Jarosław Kaczyński o terminie wyborów.. WTVŹródło: WTV
Wszystkie wideo autora Maria Hędrzak
Autor Maria Hędrzak - 27 Maja 2020

Jarosław Kaczyński nagle zwołał pilną konferencję prasową. Przedstawił ważne oświadczenie ws. wyborów

Jarosław Kaczyński pojawił się na specjalnej konferencji prasowej wraz z Jarosławem Gowinem oraz Zbigniewem Ziobrą. Spotkanie z dziennikarzami dotyczyło kwestii terminu wyborów. Prezes PiS przedstawił bezkompromisowe stanowisko Zjednoczonej Prawicy w tej sprawie.

Jarosław Kaczyński wraz z prezesami Solidarnej Polski oraz Porozumienia uczestniczył w konferencji, w czasie której politycy wspólnie odnieśli się do kwestii zbliżających się wyborów prezydenenckich. Szef Prawa i Sprawiedliwości podkreślił, że tegoroczne głosowanie musi odbyć się najpóźniej 28 czerwca. Jeśli tak się nie stanie, ciągłość władzy prezydenckiej w Polsce zostanie ich zdaniem zerwana, do czego nie można dopuścić.

Czy Polki i Polacy nie ufają policji? Najnowszy sondaż ujawnia porażającą prawdę i nie pozostawia złudzeńCzy Polki i Polacy nie ufają policji? Najnowszy sondaż ujawnia porażającą prawdę i nie pozostawia złudzeńCzytaj dalej

Jarosław Kaczyński na pilnej konferencji

Kaczyński zaznaczał, że inny scenariusz wyborczy nie jest obecnie brany pod uwagę. Jak stwierdził, opozycja powinna pogodzić się z konstytucyjnym porządkiem, na który często się powołuje. Dodał też, iż jeżeli do pożądanego przez Zjednoczoną Prawicę porozumienia w kwestii głosowania nie dojdzie w rozsądnym terminie, władze sięgną po wszystkie środki, jakimi dysponuje państwo, aby ustabilizować tę sytuację. Nie wiadomo, co dokładnie miał na myśli.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Antoni Macierewicz będzie w trudnej sytuacji? Rusza pozew Donalda Tuska, Radosława Sikorskiego i Tomasza Siemoniaka
2. Biedronka rusza z promocją na Dzień Dziecka. Za każde wydane 50 zł czeka cię miła niespodzianka

Po Jarosławie Kaczyński głos zabrali kolejno Jarosław Gowin oraz Zbigniew Ziobro. Obaj stanowczo podkreślili, że w pełni zgadzają się z wygłoszonymi przez prezesa PiS twierdzeniami. Szef Solidarnej Polski apelował także do opozycji o to, aby całemu parlamentowi wspólnie udało się jak najszybciej wypracować wspólne, zgodne stanowisko.

Mimo kontrowersji wokół terminów wyborów, dzisiejsza konferencja udowodniła bezpośrednio, że PiS nie zamierza zmieniać swego zdania w tej kwestii. Nie wiadomo jednak, w jaki sposób narosły już wokół sprawy konflikt może zostać szybko i skutecznie rozwiązany.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. WHO oficjalnie potwierdza. Mamy nowe epicentrum pandemii
  2. Wybuchło ognisko koronawirusa na Mazowszu. Niepokojące informacje ze szpitala w Radomiu
  3. Nauczyciele do pracy przy czereśniach. Minister ma dla nich propozycję
  4. Spadek poparcia dla PiS, jakiego jeszcze nie było. Wynik sondażu zamiesza na Nowogrodzkiej
  5. Agata Duda na zaskakujących zdjęciach sprzed wielu lat. Bardzo się zmieniła, poznalibyście?
  6. Niezwykła anomalia pogodowa w polskich Tatrach. Turyści nie mogą uwierzyć