wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Aleksander i Jolanta Kwaśniewscy są zakażeni koronawirusem

8 Lutego 2021

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Udostępnij:

Media podały, że Jolanta Kwaśniewska i Aleksander Kwaśniewski otrzymali pozytywne wyniki testów na obecność koronawirusa w organizmie. Przekazano oficjalny komunikat w tej sprawie potwierdzający prasowe doniesienia. Wiadomo, jak oboje się czują.

  • Aleksandra Łaszewska z biura byłego prezydent potwierdziła, że Aleksander Kwaśniewski oraz jego żona otrzymali pozytywne wyniki badań na koronawirusa

  • Była para prezydencka wyniki otrzymała 6 lutego

  • Poinformowano, że Aleksander Kwaśniewski ma podwyższoną temperaturę i męczący kaszel

  • Jolanta Kwaśniewska wraz z mężem przebywa w izolacji

Potwierdzono wiadomości na temat stanu zdrowia Jolanty Kwaśniewskiej oraz Aleksandra Kwaśniewskiego. Para prezydencka zakaziła się wirusem SARS-CoV-2.

Aleksander Kwaśniewski infekcję ma przechodzić nieco gorzej niż jego żona Jolanta Kwaśniewska. Dyrektorka biura byłego prezydenta wystosowała oficjalny komunikat w tej sprawie.

Koronawirus: Jolanta Kwaśniewska i Aleksander Kwaśniewski otrzymali pozytywne wyniki badań

Zarówno Aleksander Kwaśniewski, jak i jego żona Jolanta Kwaśniewska otrzymali pozytywne wyniki testów na obecność koronawirusa w organizmie. Medialne doniesienia potwierdziła Aleksandra Łaszewska z biura byłego prezydenta.

- Z przykrością potwierdzam, że pan prezydent otrzymał pozytywny wynik testu na koronawirusa - przekazała Aleksandra Łukaszewska. Jednocześnie poinformowała, że w przypadku byłego prezydenta choroba nie przebiega bezobjawowo.

- Ma podwyższoną temperaturę i męczący kaszel. Obecnie przebywa w izolacji i jest pod opieką lekarzy. Mamy nadzieję, że z każdym dniem będzie czuł się coraz lepiej - dodała szefowa biura Aleksandra Kwaśniewskiego.

Wiadomo, iż Jolanta Kwaśniewska w toku przeprowadzonych badań również otrzymała potwierdzenie zakażenia koronawirsuem. W przypadku byłej pierwszej damy choroba ma nieco słabsze objawy.

Testy potwierdziły zakażenie koronawirusem byłej pary prezydenckiej

Zarówno Jolanta Kwaśniewska, jak i Aleksander Kwaśniewski przebywają razem w izolacji. Pozytywne wyniki testów laboratoryjnych pod kątem koronawirusa była para prezydencka otrzymała 6 lutego.

W dniu, gdy pozytywne wyniki otrzymała była para prezydencka, czyli 6 lutego, Ministerstwo Zdrowia zaraportowało, iż potwierdzono 5965 nowych przypadków zakażenia. Dla porównania dziś, w poniedziałek 8 lutego resort przekazał informacje o 2431 nowych pacjentach.

Wcześniej zachorował Bronisław Komorowski

Medialne potwierdzenie, że Aleksander Kwaśniewski i jego żona Jolanta Kwaśniewska zarazili się wirusem SARS-CoV-2 to kolejne doniesienia o znanych z polityki osobach piastujących w przeszłości wysokie stanowiska, które nie uciekły od pandemii.

Jeszcze w listopadzie pojawiły się wiadomości mówiące o tym, że były prezydent Bronisław Komorowski również zakaził się koronawirusem. Początkowo polityk wskazywał, że czuje się dobrze i nie ma potrzeby, aby był hospitalizowany.

- Mam stan podgorączkowy i kaszlę. [...] To nauczka dla wszystkich, że można się zarazić zupełnym przypadkiem - mówił wtedy Bronisław Komorowski (więcej na ten temat przeczytasz >TUTAJ<). Później niestety konieczne było przewiezienie byłego prezydenta do szpitala, gdyż jego stan uległ pogorszeniu.

Pozostaje mieć nadzieję, że stan zdrowia Jolanty Kwaśniewskiej oraz byłego prezydenta nie będzie wymagał interwencji lekarzy. Pamiętajmy o przestrzeganiu zasad reżimu sanitarnego. Koronawirus to wciąż poważne zagrożenie i każdego dnia z powodu wywoływanej przez niego choroby COVID-19 umierają kolejne osoby.

Źródło: RMF FM

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Agata JaroszewskaAutor

Etnograf, zafascynowana historią m&oacute;wioną oraz kulturą ludową.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: wtv@iberion.pl

Podobne artykuły

"Nie jest pan dziennikarzem": kontrowersje wokół słów Donalda Tuska

Polityka

Do kogo Donald Tusk powiedział, że ten "nie jest dziennikarzem"? Nie był to Miłosz Kłeczek z TVP

Czytaj więcej >
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Polityka

Tajne spotkanie na Nowogrodzkiej. Kaczyński może oddać Ministerstwo Sportu nowemu koalicjantowi

Czytaj więcej >
Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy, jego pensja wzrośnie o 40 proc.

Polityka

Prezydent RP z podwyżką wynagrodzenia o 40 proc. Więcej zarobi nie tylko Andrzej Duda

Czytaj więcej >
Tomasz Orłowski odchodzi z MSZ po 31 latach pracy

Polityka

Po 31 latach pracy Tomasz Orłowski odchodzi z MSZ

Czytaj więcej >
Piotr Molecki/East News

Polityka

Błażej Spychalski odszedł z Kancelarii Prezydenta, może trafić do Orlenu. Schetyna: tu nie ma żadnych standardów

Czytaj więcej >
Monika Pawłowska

Polityka

Od Lewicy aż po PiS. Monika Pawłowska dogadała się z Mateuszem Morawieckim? Gazeta.pl dotarła do niewiarygodnych informacji

Czytaj więcej >