wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

B. prezydent ma koronawirusa. Bronisław Komorowski ujawnił, jak się czuje

12 Listopada 2020

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Udostępnij:

Onet oraz TVN24 przekazały wiadomości na temat stanu zdrowia Bronisława Komorowskiego. Były prezydent poinformował, że wykryto u niego koronawirusa. Znany jest jego obecny stan zdrowia oraz objawy, jakie u siebie zaobserwował.

W czwartek po godzinie 12 polskie media podały informacje na temat stanu zdrowia Bronisława Komorowskiego. Polityk zdecydował się na udzielenie krótkiego wywiadu Onetowi i zdradził w nim, jak się czuje. 

Bronisław Komorowski zakażony koronawirusem

Onet przekazał, że były prezydent Polski, Bronisław Komorowski zakażony jest koronawirusem. Pozytywny test na obecność wirusa SARS-CoV-2 w organizmie był dla polityka sporym zaskoczeniem, gdyż nie miał on świadomego kontaktu z osobą zakażoną. W trakcie rozmowy z dziennikarzami zdradził, jak się czuje oraz jakie objawy zakażenia zaobserwował w swoim przypadku.

- Mam stan podgorączkowy i kaszlę. [...] To nauczka dla wszystkich, że można się zarazić zupełnym przypadkiem - cytuje fragment rozmowy Bronisława Komorowskiego Onetem TVN24. Z wiadomości przekazanych mediom nie wynika, aby stan zdrowia byłego prezydenta wymagał od niego hospitalizacji. Doniesienia te zostały już oficjalnie potwierdzone przez samego Bronisława Komorowskiego, zatem nie ma mowy o dziennikarskich spekulacjach. 

Były prezydent od początku wybuchu epidemii na terenie Polski przybywa z dala od tłumów oraz zgiełku stolicy kraju, któremu jakiś czas temu przewodził. Jak podaje Onet, Bronisław Komorowski mieszka na Podlasiu. Niestety profil zakażenia polityka staje się coraz bardziej powszechny, a liczba ponad 20 tys. nowych zakażeń odnotowywanych codziennie przez Ministerstwo Zdrowia pozwala przypuszczać, iż ustalenie źródła zakażenia staje się obecnie wyjątkowo trudne, jeżeli nie niemożliwe.

Region, w którym przebywa Bronisław Komorowski, przez długi czas szczycił się brakiem przypadków zakażeń koronawirusem 

W statystykach publikowanych przez resort zdrowia województwo podlaskie przez stosunkowo długi okres w ogóle się nie pojawiało. Powiew sejneński, czyli tam, gdzie leży Buda Ruska zamieszkiwana obecnie przez Bronisława Komorowskiego, nie wyłamywała się z tej tendencji. Były prezydent zdecydował się jednak na wskazanie aspektu winnego zmianie w dotychczasowym schemacie.

- To się zmieniło po imprezach rodzinnych - powiedział w rozmowie z Onetem Bronisław Komorowski. Obecnie transmisja wirusa nie ma już charakteru ogniskowego, tak jak w przypadku pierwszej fali zachorowań na COVID-19. Obecnie lekarze i specjaliści wirusolodzy mówią, że zakazić się można w czasie mijania się z zakażonym na ulicy. Noszenie maseczek oraz stosowanie się do reżimu sanitarnego znacznie zmniejsza to ryzyko, niestety nie czyni go zerowym.

Ministerstwo Zdrowia opublikowało dzisiejszy raport na temat nowych zachorowań

Na kanałach informacyjnych resortu zdrowia w okolicach 10:30 pojawił się najnowszy raport dobowy na temat nowych pacjentów z pozytywnym wynikiem testu na obecność SARS-CoV-2 w organizmie. Wydawać by się mogło, iż sytuacja się nieco uspokoiła, gdyż od kilku dni zauważyć można minimalne zatrzymanie wzrostu zakażeń. Niestety liczba pacjentów zmagających się z koronawirusem wciąż jest duża i, jak wskazuje przykład Bronisława Komorowskiego czy Andrzeja Dudy, nikt nie może czuć się odporny na zagrożenie zakażenia.

- Mamy 22 683 nowe i potwierdzone przypadki zakażenia #koronawirus z województw: śląskiego (3911), wielkopolskiego (2232), małopolskiego (2132), dolnośląskiego (1847), mazowieckiego (1746), łódzkiego (1528), podkarpackiego (1276), pomorskiego (1114), kujawsko-pomorskiego (1083), podlaskiego (943), warmińsko-mazurskiego (915), opolskiego (844), lubelskiego (831), świętokrzyskiego (825), zachodniopomorskiego (768), lubuskiego (688) - czytamy w czwartkowym komunikacie Ministerstwa Zdrowia. Dodatkowo podano, iż zmarło dziś 275 osób, w tym 52 tylko z powodu COVID-19. Bronisławowi Komorowskiemu oraz wszystkim osobom zmagającym się z koronawirusem życzymy dużo zdrowia.

Źródło: TVN24 / Onet

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >