wtv.pl
Jarosław Kaczyński był wielkim nieobecnym w sztabie wyborczym Andrzeja Dudy, podczas ogłaszania wyników wyborów. Gdzie się podział prezes PiS?

(zdj. il.) Facebook / Newsweek Polska

Jarosław Kaczyński nagle zniknął, nie pojawił się wczoraj w sztabie wyborczym Andrzeja Dudy. Co się stało i dlaczego go nie było?

29 Czerwca 2020

Autor tekstu:

Pamela Obuchowska

Udostępnij:

Jarosław Kaczyński był wczoraj wielkim nieobecnym w sztabie wyborczym Andrzeja Dudy, podczas ogłaszania wyników wyborów prezydenckich. Gdzie podział się prezes PiS w tym ważnym dla Polski i polskiej polityki momencie? Dlaczego wspólni

Prezydent Andrzej Duda, jego sztab, politycy PiS oraz zwolennicy partii mają powody do radości. Jak wynika z sondażowych wyników, pierwsza tura wyborów prezydenckich została wygrana przez obecnego prezydenta ubiegającego się o reelekcję. Zwyciężył z dość dużą przewagą nad innymi kandydatami, co daje mu sporą szansę na wygraną również w drugiej turze. Co za tym idzie jest duża szansa na kolejne pięć lat prezydentury kandydata PiS i mocnej pozycji tej partii. Wśród triumfujących w sztabie, w trakcie ogłaszania wyników wyborów, zabrakło jednak wczoraj jednej z niewątpliwie najważniejszych postaci Prawa i Sprawiedliwości. Gdzie był w tym czasie Jarosław Kaczyński?

Jarosław Kaczyński wielkim nieobecnym w sztabie Andrzeja Dudy. Gdzie był prezes podczas ogłaszania wyników?

Jak wynika z najnowszych sondażowych wyników wyborów, podanych przez szefa PKW, pochodzących z 99,78 proc. obwodów głosowania, Andrzej Duda wygrywa pierwszą turę wyborów z wynikiem 43,67 proc. poparcia. Tuż za nim jest Rafał Trzaskowski z uzyskanym wynikiem 30,34 proc. głosów poparcia. Na trzecim miejscu uplasował się Szymon Hołownia z poparciem wynoszącym 13,85 proc. Wczorajsze, pierwsze i wstępne sondażowe wyniki także nie pozostawiały złudzeń, kto może świętować zwycięstwo, a jego pozycja w głosowaniu w pierwszej turze jest niezagrożona. Na ogłoszenie wstępnych wyników, ubiegający się o reelekcję Andrzej Duda oczekiwał w Łowiczu. Szybko jednak zwrócono uwagę, że w sztabie prezydenta zabrakło pewnej ważnej osoby. Chodzi o Jarosława Kaczyńskiego, prezesa partii Prawo i Sprawiedliwość

Powód nieobecności Jarosława Kaczyńskiego w sztabie wyborczym Andrzeja Dudy, w trakcie ogłaszania wyników wyborów, jak na razie pozostaje niewiadomą. Dziennikarz TVN24, który był na miejscu, skierował swoje pytanie w tej sprawie do wicemarszałka Sejmu Ryszarda Terleckiego. Jego odpowiedź jednak niewiele wyjaśnia. Wicemarszałek przyznał, że wie, gdzie przebywa prezes, jednak nie chciał tego ujawnić.

- Wiem, gdzie jest Jarosław Kaczyński, ale to nie w tej chwili. Pewnie jutro będziecie państwo wiedzieć - odparł wczoraj Ryszard Terlecki dla TVN24, tuż po ogłoszeniu wyników wyborów. Polityk dodał przy tym, że nie jest upoważniony do udzielania informacji w tej sprawie.

Źródło: Do Rzeczy / TVN24

Podobne artykuły

Polityka

Nagrody w Ministerstwie Zdrowia, aż 20 mln zł w 6 lat. "Jak trzeba dać pielęgniarkom, to pieniędzy nie ma"

Czytaj więcej >
Lokalne wybory to cisza wyborcza w niemal całym kraju

Polityka

Od północy trwa wyjątkowa cisza wyborcza. 13 czerwca wielu Polaków spotka się przy urnach

Czytaj więcej >

Polityka

Protest pod Pałacem Prezydenckim. Przypomnieli słowa Andrzeja Dudy

Czytaj więcej >
(screen) Youtube/Onet Rano

Polityka

Oficjalne wyniki wyborów w Rzeszowie. Zwyciężył Konrad Fijołek, kandydat opozycji

Czytaj więcej >
Jakub Kaminski/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polityka

Margot i Łania ze Stop Bzdurom odpowiedzą przed sądem. Grozi im więzienie

Czytaj więcej >
Andrzej Duda i Kinga Duda

Polityka

Andrzej Duda nie otrzymał zaproszenia na ślub córki? Zastanawiający wpis na Twitterze prezydenta

Czytaj więcej >