wtv.pl
Jarosław Kaczyński

Flickr/Piotr Drabik

Jarosław Kaczyński już po szczepieniu. Wiadomo, jak się czuje

26 Marca 2021

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

Jak po szczepieniu na koronawirusa czuje się Jarosław Kaczyński? Założyciel Prawa i Sprawiedliwości przyjął pierwszą dawkę preparatu już na początku marca. Jeszcze wcześniej musiał przełożyć zabieg. Dziś w rozmowie z "WP" o stanie zdrowia lidera

  • Wiceprezes Rady Ministrów miał przyjąć szczepienie jeszcze w lutym. Ostatecznie informacje o zakażeniu Michała Dworczyka wymusiły opóźnienie zabiegu

  • Parlamentarzysta jest zakwalifikowany do pierwszej grupy przez wzgląd na słuszny wiek. Kaczyński w tym roku ukończy 72 lata

  • Jan Maria Tomaszewski wskazał, że jego kuzyn cieszy się dobrym zdrowiem. Doniesienia potwierdził Radosław Fogiel i Stanisław Karczewski

Szczepienia mogą przyjąć jedynie osoby zdrowe. Michał Dworczyk miał kontakt z Jarosławem Kaczyńskim, co natychmiastowo doprowadziło do przełożenia terminu szczepienia. Członek rządu dzięki przestrzeganiu zasad sanitarnych uniknął choroby. Wiadomości o opóźnieniach przekazał dla "SE" anonimowy polityk Zjednoczonej Prawicy. 

- Prawdę mówiąc on (Kaczyński - red.) uwagi nie przywiązuje do takich przyziemnych spraw, on ciągle myśli o polityce, o Polsce. Przecież już dawno miał mieć także operację wszczepienia endoprotezy w drugiej nodze i do tej pory ona się nie odbyła - komentował rozmówca tabloidu. 

Jak po szczepieniu czuję się Jarosław Kaczyński? Politycy PiS-u przedstawili informacje o stanie zdrowia prezesa

Rzecznik prasowy Prawa i Sprawiedliwości zapewniał, że lider partii, tak jak inni członkowie rządu, nie wepchną się w kolejkę. Zgodnie z obietnicami zabieg Jarosława Kaczyńskiego odbył się wraz z zabiegami pozostałych seniorów 70 plus. - Prezes zgodnie z zapowiedziami czekał na termin, zapisał się i jest już kilka dni po pierwszej dawce szczepienia - przekazał w rozmowie z "WP" Radosław Fogiel. Parlamentarzysta nie podał jednak, z jakiego preparatu skorzystał polityk.

Kilka dni później dla "WP" wypowiadał się Stanisław Karczewski. Były marszałek Sejmu już przyjął obie dawki preparatu. Przypomnijmy, iż polityk wraz z marszałkiem Grodzkim są lekarzami. Obaj zaszczepili się w obecności kamer, by rozwiać wątpliwości. - Wszystkich uspokajam (Jarosław Kaczyński - red.) czuje się bardzo dobrze i jest w świetnej formie- zapewniał. Tuż po przyjęciu preparatu Jarosław Kaczyński udał się na spotkanie z władzami partii. 

- Rozmawiałem z panem prezesem. Mieliśmy spotkanie prezydium komitetu politycznego i debatowaliśmy o przyszłości. Był w świetnej formie - dodawał Stanisław Karczewski. Podczas spotkania koalicjanci Prawa i Sprawiedliwości omawiali między innymi sposób wprowadzania Krajowego Planu Odbudowy i Nowego Polskiego Ładu. 

Dziennikarka WP spytała, czy Jarosław Kaczyński przyjął drugą dawkę preparatu. - Tak szczegółowo się nie pytałem, ale wyglądał dobrze - odpowiedział, po czym zdradził, jak sam czuł się po przyjęciu szczepionki wraz z marszałkiem Grodzkim. - Dla ciekawości muszę powiedzieć, że po pierwszej dawce odczuwałem ból w miejscu wkłucia, a po drugiej nie czułem zupełnie nic - dodawał. 

- Prezes jest zdrowy i bardzo dobrze się czuje - przekonywał po raz kolejny. 

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

  • Pogłoski o odejściu Jaworowicz z TVP. Znajoma dziennikarki komentuje

  • Tadeusz Rydzyk uczestniczył ze studentami w pielgrzymce na Jasną Górę

  • Miłość Nie Wyklucza i Stonewall zebrały ok. 600 tysięcy złotych na akcję billboardową

Źródło: {Super Express/Wirtualna Polska]

Podobne artykuły

Polityka

Nagrody w Ministerstwie Zdrowia, aż 20 mln zł w 6 lat. "Jak trzeba dać pielęgniarkom, to pieniędzy nie ma"

Czytaj więcej >
Lokalne wybory to cisza wyborcza w niemal całym kraju

Polityka

Od północy trwa wyjątkowa cisza wyborcza. 13 czerwca wielu Polaków spotka się przy urnach

Czytaj więcej >

Polityka

Protest pod Pałacem Prezydenckim. Przypomnieli słowa Andrzeja Dudy

Czytaj więcej >
(screen) Youtube/Onet Rano

Polityka

Oficjalne wyniki wyborów w Rzeszowie. Zwyciężył Konrad Fijołek, kandydat opozycji

Czytaj więcej >
Jakub Kaminski/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polityka

Margot i Łania ze Stop Bzdurom odpowiedzą przed sądem. Grozi im więzienie

Czytaj więcej >
Andrzej Duda i Kinga Duda

Polityka

Andrzej Duda nie otrzymał zaproszenia na ślub córki? Zastanawiający wpis na Twitterze prezydenta

Czytaj więcej >