J.K Rowling. https://www.facebook.com/JKRowling/photos/a.277505099024780/811794292262522/?type=3&theaterŹródło: https://www.facebook.com/JKRowling/photos/a.277505099024780/811794292262522/?type=3&theater
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 22 Grudnia 2019

Twórczyni Harry`ego Pottera "złamała serca" swoim fanom. Za wzór podają Emmę Watson

J.K. Rowling, uwielbiana na całym świecie autorka "Harry'ego Pottera", tym razem musiała zmierzyć się z ogromną ilością krytyki. Chodzi o jej komentarz wyrażający wsparcie dla oskarżanej o transfobię kobiety.

Wszystko przez wsparcie wyrażone dla Mayi Forstater. Badaczka została zwolniona z pracy w organizacji Centre for Global Development po tym, jak stwierdziła, że transpłciowe kobiety nie mogą zmienić swojej płci biologicznej. Kobieta została zwolniona z powodu używania "obraźliwego i wykluczającego języka"

Forstater broniła się przed sądem, argumentując, że jest dyskryminowana ze względu na swoje poglądy. Sąd nie przyznał racji kobiecie, twierdząc, że jej poglądy są "niekompatybilne z ludzką godnością i fundamentalnymi prawami innych ludzi".

Swoje wsparcie dla badaczki wyraziła w mediach społecznościowych J.K. Rowling, za co spotkała ją ogromna krytyka, w tym komentarze internautów mówiące o ich "załamanym sercu".

wtv.pl - portal informacyjny"Zamykałem się w domu, unikałem spotkań towarzyskich". Sekielski pierwszy raz tak szczerze o swoim problemieCzytaj dalej

J. K. Rowling w ogniu krytyki internautów

„Ubieraj się jak chcesz. Nazywaj się jak tylko chcesz. Sypiaj z każdym dorosłym, który tylko będzie cię chciał. Żyj możliwie najlepszym życie w pokoju i bezpieczeństwie. Ale zwalniać kobiety z pracy za stwierdzenie, że płeć to coś rzeczywistego? #IStandWithMaya #ThisIsNotADrill”, napisała na swoim koncie na Twitterze autorka. Hashtagi może tłumaczyć kolejno jako "Jestem z Mayą" oraz "To nie żart".

Słowa Rowling wywołały istną burzę w internecie. Na ten moment na kometarz pisarki odpowiedziało już prawie 35 tys. internautów. Wśród nich m.in. Sara Ramirez, gwiazda serialu "Chirurdzy".

J.K. Rowling i Sara Razimer - Twitter

Ramirez nazywa Rowling "przebraną za feministkę bigotką".

Swoje oburzenie postanowili wyrazić również fani popularnej sagi o Harrym Potterze.

"Jako gej, który w dzieciństwie znalazł schronienie w Hogwarcie, myśl o tym, że osoby transpłciowe nie mogłyby liczyć na to schronienie, łamie mi serce", komentuje jeden z internautów.

Inni jako przykład podają Emmę Watson, jedną z gwiazd filmów opartych na prozie J.K. Rowling. Aktorka ma na sobie t-shirt ze znamiennym napisem.

Emma Watson - Twitter

ZOBACZ TAKŻE:

1. Mikołaj ze sporymi zarobkami. Przebierana praca naprawdę się opłaca

2. Tajemnicza śmierć Marii Probosz. Aktorka przegrała walkę z chorobą?

3. Bezdomne zwierzęta zasługują na święta. Wesprzyj akcję #Charytatywnachoinka

4. Dziś szefuje spółce, zajmującej się żeglugą. Przypominamy, jak zachęcała do zabijania fok

5. Wigilia Magdy Gessler nie dla każdego. Tak wysokich cen nie można było się spodziewać

6. Ostatecznie przegrał walkę z chorobą. Rodzina przekazała smutne wieści, nie żyje Bogdan Bujak