Jasieniec: pijany mężczyzna uciekł ze szpitala karetką pogotowia.. Wikimedia CommonsŹródło: Wikimedia Commons
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 22 Lutego 2020

Jasieniec: Nietrzeźwy pacjent ukradł karetkę i uciekł. Niespodziewany finał pościgu

Jasieniec: pijany mężczyzna z urazem głowy trafił do szpitala w nocy z 15 na 16 lutego. Zamiast cierpliwie czekać na swoją kolej przyjęcia przez lekarza i na badania, postanowił jednak uciec ze szpitala i to w najbardziej spektakularny i szokujący sposób. Bowiem ukradł w tym celu karetkę pogotowia i odjechał nią. Za szalonym, pijanym pacjentem był pościg. Został znaleziony przez policjantów w rowie, pojazd leżał na swoim boku.

31-letni mężczyzna, złodziej karetki pogotowia, to mieszkaniec powiatu sierpeckiego. Trafił do szpitala po tym jak w wyniku bójki do której doszło w miejscowości Warka (woj. mazowieckie) został ranny w głowę. Pacjent czekał na badania, jednak nagle wpadł na szalony pomysł i niespodziewanie zabrał kluczyki do karetki pogotowia, po czym uciekł. Prawdopodobne jest, że zamierzał wrócić za wykorzystaniem pojazdu do Warki, w której wcześniej przebywał. Mężczyzna był nietrzeźwy. W okolicach Jesieńca stracił panowanie nad pojazdem i wypadł z drogi. Karetka uderzyła w drzewo i wylądowała w rowie. Jak relacjonuje komisarz Agnieszka Wójcik, samochód został znaleziony przez policjantów leżący na boku w rowie przy drodze.

Zaginiona Polka, cierpiąca na demencję nie żyje. Była poszukiwana od dwóch tygodni przez policję w Stanach ZjednoczonychZaginiona Polka, cierpiąca na demencję nie żyje. Była poszukiwana od dwóch tygodni przez policję w Stanach ZjednoczonychCzytaj dalej

Jasieniec: pościg za karetką pogotowia. W środku pijany pacjent, który uciekł ze szpitala

"Przed godziną 6 rano w niedzielę oficer dyżurny naszej komendy dostał zgłoszenie o zdarzeniu w okolicy Jasieńca. W tym samym czasie przyszło też zgłoszenie o kradzieży karetki z Grójeckiego Centrum Medycznego" - powiedziała komisarz Agnieszka Wójcik.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Warszawski policjant relacjonował akcje na Instagramie. Zdjęcia nie powinny były nigdy trafić do sieci

2. Niepokojąca wizja Jackowskiego. Przepowiada pożar w Warszawie

Wypadek z udziałem pijanego kierowcy skradzionej przez niego karetki pogotowia miał miejsce w pobliżu Jasieńca (woj. mazowieckie). Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna miał ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. W wyniku wypadku nie odniósł żadnych większych obrażeń. Został przewieziony do policyjnego aresztu. Ma zostać przesłuchany, gdy odzyska trzeźwość i w pełni świadomość.

Wobec aresztowanego będą prowadzone dwa oddzielne postępowania. "W odrębnym postępowaniu będzie wyjaśniania sprawa bójki w Warce" - zaznacza komisarz Agnieszka Wójcik.

Na miejscu wypadku konieczna była interwencja Ochotniczej Straży Pożarnej z Jasieńca.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Nie żyje były trener polskiej reprezentacji skoczków. Poprowadził swojego zawodnika do złota na igrzyskach

2. Słynna polska fabryka zamyka się po ponad 150 latach działalności. Jej wyroby wielu z nas ma w swoich domach

3. Autobus grozy woził dzieci po Polsce. O krok od tragedii

4. Nie żyje twórca kultowego "Czterdziestolatka" i "Wojny domowej". Dziś w nocy, w wieku 87 lat zmarł Jerzy Gruza

5. Suczka przebywała na bogato urządzonej posesji. Zmarła przez zaniedbanie właścicielki, która chciała się zemścić

6. Straszne odkrycie celników. Przecierali oczy, nie mogli uwierzyć w zawartość paczki