Jarosław Kaczyński przekroczył uprawnienia?. youtube.com/prawoisprawiedliwoscŹródło: youtube.com/prawoisprawiedliwosc
Wszystkie wideo autora Paweł Sekmistrz
Autor Paweł Sekmistrz - 27 Listopada 2020

Do prokuratury trafiło zawiadomienie ws. Jarosława Kaczyńskiego. Posłanka ujawniła szczegóły

Jarosław Kaczyński od kilku dni nie schodzi z nagłówków mediów w całym kraju. Czara goryczy przelała się wczoraj, gdy w "Wyborczej" pojawił się artykuł na temat jego zaangażowania w tłumienie protestów Strajku Kobiet z 18 listopada. Teraz do prokuratury trafiło zawiadomienie o możliwości złamanie przez niego prawa poprzez nadużycie swoich uprawnień.

Koalicja Obywatelska zawiadomiła prokuraturę o możliwości złamania prawa przez Jarosława Kaczyńskiego. Chodzi o odpowiedzialność za decyzje, jakie podjęte zostały podczas protestu Strajku Kobiet 18 listopada. Do "zabezpieczenia" manifestacji zostały oddelegowane służby, które w dyskusyjny sposób "ochroniły" demonstrację.

Ksiądz odmówił komunii Szymonowi Hołowni, działacz nie dowierzał. Ksiądz odmówił komunii Szymonowi Hołowni, działacz nie dowierzał. "Wycedziłem, że nie ma do tego prawa"Czytaj dalej

Rola Jarosława Kaczyńskiego w tłumieniu protestu?

18 listopada przed Sejmem doszło do jednego z największych protestów dotyczących decyzji Trybunału Konstytucyjnego o całkowitym zakazie aborcji embriopatologicznej. Przed budynkiem na Wiejskiej zgromadziły się tysiące manifestantów, którzy wzięli udział w wydarzeniu pod nazwą "Blokada Sejmu" organizowanym przez Strajk Kobiet. 

Protest spotkał się z wyjątkowo brutalną reakcją służb. Wielu manifestantów, w tym również wspierający Strajk Kobiet posłowie, zostało potraktowanych gazem pieprzowym. Do sieci trafiły również filmiki, na których wyraźnie widać mężczyzn, którzy "na oślep" okładają protestujących pałkami teleskopowymi

Wczoraj w "Wyborczej" pojawił się artykuł na temat rzekomego zaangażowania w tłumienie protestu wicepremiera ds. bezpieczeństwa, Jarosława Kaczyńskiego. Stanowcze "odparcie" demonstracji miało być podobno podyktowane życzeniem prezesa Prawa i Sprawiedliwości. Do zabezpieczenia manifestacji zostali oddelegowani nie tylko policjanci, ale również antyterroryści i funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego, którzy mieli się pojawić na proteście w cywilnych strojach. 

Do prokuratury został skierowany wniosek o zbadanie udziału Jarosława Kaczyńskiego w działaniach dotyczących zabezpieczenia manifestacji oraz możliwości przekroczenia przez niego uprawnień. Zawiadomienie złożyli posłowie Koalicji Obywatelskiej. 

Zawiadomienie do prokuratury

Dziwne słowa doradcy prezydenta o Kindze Dudzie. Mówił o jej liście kontaktówDziwne słowa doradcy prezydenta o Kindze Dudzie. Mówił o jej liście kontaktówCzytaj dalej

Podczas konferencji prasowej w Sejmie Cezary Tomczyk ogłosił zamiar złożenia do prokuratury wniosku o zbadanie sprawy Jarosława Kaczyńskiego

- Składamy zawiadomienie do prokuratury o pociągnięcie do odpowiedzialności karnej wicepremiera Jarosława Kaczyńskiego w sprawie tego, co dzieje się na ulicach Polski, w sprawie protestów, w sprawie wysyłania policji na ludzi, bicia pałką teleskopową kobiet - wyliczał Tomczyk w rozmowie z dziennikarzami. 

DZISIAJ GRZEJE:
1. TVP dostała 4,8 miliarda złotych z budżetu państwa. Inne państwowe spółki mogą tylko pomarzyć o takich pieniądzach
2. Obostrzenia podczas świąt 2020 już pewne. Niestety potwierdziło się to, czego się wszyscy obawiali
3. Rzecznik policji: Funkcjonariusze nie wiedzieli, że zatrzymują dziennikarkę. Tymczasem na zdjęciach widać coś innego

Choć wielu wątpi w to, że poinformowanie prokuratury o możliwości złamania prawa przez Jarosława Kaczyńskiego przyniesie jakiś efekt, posłanka KO Barbara Nowacka uważa, że to jedyne słuszne rozwiązanie.  W programie "Tłit" Wirtualnej Polski stwierdziła, że jako wicepremier ds. bezpieczeństwa, to właśnie prezes PiS jest odpowiedzialny za nadużycia podczas Strajku Kobiet

- Jeśli widzimy w kraju niepraworządność, nawet przyjmując smutną tezę, że wiadomo, kto rządzi prokuraturą, to co - mamy nic nie robić? Jeśli widzę, że ktoś popełnia przestępstwo, albo jest możliwość, że popełnia przestępstwo, to moim obowiązkiem jako obywatela jest zawiadomienie o tym odpowiednich slużb. - powiedziała w rozmowie z redaktorem "Tłitu" Wirtualnej Polski Barbara Nowacka. 

Szef klubu PiS Ryszard Terlecki zapytany o komentarz w tej sprawie stwierdził, że opozycja "jest śmieszna" i nie należy traktowań poważnie jej działań. 

Zdjęcie wyróżniające jest screenem nagrania "Oświadczenie prezesa PiS, Wicepremiera Jarosława Kaczyńskiego" dostępnego na kanale YouTube Prawa i Sprawiedliwości (youtube.com/Prawo i Sprawiedliwość)

źródło: wp.pl, interia.pl

Ikea rozsyła dziś do tysięcy Polaków tego samego SMS-a. Też możesz go dostać, ważna informacja dla klientówIkea rozsyła dziś do tysięcy Polaków tego samego SMS-a. Też możesz go dostać, ważna informacja dla klientówCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

  1. Wydawało się, że 13-latek łagodnie przechorował COVID-19. Koszmar zaczął się 2 tygodnie później
  2. Doskonale smakuje i świetnie wygląda. Ciasto bez pieczenia „Góra lodowa” już jest wielkim hitem
  3. Szczegóły tajnego pogrzebu Henryka Gulbinowicza. Na grobie nietypowy wieniec
  4. "Pokaż, że masz jaja". Ostre słowa w stronę Przemysława Czarnka na antenie Polsat News
  5. "Uważaj na głowę". Niesamowita inicjatywa Szpitala Klinicznego w Krakowie
  6. Black Friday: zostały tylko 2 dni aby upolować najtańsze wakacje. Schodzą jak świeże bułeczki. Warto się pospieszyć
  7. Ogromne zamieszanie w sklepie morele. Użytkownicy są wściekli, nie pozostawiają suchej nitki na sprzedawcy