wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Były poseł John Godson będzie kandydował na prezydenta. Chce startować w wyborach w Nigerii

18 Lutego 2021

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Udostępnij:

W latach 2004-2013 John Godson reprezentował barwy Platformy Obywatelskiej. Później cztery lata zawitał do Polski Razem. Jeszcze w ostatnich wyborach parlamentarnych zastanawiał się na Twitterze, czy nie kandydować na senatora jako kandydat niezale

  • Były poseł Platformy Obywatelskiej John Godson poinformował, że będzie ubiegał się o objęcie urzędu prezydenta w Nigerii

  • Swoje polityczne plany ogłosił na Twitterze

  • Najbliższe wybory na prezydenta w Nigerii zaplanowane są na rok 2023

  • Swoją aprobatę dla tego przedsięwzięcia wyraził Janusz Piechociński, który bezpośrednio zwrócił się do Johna Godsona za pośrednictwem mediów społecznościowych

Polsko-nigeryjski polityk John Godson swego czasu był głośnym nazwiskiem w Sejmie. Od jakiegoś czasu próżno jednak szukać jego wystąpień na mównicy sejmowej. Nie znaczy to jednak, że porzucił politykę oraz działalność prospołeczną.

Na Twitterze John Godson oficjalnie potwierdził, że wystartuje w najbliższych powszechnych wyborach prezydenckich w Nigerii. Ich termin przypada na 2023 r.

Były poseł Platformy Obywatelskiej John Godson chce zostać prezydentem Nigerii

Chociaż większość wyborców mogła już nieco zapomnieć o Johnie Godsonie, to polityk i aktywista nie zaprzestał swojej działalności. Wiadomości na temat kolejnych dokonań oraz przedsięwzięć skrupulatnie dokumentuje w mediach społecznościowych.

To również tam postanowił ogłosić ważny krok w swojej politycznej karierze. John Godson oficjalnie potwierdził, że zamierza wystartować w powszechnych wyborach na prezydenta.

Nie chodzi jednak o wybory na fotel prezydenta RP, który obecnie po raz drugi piastowany jest przez Andrzeja Dudę. Były poseł PO ogłosił, że w 2023 r. będzie można znaleźć jego nazwisko na karcie do głosowania w nigeryjskich wyborach.

Na Twitterze pojawił się plakat wyborczy

Nie podlega wątpliwości, że plakat, który dołączony został do wpisu na Twitterze, gdzie John Godson informuje o swojej decyzji, zdecydowanie różni się od zachowawczych plakatów wyborczych znanych z polskiej sceny politycznej.

- Właśnie poinformowałem że będę kandydować na urząd Prezydenta Nigeria w powszechnych wyborach 2023 (pisownia oryginalna - przyp. red.) - napisał John Godson, który uśmiecha się z grafiki, gdzie przeważa kolor zielony. Sam kandydat zrezygnował z garnituru na rzecz wygodnej bluzy z nadrukiem zielonego warzywa.

Warto zauważyć, że polityk zdecydował się na kolorystyczne rozdzielenie swojego nazwiska God — Son, które odczytywane może być jako "Syn Boży". Nigeria, gdzie na świat przyszedł John Godson, nieustannie pojawia się w kolejnych publikowanych przez niego wypowiedziach. Pokazuje jej rolniczą stronę i przekonuje, że aktywnie włącza się w pomoc m.in. właśnie rolnikom.

Ogłoszenie Johna Godsona skomentował Janusz Piechociński

Wart zaznaczyć, że na profilu społecznościowych Johna Godsona pojawią się treści zarówno zaangażowane w politykę polską, jak i nigeryjską. Polityk reprezentujący niegdyś w Sejmie Platformę Obywatelską w Polsce osiedlił się w 1993 r., a polskie obywatelstwo uzyskał w 2001 r.

Ogłoszenie o kolejnym kroku w politycznej karierze Johna Godsona skomentował Janusz Piechociński słynący z aktywności na Twitterze. Polityk PSL poprosił go o przesłanie materiałów promocyjnych jego kampanii prezydenckiej.

Źródło: screen Twitter.com/johngodson

Źródło: RMF FM / Twitter.com @johngodson 

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

  • Szkoły podstawowe jednak zamknięte? Są zmuszone do powrotu do nauki zdalnej

  • Tadeusz Rydzyk prosi o pieniądze. Skarży się na ciężką sytuację

  • Miasto Szczecin pozywa rząd do sądu. Żąda bajońskiej sumy, inne miasta pójdą jego śladem?

Podobne artykuły

Polityka

Nagrody w Ministerstwie Zdrowia, aż 20 mln zł w 6 lat. "Jak trzeba dać pielęgniarkom, to pieniędzy nie ma"

Czytaj więcej >
Lokalne wybory to cisza wyborcza w niemal całym kraju

Polityka

Od północy trwa wyjątkowa cisza wyborcza. 13 czerwca wielu Polaków spotka się przy urnach

Czytaj więcej >

Polityka

Protest pod Pałacem Prezydenckim. Przypomnieli słowa Andrzeja Dudy

Czytaj więcej >
(screen) Youtube/Onet Rano

Polityka

Oficjalne wyniki wyborów w Rzeszowie. Zwyciężył Konrad Fijołek, kandydat opozycji

Czytaj więcej >
Jakub Kaminski/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polityka

Margot i Łania ze Stop Bzdurom odpowiedzą przed sądem. Grozi im więzienie

Czytaj więcej >
Andrzej Duda i Kinga Duda

Polityka

Andrzej Duda nie otrzymał zaproszenia na ślub córki? Zastanawiający wpis na Twitterze prezydenta

Czytaj więcej >