Jarosław Kaczyński wywieziony. Wikimedia Commons/Kancelaria Sejmu/Rafał ZambrzyckiŹródło: Wikimedia Commons/Kancelaria Sejmu/Rafał Zambrzycki
Wszystkie wideo autora Paweł Sekmistrz
Autor Paweł Sekmistrz - 26 Listopada 2020

Musieli ewakuować Kaczyńskiego w kamizelce kuloodpornej. Dziennikarze ujawnili zatrważające szczegóły

Jarosław Kaczyński w kamizelce kuloodpornej miał zostać przewieziony do ośrodka w Czerwonym Borze, podczas gdy przed jego domem odbywała się manifestacja Strajku Kobiet. Do takich informacji dotarli dziennikarze "Wyborczej". Ochroniarze prezesa PiS mieli pełne ręce roboty.

Jak donosi "Gazeta Wyborcza", ochrona prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego w obliczu zagrożenia przetransportowała go do ośrodka mieszczącego się na Podlasiu. 

Tego jeszcze nie było. Rosjanie żądają stenogramu rozmowy Kaczyńskich z chwil przed katastrofą smoleńską, Polska odpowiadaTego jeszcze nie było. Rosjanie żądają stenogramu rozmowy Kaczyńskich z chwil przed katastrofą smoleńską, Polska odpowiadaCzytaj dalej

Jarosław Kaczyński pod specjalną protekcją 

Od wielu tygodni na ulicach polskich miast trwają protesty związane z decyzją, jaką Trybunał Konstytucyjny podjął 22 października. Chodzi o uznanie aborcji embriopatologicznej za niezgodną z polskim prawem. Postanowienie doprowadziło do szeregu manifestacji Strajku Kobiet, który odbywają się po dziś dzień. 

Manifestanci niosą transparenty i głoszą hasła uderzające w politykę prowadzoną przez partię Jarosława Kaczyńskiego. Polki protestowały już m.in. pod siedzibą Sejmu, a także pod budynkami należącymi do mediów wspierających rządy Prawa i Sprawiedliwości

Kilka manifestacji odbywało się również pod domem prezesa Jarosława Kaczyńskiego na Żoliborzu. Choć na miejscu szybko zjawiała się policja, demonstranci Strajku Kobiet nie zrażali się i często wracali pod posiadłość należącą do obecnego wicepremiera ds. bezpieczeństwa. 

Jedna z takich manifestacji wydała się jednak wyjątkowo groźna dla pełniącej ochronę Jarosława Kaczyńskiego firmy Grom Group. Jej przedstawiciele, z obawy o zdrowie i życie prezesa Prawa i Sprawiedliwości, mieli wg dziennikarzy "Wyborczej" wywieźć go z miasta w... kamizelce kuloodpornej

Czy gwiazda Top Model została przyłapana na gorącym uczynku? W dniu finału do sieci trafiło zdjęcie ze studiaCzy gwiazda Top Model została przyłapana na gorącym uczynku? W dniu finału do sieci trafiło zdjęcie ze studiaCzytaj dalej

Prezes wywieziony na Podlasie 

Chodzi o protest w "noc Dziadów", jaki odbył się 31 października pod posiadłością Jarosława Kaczyńskiego na Żoliborzu. Przed domem prezesa odbyła się wtedy duża manifestacja oraz performance, który miał być wyrazem niezgody na politykę prowadzoną przez Prawo i Sprawiedliwość, której symbolem, wg demonstrantów, ma być właśnie prezes partii. 

Mimo że wicepremierowi ds. bezpieczeństwa przysługuje protekcja Służby Ochrony Państwa, a Jarosław Kaczyński ma również swoich prywatnych ochroniarzy, byłych GROM-owców, na miejscu zjawiły się również oddziały policji, które skutecznie oddzieliły protestujących od posiadłości prezesa PiS. 

DZISIAJ GRZEJE:
1. TVP dostała 4,8 miliarda złotych z budżetu państwa. Inne państwowe spółki mogą tylko pomarzyć o takich pieniądzach
2. Wprowadzono nową monetę. Nie z królem, nie z królową, a z najbardziej znaną polską postacią za granicą
3. Rzecznik policji: Funkcjonariusze nie wiedzieli, że zatrzymują dziennikarkę. Tymczasem na zdjęciach widać coś innego

To jednak najwyraźniej było za mało. Jak donosi "Wyborcza", ochrona Jarosława Kaczyńskiego miała powiązać wydarzenia dotyczące Strajku Kobiet z anonimowymi groźbami, które często padają pod adresem prezesa. W tej sytuacji miała zostać podjęta decyzja o przewiezieniu wicepremiera do bezpiecznego ośrodka znajdującego się w Czerwonym Borze, niedaleko Łomży. Prezes PiS miał tam zostać przetransportowany w kamizelce kuloodpornej. 

Jarosław Kaczyński ma być ponoć wściekły na odbywające się na ulicach polskich miast demonstracje. W tym celu, jak podaje "Wyborcza", miał zdecydować się na wyprowadzenie do protestów 18 listopada antyterrorystów z BOA oraz funkcjonariuszy CBŚ, którzy mieli pojawić się na demonstracjach w strojach cywilnych. 

Nic nie wskazuje na to, by obawy Jarosława Kaczyńskiego szybko minęły. Kolejne manifestacje Strajku Kobiet odbywają się niemal każdego tygodnia. Zapał Polek nie stygnie i wciąż są zdeterminowane, by walczyć o swoje prawa. 

Wiele osób nie płaci składek, seniorzy w niepokoju. Rzecznik ZUS przekazał, co dalej z emeryturamiWiele osób nie płaci składek, seniorzy w niepokoju. Rzecznik ZUS przekazał, co dalej z emeryturamiCzytaj dalej

źródło: natemat.pl

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

  1. Wstrząsająca prawda wyszła na jaw. Kasia Kowalska ukrywała przed światem poważną chorobę
  2. Smak wakacji, który zrobisz w kilka chwil. Przepyszne ziemniaki pieczone po grecku, mamy najlepszy przepis
  3. Szczegóły tajnego pogrzebu Henryka Gulbinowicza. Na grobie nietypowy wieniec
  4. "Pokaż, że masz jaja". Ostre słowa w stronę Przemysława Czarnka na antenie Polsat News
  5. "Uważaj na głowę". Niesamowita inicjatywa Szpitala Klinicznego w Krakowie
  6. Rząd podał bezdyskusyjny termin ferii. Decyzja zapadła. Lokalne władze łapią się za głowy
  7. Ogromne zmiany w Apple. Aktualizacja iPhone'a nie dla każdego