wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Jedna z najbardziej znanych twarzy PO przechodzi do ruchu Szymona Hołowni

20 Stycznia 2021

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Udostępnij:

Informacja o tym, że w środę 20 stycznia Joanna Mucha ma przekazać wiadomości na temat swojego transferu politycznego, krążyły po mediach od godzin południowych. W końcu posłanka spotkała się z mediami i przekazała, że oficjalnie przechodzi do ruchu Polsk

  • Ruch Szymona Hołowni Polska 2050 zyskał nową członkinię

  • Joanna Mucha oświadczyła, że po latach odchodzi z Platformy Obywatelskiej i dołącza do ruchu Szymona Hołowni

  • Była minister sportu podziękowała za wspólne lata, jednak zaznaczyła, że od dawna jej drogi z PO się rozchodziły

  • Dzięki dołączeniu do Polska 2050 Joanny Muchy zawiązane zostanie koło parlamentarne zrzeszające polityków popierających działalność polityczną Szymona Hołowni

Szymon Hołownia powitał w szeregach ruchu Polska 2050 Joannę Muchę. Politycy zamieścili oficjalne potwierdzenia w mediach społecznościowych, a posłanka oraz jej nowy lider spotkali się z mediami.

Kolejną z osób, które dały się przekonać Szymonowi Hołowni, jest Joanna Mucha. Była minister sportu podjęła decyzję o rozstaniu z Platformą Obywatelską. Postanowiła podziękować za wspólne lata i wyjaśniła, dlaczego ugrupowanie nie spełnia już jej wymagań.

Polska 2050: Joanna Mucha dołącza do Szymona Hołowni

Oświadczenie o odejściu Joanny Muchy może być dla wielu sporym zaskoczeniem. Polityczka od lat związana była z Platformą Obywatelską i do niedawna nic nie wskazywało, że decyzja o przejściu pod skrzydła Szymona Hołowni i ruchu Polska 2050 może mieć miejsce.

W środę, 20 stycznia 2021 r. Joanna Mucha zdecydowała się zorganizować spotkanie z mediami, gdzie poinformowała, że formalnie opuszcza PO i będzie od tej pory reprezentować Polska 2050. U boku polityczki pojawił się również Szymon Hołownia, który pokusił się o kilka politycznych deklaracji.

- Nadszedł taki moment, że ja i Platforma jesteśmy w innym miejscu i nikt tu nie jest winny. Nie jest to kwestia jakiejś krytyki, to są po prostu dwie inne drogi. [...] Oni zostali w zakleszczeniu w relacji z PiS. Ja natomiast myślę o Polsce po PiS, kiedy rządy PiS będą wspomnieniem - powiedziała do zgromadzonych dziennikarzy Joanna Mucha.

- Marzę o Polsce przyszłości, dlatego zdecydowałam się przyłączyć do projektu politycznego Szymona Hołowni, do Polski 2050 - oświadczyła była już członkini Platformy Obywatelskiej. To właśnie po wypowiedzeniu tych słów u boku stojącej samotnie do tej pory posłanki pojawili się Szymon Hołownia wraz z Hanną Gill-Piątek i Michałem Kobosko.

Szymon Hołownia wita byłą minister sportu na pokładzie Polska 2050

- Pokazała mi swój manifest polityczny, przeczytałem go z ogromną satysfakcją, my się po prostu zgadzamy - poinformował Szymon Hołownia, podkreślając, że dołączenie Joanny Muchy to efekt wielotygodniowych rozmów i negocjacji.

- To dla mnie i dla nas moment szczerej radości, potrzebujemy w ruchu Polska 2050 jeszcze więcej silnych i mądrych osób, potrzebujemy każdego, kto ma dosyć zimowego snu opozycji, każdego, kto będzie gotów do tego, żeby uwierzyć razem z nami, że bycie opozycją to nie państwowa posada, to nie komfort, to dyskomfort i walka - z radością zakomunikował lider Polska 2050, który swoją polityczną karierę rozpoczął od startowania w wyborach prezydenckich.

Nie u wszystkich w ruchu Polska 2050 pojawienie się Joanny Muchy wywołało tak samo duży entuzjazm, co u Szymona Hołowni. Onet podaje, iż z dniem 20 stycznia 2021 r. swoją dymisję w trybie natychmiastowym złożył szef lubelskich struktur Stowarzyszenia Polska 2050 Jakub Jakubowski. Podobno ma to być bezpośredni efekt tego, że nikt nie konsultował z lokalnymi działaczami tak istotnego transferu.

Dołączenie Joanny Muchy otwiera nowy rozdział w ruchu Szymona Hołowni

Na spotkaniu z mediami Szymon Hołownia poinformował, że dzięki dołączeniu Joanny Muchy w Sejmie pojawi się koło parlamentarne polityków wspierających ruch Polska 2050. W jego składzie znaleźć będzie można Hannę Gill-Piątek (będzie ona jednocześnie pełnić funkcję szefowej koła), senatora Jacka Burego i Joannę Muchę.

[EMBED-1217]

Źródło: Onet

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

  • Hanna Lis zwróciła uwagę na wpadkę Dudy. Miał pogratulować Bidenowi zwycięstwa

  • Pojawiło się zawiadomienie ws. Jarosława Kaczyńskiego i mszy za jego matkę. Sanepid wciąż nie podjął decyzji

  • Przewrót kadrowy w TVN? Doniesienia o planowanych zwolnieniach

Agata JaroszewskaAutor

Etnograf, zafascynowana historią mówioną oraz kulturą ludową.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: wtv@iberion.pl

Podobne artykuły

"Nie jest pan dziennikarzem": kontrowersje wokół słów Donalda Tuska

Polityka

Do kogo Donald Tusk powiedział, że ten "nie jest dziennikarzem"? Nie był to Miłosz Kłeczek z TVP

Czytaj więcej >
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Polityka

Tajne spotkanie na Nowogrodzkiej. Kaczyński może oddać Ministerstwo Sportu nowemu koalicjantowi

Czytaj więcej >
Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy, jego pensja wzrośnie o 40 proc.

Polityka

Prezydent RP z podwyżką wynagrodzenia o 40 proc. Więcej zarobi nie tylko Andrzej Duda

Czytaj więcej >
Tomasz Orłowski odchodzi z MSZ po 31 latach pracy

Polityka

Po 31 latach pracy Tomasz Orłowski odchodzi z MSZ

Czytaj więcej >
Piotr Molecki/East News

Polityka

Błażej Spychalski odszedł z Kancelarii Prezydenta, może trafić do Orlenu. Schetyna: tu nie ma żadnych standardów

Czytaj więcej >
Monika Pawłowska

Polityka

Od Lewicy aż po PiS. Monika Pawłowska dogadała się z Mateuszem Morawieckim? Gazeta.pl dotarła do niewiarygodnych informacji

Czytaj więcej >