wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Jarosław Kaczyński nagle zwołał pilną konferencję prasową. Przedstawił ważne oświadczenie ws. wyborów

27 Maja 2020

Autor tekstu:

Maria Hędrzak

Udostępnij:

Jarosław Kaczyński pojawił się na specjalnej konferencji prasowej wraz z Jarosławem Gowinem oraz Zbigniewem Ziobrą. Spotkanie z dziennikarzami dotyczyło kwestii terminu wyborów. Prezes PiS przedstawił bezkompromisowe stanowisko Zjednoczonej Prawicy

Jarosław Kaczyński wraz z prezesami Solidarnej Polski oraz Porozumienia uczestniczył w konferencji, w czasie której politycy wspólnie odnieśli się do kwestii zbliżających się wyborów prezydenenckich. Szef Prawa i Sprawiedliwości podkreślił, że tegoroczne głosowanie musi odbyć się najpóźniej 28 czerwca. Jeśli tak się nie stanie, ciągłość władzy prezydenckiej w Polsce zostanie ich zdaniem zerwana, do czego nie można dopuścić.

Jarosław Kaczyński na pilnej konferencji

Kaczyński zaznaczał, że inny scenariusz wyborczy nie jest obecnie brany pod uwagę. Jak stwierdził, opozycja powinna pogodzić się z konstytucyjnym porządkiem, na który często się powołuje. Dodał też, iż jeżeli do pożądanego przez Zjednoczoną Prawicę porozumienia w kwestii głosowania nie dojdzie w rozsądnym terminie, władze sięgną po wszystkie środki, jakimi dysponuje państwo, aby ustabilizować tę sytuację. Nie wiadomo, co dokładnie miał na myśli.

Po Jarosławie Kaczyński głos zabrali kolejno Jarosław Gowin oraz Zbigniew Ziobro. Obaj stanowczo podkreślili, że w pełni zgadzają się z wygłoszonymi przez prezesa PiS twierdzeniami. Szef Solidarnej Polski apelował także do opozycji o to, aby całemu parlamentowi wspólnie udało się jak najszybciej wypracować wspólne, zgodne stanowisko.

Mimo kontrowersji wokół terminów wyborów, dzisiejsza konferencja udowodniła bezpośrednio, że PiS nie zamierza zmieniać swego zdania w tej kwestii. Nie wiadomo jednak, w jaki sposób narosły już wokół sprawy konflikt może zostać szybko i skutecznie rozwiązany.

Podobne artykuły

Polityka

Nagrody w Ministerstwie Zdrowia, aż 20 mln zł w 6 lat. "Jak trzeba dać pielęgniarkom, to pieniędzy nie ma"

Czytaj więcej >
Lokalne wybory to cisza wyborcza w niemal całym kraju

Polityka

Od północy trwa wyjątkowa cisza wyborcza. 13 czerwca wielu Polaków spotka się przy urnach

Czytaj więcej >

Polityka

Protest pod Pałacem Prezydenckim. Przypomnieli słowa Andrzeja Dudy

Czytaj więcej >
(screen) Youtube/Onet Rano

Polityka

Oficjalne wyniki wyborów w Rzeszowie. Zwyciężył Konrad Fijołek, kandydat opozycji

Czytaj więcej >
Jakub Kaminski/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polityka

Margot i Łania ze Stop Bzdurom odpowiedzą przed sądem. Grozi im więzienie

Czytaj więcej >
Andrzej Duda i Kinga Duda

Polityka

Andrzej Duda nie otrzymał zaproszenia na ślub córki? Zastanawiający wpis na Twitterze prezydenta

Czytaj więcej >