wtv.pl
Lider WOŚP Jurek Owsiak skomentował odrzucenie pomysłu dodatków dla wszystkich przedstawicieli służby zdrowia.

TOMASZ GOLA/East News

"W tej sytuacji nasz sprzęt nie pomoże nikomu". Jurek Owsiak wściekły na sytuację, która miała miejsce w Sejmie

22 Marca 2022

Autor tekstu:

Konrad Wrzesiński

Udostępnij:

Lider WOŚP Jurek Owsiak skomentował odrzucenie zapisów z tzw. ustawy covidowej, które gwarantowałyby 100 procent dodatku do pensji wszystkim medykom walczącym z koronawirusem. "Sejmowy skandal", czytamy na Facebooku szefa Wielkiej

  • Większością sejmową odrzucono wniosek o 100-procentowe dodatki do pensji dla medyków walczących z epidemią

  • Do sprawy za pośrednictwem Facebooka nawiązał Jurek Owsiak

  • **"Najbardziej nieludzka ustawa w polskim Sejmie", pisze lider WOŚP**

Przewodniczący Fundacji WOŚP przekazał, że od początku pandemii zakupiono 1882 urządzenia medyczne, w tym niezbędne łóżka, respiratory, a także specjalistyczne kardiomonitory czy koncentratory tlenu. Ponadto niemal 3 miliony sztuk mających fundamentalne znaczenie materiałów ochronnych.

Te zakupy bardzo pomogły i po dzień dzisiejszy służą, ratują zdrowie i życie Polaków, czytamy w opublikowanym w mediach społecznościowych wpisie lidera Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Wobec decyzji rządzących sprzęt już wkrótce może okazać się bezużyteczny. Niewykluczone, że zabraknie przy nim bowiem wycieńczonych medyków, których rządzący właśnie pozbawili dodatków do pensji.

Jurek Owsiak: "Najbardziej nieludzka ustawa w polskim Sejmie"

Od początku pandemii, czyli od blisko 10 miesięcy, ci ludzie są non stop na pierwszej linii frontu. Zmęczenie, stres, nie mówiąc o codziennym ryzyku zarażenia się wirusem to ich rzeczywistość. I przez tych kilka miesięcy ani razu ze strony systemu nie otrzymali wsparcia, pisze na Facebooku Jurek Owsiak.

Większością głosów Sejm odrzucił projekt, za sprawą którego wszyscy przedstawiciele służby zdrowia mieliby zagwarantowane 100-procentowe dodatki do wynagrodzenia. Pieniądze trafią jedynie do wyznaczonej przez wojewodów grupy.

Wszystkie osoby, które pracują w jednostkach wyznaczonych przez wojewodów, albo są skierowani do pracy przez wojewodów, otrzymają dodatki – powiedział na konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski.

Przeciw dodatkom dla wszystkich medyków opowiedziało się 231 posłów.

231 supermenów, batmanów, ironmanów, czyli ludzi niezniszczalnych, ludzi, którzy są chyba przeświadczeni, że żyć będą wiecznie i w super zdrowiu do końca świata, zagłosowało przeciwko tym, którzy walczą o nasze zdrowie i życie, czytamy we wpisie Jurka Owsiaka.

Cały projekt lider WOŚP nazywa "najbardziej podłą, najbardziej nieludzką ustawą w polskim Sejmie", po czym dodaje, że to nie politycy będą stali przy łóżkach i obsługiwali respiratory. Owsiak przekonuje, że nawet nie zbliżą się do szpitali będących miejscem najwyższego ryzyka.

"Zawsze możecie na nas liczyć"

Na zakończenie nie zabrakło kilku ciepłych słów, dodających otuchy przedstawicielom służby zdrowia, którzy dziesiąty miesiąc walczą z epidemią koronawirusa.

Drodzy lekarze, pielęgniarki, pielęgniarze, ratownicy medyczni, pracownicy laboratoriów, mówiąc prosto: wszyscy, którzy pracujecie ciężko w walce z covidem – zawsze możecie na nas liczyć!, czytamy we wpisie Jurka Owsiaka.

źródło: Facebook

undefined

Tagi:

SzpitalKoronawirusWielka Orkiestra Świątecznej PomocyRządSejmJerzy Owsiak

Konrad WrzesińskiAutor

Absolwent American Studies Center. Prywatnie miłośnik sportu i literatury pięknej, w szczególności polskiej i rosyjskiej.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: wtv@iberion.pl

Podobne artykuły

Piotr Molecki/East News - zdjęcie ilustracyjne

Michał Dworczyk wydał pilny apel. Potrzebuje pomocy w uratowaniu dziecka

Czytaj więcej >

Przemysław Czarnek do dymisji? Ruszyła zbiórka podpisów

Czytaj więcej >

Donald Tusk po głosowaniu w PE: Wstydźcie się!

Czytaj więcej >

Przemysław Czarnek do dymisji? Sejm zdecydował

Czytaj więcej >