wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Co się dzieje pod domem Jarosława Kaczyńskiego? Interweniowała policja, są nagrania

29 Marca 2020

Autor tekstu:

Michalina Kobla

Udostępnij:

Jarosław Kaczyński mieszka w swoim rodzinnym domu na warszawskim Żoliborzu a jego adres znają niemal wszystkie media i aktywiści. Ci drudzy często korzystają ze swojej wiedzy i to właśnie tam, bądź pod mieszczącym się tuż obok Instytutem im. Lecha Kaczyńs

Tak jest i dziś, kiedy Obywatele RP solidaryzują się z zatrzymanymi wczoraj aktywistami. Organizacja protestuje kolejny dzień po tym, jak podczas nocnych obrad Sejmu przegłosowano zmianę kodeksu wyborczego, pozwalającą na korespondencyjne głosowanie wyłącznie osobom pozostającym w kwarantannie i tym, powyżej 60. roku życia.

Jarosław Kaczyński adresatem protestu

Decyzja ta krytykowana jest ze względu na stan epidemiczny. Wśród jej oponentów znaleźli się Obywatele RP, których jeden z transparentów głosi: "Jarosławie K., nie chcemy kolejnej tragedii z powodu Twojej żądzy władzy". 

Podczas wczorajszych protestów pod domem prezesa PiS doszło do zatrzymania Agnieszki Borowiec, Ignacego Nałęcza, Sławomira Nałęcza, Arkadiusza Stańczykowskiego i Włodka Ciejki. Dziś w geście solidarności z nimi, pod domem Kaczyńskiego i Instytutem protestowali Igor Isajew, Leokadia Jung i Wojciech Kinasiewicz.

 - Wczorajsze zatrzymania, w tym zatrzymanie dziennikarza w sytuacji, w której w zupełności wystarczyłoby legitymowanie , nie tylko tworzy zagrożenie epidemiczne dla protestujących i policji: jest to niebezpieczny precedens pogwałcenia praw obywatelskich, narzucony przez władzę i przegłosowany przez opozycję - czytamy w ich komunikacie.

Obywatele RP chcą wyrazić solidarność ze społeczeństwem, które ich zdaniem zostało odepchnięte przez parlamentarzystów podczas ostatniego głosowania.

 - Nasza akcja skierowana jest do parlamentarzystów: stajemy solidarnie, podczas gdy posłowie w głosowaniach w czwartek i piątek porzucili solidarność ze społeczeństwem polskim - czytamy.

Organizacja relacjonuje zdarzenie na swoim Twitterze i Facebooku.

Podobne artykuły

Polityka

Nagrody w Ministerstwie Zdrowia, aż 20 mln zł w 6 lat. "Jak trzeba dać pielęgniarkom, to pieniędzy nie ma"

Czytaj więcej >
Lokalne wybory to cisza wyborcza w niemal całym kraju

Polityka

Od północy trwa wyjątkowa cisza wyborcza. 13 czerwca wielu Polaków spotka się przy urnach

Czytaj więcej >

Polityka

Protest pod Pałacem Prezydenckim. Przypomnieli słowa Andrzeja Dudy

Czytaj więcej >

Polityka

Tadeusz Rydzyk otrzymał list od Andrzeja Dudy. Znamy jego treść

Czytaj więcej >

Polityka

Przemysław Czarnek proponuje zmiany w systemie oświaty

Czytaj więcej >

Polityka

Aleksander Kwaśniewski mówi o współpracy Lewicy i PiS. Niczego nie wyklucza

Czytaj więcej >