wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Jarosław Kaczyński ponad podziałami. Piękny gest

6 Lutego 2020

Autor tekstu:

Pamela Obuchowska

Udostępnij:

Jarosław Kaczyński z piękną, zaskakującą inicjatywą. Prezes PiS pokazał, że ma serce, a jeśli faktycznie do tego dojdzie, to udowodni, że ma je naprawdę wielkie i że potrafi się zjednoczyć ponad podziałami w ważnym celu. Politycy, zarówno z partii

Prezes partii Prawo i Sprawiedliwość, Jarosław Kaczyński, planuje swój udział w kongresie organizowanym przez posłankę Koalicji Obywatelskiej. Informacja ta wywołała sporo sensacji między posłami. O jaką konkretnie inicjatywę chodzi i w jakiej sprawie?

Jarosław Kaczyński z pięknym i zaskakującym gestem. Pokazał, że los zwierząt nie jest mu obojętny

Jarosławowi Kaczyńskiemu najwyraźniej los zwierząt nie jest obojętny i pokazał, że potrafi się zjednoczyć ponad podziałami w szczytnym, ważnym celu.

Posłanka Katarzyna Piekarska nie kryje swojej radości z tej decyzji. - Cieszę się z pozytywnego nastawienia prezesa, bo jego udział zwiększyłby zainteresowanie tematem kongresu. Liczę też na udział posłów ze wszystkich klubów - mówiła w wywiadzie dla Rzeczpospolitej. Szefowa Parlamentarnego Zespołu Przyjaciół Zwierząt, który działa ponad podziałami politycznymi, zaplanowała zorganizować latem tuż przed wakacjami specjalny Kongres Ochrony Zwierząt w Sejmie. Wielkim zaskoczeniem jest, kto wyraził chęć swojego uczestnictwa.

Bowiem swój udział w Kongresie Ochrony Zwierząt w Sejmie wstępnie zadeklarował prezes PiS Jarosław Kaczyński, który to już w listopadzie na prośbę posłanki zapisał się do jej zespołu. - Na razie możemy tylko mówić o wstępnym zainteresowaniu koncepcją kongresu. Nie ma jeszcze żadnej deklaracji prezesa - mówi Radosław Fogiel, zastępca rzecznika PiS. Polityk dodaje przy tym, że ochrona i dobrostan zwierząt prezesowi Kaczyńskiemu są bliskie jego sercu i na pewno nie są mu obojętne. Nie wiadomo jednak jaka byłaby rola prezesa Prawa i Sprawiedliwości.

Jarosław Kaczyński jest znany ze swojej miłości do zwierząt, sam bowiem posiada kota, o którego bardzo się troszczy oraz od lat deklaruje swoje prozwierzęce poglądy. Jest chociażby przeciwny myśliwym czy hodowli zwierząt na futra, a w 2017 roku nakłonił ówczesnego ministra środowiska prof. Jana Szyszkę do zmiany decyzji wprowadzającej moratorium na odstrzał łosi.

W "Rzeczypospolitej" czytamy, że Jarosław Kaczyński twierdzi, że ogólna ochrona zwierząt i zakaz hodowli zwierząt na futra jest to jedna ze spraw, w której jest gotów współpracować z opozycją - czytamy w "Rzeczpospolitej".

Kongres ma dotyczyć kilku problemów, związanych ze zwierzętami i ich ochroną. - Chcemy potraktować sprawy zwierząt bardzo szeroko: od transportu zwierząt przez występy w cyrkach, zagadnienia związane ze zwierzętami pracującymi w służbach aż po prawa zwierząt laboratoryjnych i oczywiście gospodarskich - zapowiada posłanka Katarzyna Piekarska. Podkreśliła przy tym, że liczy na inicjatywę ze strony PiS-u i porozumienie ponad podziałami.

Pamela Obuchowska

Absolwentka kulturoznawstwa. Redaktor WTV.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: wtv@iberion.pl

Podobne artykuły

Ryszard Terlecki szczerze o rekonstrukcji rządu i przyszłości Jarosława Kaczyńskiego

Polityka

Kukiz w koalicji z PiS? Terlecki: Będziemy o tym rozmawiać

Czytaj więcej >

Polityka

Posłowie PiS opuścili salę w trakcie wystąpienia Banasia. Ostre słowa prezesa NIK

Czytaj więcej >

Polityka

Jurek Owsiak ostro o zachowaniu posłów PiS. "Tego Państwa nie ma!"

Czytaj więcej >
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER - zdjęcie ilustracyjne

Polityka

Gorąca atmosfera na sali sejmowej. Doszło do scysji między Grzegorzem Braunem a Piotrem Zgorzelskim

Czytaj więcej >
Marek Suski

Polityka

Marek Suski został zapytany o cenę kostki masła. Jego odpowiedź rozbawiła internautów

Czytaj więcej >
Piotr Molecki/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polityka

Paweł Kukiz przedstawił Donaldowi Tuskowi propozycję. Chodzi o związki partnerskie

Czytaj więcej >