Jarosław Kaczyński ponad podziałami. Piękny gest
Źródło: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/East News
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 6 Lutego 2020

Jarosław Kaczyński ponad podziałami. Piękny gest

Jarosław Kaczyński z piękną, zaskakującą inicjatywą. Prezes PiS pokazał, że ma serce, a jeśli faktycznie do tego dojdzie, to udowodni, że ma je naprawdę wielkie i że potrafi się zjednoczyć ponad podziałami w ważnym celu. Politycy, zarówno z partii Jarosława, jak i z opozycji, nie kryją swojego zdziwienia tym gestem prezesa. Nikt się tego po nim nie spodziewał. "To będzie szeroko komentowane w całym kraju wydarzenie. Nareszcie pochylimy się nad losem zwierząt" - mówią posłowie.

Prezes partii Prawo i Sprawiedliwość, Jarosław Kaczyński, planuje swój udział w kongresie organizowanym przez posłankę Koalicji Obywatelskiej. Informacja ta wywołała sporo sensacji między posłami. O jaką konkretnie inicjatywę chodzi i w jakiej sprawie?

Gwiazda TVP zapłaci za swój żart? Zakpiła z Kurskiego na oczach milionowej widowniGwiazda TVP zapłaci za swój żart? Zakpiła z Kurskiego na oczach milionowej widowniCzytaj dalej

Jarosław Kaczyński z pięknym i zaskakującym gestem. Pokazał, że los zwierząt nie jest mu obojętny

Jarosławowi Kaczyńskiemu najwyraźniej los zwierząt nie jest obojętny i pokazał, że potrafi się zjednoczyć ponad podziałami w szczytnym, ważnym celu.

Posłanka Katarzyna Piekarska nie kryje swojej radości z tej decyzji. - Cieszę się z pozytywnego nastawienia prezesa, bo jego udział zwiększyłby zainteresowanie tematem kongresu. Liczę też na udział posłów ze wszystkich klubów - mówiła w wywiadzie dla Rzeczpospolitej. Szefowa Parlamentarnego Zespołu Przyjaciół Zwierząt, który działa ponad podziałami politycznymi, zaplanowała zorganizować latem tuż przed wakacjami specjalny Kongres Ochrony Zwierząt w Sejmie. Wielkim zaskoczeniem jest, kto wyraził chęć swojego uczestnictwa.

Bowiem swój udział w Kongresie Ochrony Zwierząt w Sejmie wstępnie zadeklarował prezes PiS Jarosław Kaczyński, który to już w listopadzie na prośbę posłanki zapisał się do jej zespołu. - Na razie możemy tylko mówić o wstępnym zainteresowaniu koncepcją kongresu. Nie ma jeszcze żadnej deklaracji prezesa - mówi Radosław Fogiel, zastępca rzecznika PiS. Polityk dodaje przy tym, że ochrona i dobrostan zwierząt prezesowi Kaczyńskiemu są bliskie jego sercu i na pewno nie są mu obojętne. Nie wiadomo jednak jaka byłaby rola prezesa Prawa i Sprawiedliwości.

Jarosław Kaczyński jest znany ze swojej miłości do zwierząt, sam bowiem posiada kota, o którego bardzo się troszczy oraz od lat deklaruje swoje prozwierzęce poglądy. Jest chociażby przeciwny myśliwym czy hodowli zwierząt na futra, a w 2017 roku nakłonił ówczesnego ministra środowiska prof. Jana Szyszkę do zmiany decyzji wprowadzającej moratorium na odstrzał łosi.

W "Rzeczypospolitej" czytamy, że Jarosław Kaczyński twierdzi, że ogólna ochrona zwierząt i zakaz hodowli zwierząt na futra jest to jedna ze spraw, w której jest gotów współpracować z opozycją - czytamy w "Rzeczpospolitej".

Kongres ma dotyczyć kilku problemów, związanych ze zwierzętami i ich ochroną. - Chcemy potraktować sprawy zwierząt bardzo szeroko: od transportu zwierząt przez występy w cyrkach, zagadnienia związane ze zwierzętami pracującymi w służbach aż po prawa zwierząt laboratoryjnych i oczywiście gospodarskich - zapowiada posłanka Katarzyna Piekarska. Podkreśliła przy tym, że liczy na inicjatywę ze strony PiS-u i porozumienie ponad podziałami.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Teraz prawo jazdy stracisz od ręki. Wystarczy popełnić jeden błąd

2. Wszyscy byliśmy oszukiwani? Wyciekły tragiczne dane dotyczące śmiertelności koronawirusa

3. Ku przestrodze, mrożące krew w żyłach nagranie. Kobieta w ciąży wbiegła na tory

4. 500 plus w obecnej formie funkcjonować będzie tylko do przyszłego roku. Niepewny los świadczenia

5. Ksiądz nagradza hojnych parafian. Wiemy, na co wyda datki zebrane po kolędzie

6. Po latach na wierzch wyszedł skandal ws. śmierci Jana Pawła II. Media o tym milczały