Jarosław Kaczyński adresatem protestu. Facebook/Obywatele RPŹródło: Facebook/Obywatele RP
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 29 Marca 2020

Co się dzieje pod domem Jarosława Kaczyńskiego? Interweniowała policja, są nagrania

Jarosław Kaczyński mieszka w swoim rodzinnym domu na warszawskim Żoliborzu a jego adres znają niemal wszystkie media i aktywiści. Ci drudzy często korzystają ze swojej wiedzy i to właśnie tam, bądź pod mieszczącym się tuż obok Instytutem im. Lecha Kaczyńskiego organizują protesty.

Tak jest i dziś, kiedy Obywatele RP solidaryzują się z zatrzymanymi wczoraj aktywistami. Organizacja protestuje kolejny dzień po tym, jak podczas nocnych obrad Sejmu przegłosowano zmianę kodeksu wyborczego, pozwalającą na korespondencyjne głosowanie wyłącznie osobom pozostającym w kwarantannie i tym, powyżej 60. roku życia.

Nie żyje kolejna ofiara wirusa, rekordowy wzrost zakażeń. Ministerstwo Zdrowia przekazało tragiczne informacjeNie żyje kolejna ofiara wirusa, rekordowy wzrost zakażeń. Ministerstwo Zdrowia przekazało tragiczne informacjeCzytaj dalej

Jarosław Kaczyński adresatem protestu

Decyzja ta krytykowana jest ze względu na stan epidemiczny. Wśród jej oponentów znaleźli się Obywatele RP, których jeden z transparentów głosi: "Jarosławie K., nie chcemy kolejnej tragedii z powodu Twojej żądzy władzy". 

Podczas wczorajszych protestów pod domem prezesa PiS doszło do zatrzymania Agnieszki Borowiec, Ignacego Nałęcza, Sławomira Nałęcza, Arkadiusza Stańczykowskiego i Włodka Ciejki. Dziś w geście solidarności z nimi, pod domem Kaczyńskiego i Instytutem protestowali Igor Isajew, Leokadia Jung i Wojciech Kinasiewicz.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Dziś spacer może nie wyjść na zdrowie. Problemem nie tylko wirus, eksperci ostrzegają
2. Znany warszawski raper trafił do aresztu. Ciążą na nim poważne zarzuty

 - Wczorajsze zatrzymania, w tym zatrzymanie dziennikarza w sytuacji, w której w zupełności wystarczyłoby legitymowanie , nie tylko tworzy zagrożenie epidemiczne dla protestujących i policji: jest to niebezpieczny precedens pogwałcenia praw obywatelskich, narzucony przez władzę i przegłosowany przez opozycję - czytamy w ich komunikacie.

Obywatele RP chcą wyrazić solidarność ze społeczeństwem, które ich zdaniem zostało odepchnięte przez parlamentarzystów podczas ostatniego głosowania.

 - Nasza akcja skierowana jest do parlamentarzystów: stajemy solidarnie, podczas gdy posłowie w głosowaniach w czwartek i piątek porzucili solidarność ze społeczeństwem polskim - czytamy.

Organizacja relacjonuje zdarzenie na swoim Twitterze i Facebooku.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Adam Małysz przekazał informacje o stanie zdrowia skoczków. "Sytuacja jest poważna"
  2. Już za 2 dni jedno z obostrzeń zostanie rozszerzone. Wielu Polaków będzie miało przez to problemy
  3. Lekarze zrobili mu test i kazali wracać do domu. Trzy dni koczował w aucie, zaskakująca historia
  4. Dramatyczne informacje, nie żyje noworodek zakażony wirusem. NYT: Najmłodsza ofiara na świecie
  5. Małgorzata Kidawa-Błońska straci szansę na prezydenturę? Otrzymała niespodziewany cios
  6. Media: fala powtórnych zakażeń w Chinach. W Wuhan ozdrowionym pacjentom miały wyjść pozytywne wyniki testów