swoje życie. Nie widzę tam tych, którzy najgłośniej krzyczą o ochronie życia - informował Owsiak. 

Podano także wiadomości o początku zbiórki oraz pierwszych koncertach. Działacz charytatywny zaznaczył, że WOŚP będzie nadawało "27 godzin na dobę". 

- Ruszamy już w sobotę. O 21:00 rozpocznie się koncert i będziemy grać dla was przez całą noc. Później 31 stycznia ruszamy od 8:00. Będziemy nadawali 27 godzin na dobę - wskazywał. 

Orkiestra, choć jeszcze nie ruszyła z kwestą, zdążyła pobić pierwsze rekordy. W zeszłym roku licytacje na platformie Allegro przyniosły WOŚP aż 190 tysięcy złotych. - W tej chwili mamy ponad 230 tys., a finał jeszcze nie ruszył - mówił Jerzy Owsiak. Licytacje wciąż trwają.

Na oficjalnym koncie Ogólnopolskiego Strajku Kobiet, na Facebooku ukazał się wpis informujący o nadchodzących planach protestacyjnych. Liderki grupy przekazały, że w nadchodzący weekend nie odbędą się demonstrację. Feministki nie chcą odebrać pola ani przestrzeni medialnej Jurkowi Owsiakowi. 

"Sobota i niedziela - wspieramy WOŚP, oddajemy pole! Strajk Kobiet dołącza do wielkiej zbiórki, a nasze platformy będą służyły do udostępniania treści Wielkiej Orkiestry. Szczegóły jutro!" - czytamy w komunikacie Strajku Kobiet. 

Sobota i niedziela - wspieramy WOŚP, oddajemy pole!Strajk Kobiet dołącza do wielkiej zbiórki, a nasze platformy...

Opublikowany przez Ogólnopolski Strajk Kobiet Czwartek, 28 stycznia 2021

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: [WOŚP/Strajk Kobiet]