John Godson ogłosił, że będzie startował na prezydenta Nigerii. PIOTR KOWALCZYK/East NewsŹródło: PIOTR KOWALCZYK/East News
Wszystkie wideo autora Agata Jaroszewska
Autor Agata Jaroszewska - 18 Lutego 2021

Były poseł John Godson będzie kandydował na prezydenta. Chce startować w wyborach w Nigerii

W latach 2004-2013 John Godson reprezentował barwy Platformy Obywatelskiej. Później cztery lata zawitał do Polski Razem. Jeszcze w ostatnich wyborach parlamentarnych zastanawiał się na Twitterze, czy nie kandydować na senatora jako kandydat niezależny. Dziś poinformował jednak, że w 2023 r. będzie ubiegał się o fotel prezydenta Nigerii.

  • Były poseł Platformy Obywatelskiej John Godson poinformował, że będzie ubiegał się o objęcie urzędu prezydenta w Nigerii
  • Swoje polityczne plany ogłosił na Twitterze
  • Najbliższe wybory na prezydenta w Nigerii zaplanowane są na rok 2023
  • Swoją aprobatę dla tego przedsięwzięcia wyraził Janusz Piechociński, który bezpośrednio zwrócił się do Johna Godsona za pośrednictwem mediów społecznościowych

Polsko-nigeryjski polityk John Godson swego czasu był głośnym nazwiskiem w Sejmie. Od jakiegoś czasu próżno jednak szukać jego wystąpień na mównicy sejmowej. Nie znaczy to jednak, że porzucił politykę oraz działalność prospołeczną.

Na Twitterze John Godson oficjalnie potwierdził, że wystartuje w najbliższych powszechnych wyborach prezydenckich w Nigerii. Ich termin przypada na 2023 r.

Były poseł Platformy Obywatelskiej John Godson chce zostać prezydentem Nigerii

Chociaż większość wyborców mogła już nieco zapomnieć o Johnie Godsonie, to polityk i aktywista nie zaprzestał swojej działalności. Wiadomości na temat kolejnych dokonań oraz przedsięwzięć skrupulatnie dokumentuje w mediach społecznościowych.

To również tam postanowił ogłosić ważny krok w swojej politycznej karierze. John Godson oficjalnie potwierdził, że zamierza wystartować w powszechnych wyborach na prezydenta.

Osoby zainteresowane szczepieniem dostają SMS-y z rządowego numeru. Niestety, nic to nie przyspieszyOsoby zainteresowane szczepieniem dostają SMS-y z rządowego numeru. Niestety, nic to nie przyspieszyCzytaj dalej

Nie chodzi jednak o wybory na fotel prezydenta RP, który obecnie po raz drugi piastowany jest przez Andrzeja Dudę. Były poseł PO ogłosił, że w 2023 r. będzie można znaleźć jego nazwisko na karcie do głosowania w nigeryjskich wyborach.

Na Twitterze pojawił się plakat wyborczy

Nie podlega wątpliwości, że plakat, który dołączony został do wpisu na Twitterze, gdzie John Godson informuje o swojej decyzji, zdecydowanie różni się od zachowawczych plakatów wyborczych znanych z polskiej sceny politycznej.

- Właśnie poinformowałem że będę kandydować na urząd Prezydenta Nigeria w powszechnych wyborach 2023 (pisownia oryginalna - przyp. red.) - napisał John Godson, który uśmiecha się z grafiki, gdzie przeważa kolor zielony. Sam kandydat zrezygnował z garnituru na rzecz wygodnej bluzy z nadrukiem zielonego warzywa.

Warto zauważyć, że polityk zdecydował się na kolorystyczne rozdzielenie swojego nazwiska God — Son, które odczytywane może być jako "Syn Boży". Nigeria, gdzie na świat przyszedł John Godson, nieustannie pojawia się w kolejnych publikowanych przez niego wypowiedziach. Pokazuje jej rolniczą stronę i przekonuje, że aktywnie włącza się w pomoc m.in. właśnie rolnikom.

Ogłoszenie Johna Godsona skomentował Janusz Piechociński

Wart zaznaczyć, że na profilu społecznościowych Johna Godsona pojawią się treści zarówno zaangażowane w politykę polską, jak i nigeryjską. Polityk reprezentujący niegdyś w Sejmie Platformę Obywatelską w Polsce osiedlił się w 1993 r., a polskie obywatelstwo uzyskał w 2001 r.

Ogłoszenie o kolejnym kroku w politycznej karierze Johna Godsona skomentował Janusz Piechociński słynący z aktywności na Twitterze. Polityk PSL poprosił go o przesłanie materiałów promocyjnych jego kampanii prezydenckiej.

John Godson

Źródło: screen Twitter.com/johngodson

Źródło: RMF FM / Twitter.com @johngodson 

Artykuły polecane przez redakcję WTV: