Jarosław Kaczyński był wielkim nieobecnym w sztabie wyborczym Andrzeja Dudy, podczas ogłaszania wyników wyborów. Gdzie się podział prezes PiS?. (zdj. il.) Facebook / Newsweek PolskaŹródło: (zdj. il.) Facebook / Newsweek Polska
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 29 Czerwca 2020

Jarosław Kaczyński nagle zniknął, nie pojawił się wczoraj w sztabie wyborczym Andrzeja Dudy. Co się stało i dlaczego go nie było?

Jarosław Kaczyński był wczoraj wielkim nieobecnym w sztabie wyborczym Andrzeja Dudy, podczas ogłaszania wyników wyborów prezydenckich. Gdzie podział się prezes PiS w tym ważnym dla Polski i polskiej polityki momencie? Dlaczego wspólnie z członkami i zwolennikami swojej partii nie świętował wygranej w I turze? Jego nieobecność nie umknęła mediom i opinii publicznej. Pojawiło się wiele pytań i spekulacji.

Prezydent Andrzej Duda, jego sztab, politycy PiS oraz zwolennicy partii mają powody do radości. Jak wynika z sondażowych wyników, pierwsza tura wyborów prezydenckich została wygrana przez obecnego prezydenta ubiegającego się o reelekcję. Zwyciężył z dość dużą przewagą nad innymi kandydatami, co daje mu sporą szansę na wygraną również w drugiej turze. Co za tym idzie jest duża szansa na kolejne pięć lat prezydentury kandydata PiS i mocnej pozycji tej partii. Wśród triumfujących w sztabie, w trakcie ogłaszania wyników wyborów, zabrakło jednak wczoraj jednej z niewątpliwie najważniejszych postaci Prawa i Sprawiedliwości. Gdzie był w tym czasie Jarosław Kaczyński?

Nagłe i pilne ostrzeżenie Leszka Millera, o co chodzi? Nagłe i pilne ostrzeżenie Leszka Millera, o co chodzi? "Rząd może wprowadzić stan klęski żywiołowej"Czytaj dalej

Jarosław Kaczyński wielkim nieobecnym w sztabie Andrzeja Dudy. Gdzie był prezes podczas ogłaszania wyników?

Jak wynika z najnowszych sondażowych wyników wyborów, podanych przez szefa PKW, pochodzących z 99,78 proc. obwodów głosowania, Andrzej Duda wygrywa pierwszą turę wyborów z wynikiem 43,67 proc. poparcia. Tuż za nim jest Rafał Trzaskowski z uzyskanym wynikiem 30,34 proc. głosów poparcia. Na trzecim miejscu uplasował się Szymon Hołownia z poparciem wynoszącym 13,85 proc. Wczorajsze, pierwsze i wstępne sondażowe wyniki także nie pozostawiały złudzeń, kto może świętować zwycięstwo, a jego pozycja w głosowaniu w pierwszej turze jest niezagrożona. Na ogłoszenie wstępnych wyników, ubiegający się o reelekcję Andrzej Duda oczekiwał w Łowiczu. Szybko jednak zwrócono uwagę, że w sztabie prezydenta zabrakło pewnej ważnej osoby. Chodzi o Jarosława Kaczyńskiego, prezesa partii Prawo i Sprawiedliwość

DZISIAJ GRZEJE: 1. Może być niebezpiecznie, anomalie pogodowe i dziwne burze. Piorun poraził nagle trzy osoby
2. Wicepremier podała datę: 2 lipca. Może być przełom w polskiej turystyce

Powód nieobecności Jarosława Kaczyńskiego w sztabie wyborczym Andrzeja Dudy, w trakcie ogłaszania wyników wyborów, jak na razie pozostaje niewiadomą. Dziennikarz TVN24, który był na miejscu, skierował swoje pytanie w tej sprawie do wicemarszałka Sejmu Ryszarda Terleckiego. Jego odpowiedź jednak niewiele wyjaśnia. Wicemarszałek przyznał, że wie, gdzie przebywa prezes, jednak nie chciał tego ujawnić.

- Wiem, gdzie jest Jarosław Kaczyński, ale to nie w tej chwili. Pewnie jutro będziecie państwo wiedzieć - odparł wczoraj Ryszard Terlecki dla TVN24, tuż po ogłoszeniu wyników wyborów. Polityk dodał przy tym, że nie jest upoważniony do udzielania informacji w tej sprawie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wybory prezydenckie 2020. Czym są wyniki exit poll?
  2. Duża akcja CBŚP w Warszawie. Pościg, ogromny huk, uszkodzone samochody. Co tam się stało?
  3. Może być niebezpiecznie, anomalie pogodowe i dziwne burze. Piorun poraził nagle trzy osoby
  4. Pierwsza dama mogła się bardziej postarać? Czy trzy słowa są wystarczającym komentarzu po kilku latach milczenia?
  5. Stanisław Żółtek znów odpłynął? Powiedział kilka zaskakujących słów, których nikt się nie spodziewał
  6. MSWiA pracuje nad nowym mandatem. 5 mln Polaków może zostać ukaranych wysoką kwotą

Źródło: Do Rzeczy / TVN24