Prezes PiS Jarosław Kaczyński miał odnieść się do burzy wokół decyzji Trybunału Konstytucyjnego.. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
Źródło: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 26 Października 2020

Nieoficjalnie: Jest reakcja Jarosława Kaczyńskiego na decyzję TK ws. aborcji

Prezes PiS Jarosław Kaczyński miał odnieść się do zamieszania wokół decyzji Trybunału Konstytucyjnego zaostrzającej przepisy aborcyjne. Zdaniem tygodnika "Wprost" lider Prawa i Sprawiedliwości ma być wściekły na burzę, jako rozpętała się po orzeczeniu TK.

Szczegóły doniesień tygodnika "Wprost" przytacza portal Natemat.pl. Z rewelacji wynika, że burza, jaka rozpętała się po decyzji Trybunału Konstytucyjnego zaostrzającej przepisy aborcyjne, wyraźnie rozwścieczyła prezesa Prawa i Sprawiedliwości. Zdaniem "Wprost" Jarosław Kaczyński jest zdania, że całą sprawę należało rozegrać inaczej.

Julia Przyłębska przerwała milczenie ws. wyroku TK. Oburzająca wypowiedź, wielu Polaków będzie wściekłychJulia Przyłębska przerwała milczenie ws. wyroku TK. Oburzająca wypowiedź, wielu Polaków będzie wściekłychCzytaj dalej

Przypomnijmy, że TK orzekł, iż aborcja przeprowadzona ze względu na duże prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu jest niezgodna z polską konstytucją.

Jarosław Kaczyński wściekły za burzę ws. aborcji?

Z informacji przekazanych przez tygodnik wynika, że wewnątrz PiS-u da się usłyszeć głosy, według których wyrok Trybunału ma związek z kolejnym atakiem Solidarnej Polski Zbigniewa Ziobry na partię rządzącą. Przypomnijmy, że konflikt na osi SP – Prawo i Sprawiedliwość był przyczyną podpisania nowej umowy koalicyjnej.

Nie jest tajemnicą, że to właśnie ziobryści stali za próbą zradykalizowania koalicji Zjednoczonej Prawicy. – Potrzeba było uwiarygodnienia w twardym konserwatywnym elektoracie, pokazania, że PiS też jest prawdziwą prawicą – ma twierdzić jeden z informatorów "Wprost".

Nieoficjalnie przekazano, że prezes jest wściekły, iż zakazujący aborcji eugenicznej wyrok TK nie został odpowiednio "opakowany medialnie".

DZISIAJ GRZEJE: 1.Uwaga rodzice i uczniowie, od dziś od rana nagła zmiana. Trzeba się przygotować, każdy musi wiedzieć
2. Jeden ruch NBP i stabilność finansowa legnie w gruzach. Ekspert ostrzega Polaków
3. Krzysztof Bosak opowiadał o "śmierci bez bólu". Anestezjolog szybko naprostował wysnute teorie z palca

"Na Temat", zaznacza, że Kaczyński ma zamiar dążyć do tego, by przekonać społeczeństwo, iż wywołana wnioskiem posłów PiS, Konfederacji i PSL decyzja Trybunału była dobrym wyborem. Już wkrótce możemy zatem spodziewać się nowej narracji przychylnych rządowi mediów. Z planami lidera Prawa i Sprawiedliwości połączono wniosek minister rodziny Marleny Maląg do marszałek Sejmu dotyczący przedstawienia w Izbie informacji o działaniu programu "Za życiem".

TVP Info pożegna się z czołowym dziennikarzem? Na żywo wyraził swoje zdanie o decyzji TKTVP Info pożegna się z czołowym dziennikarzem? Na żywo wyraził swoje zdanie o decyzji TKCzytaj dalej

Protesty po wyroku Trybunału Konstytucyjnego

Warto przypomnieć, że od minionego w czwartku w całej Polsce trwają protesty związane z orzeczeniem TK. Pierwszej nocy manifestanci spontanicznie udali się pod zlokalizowany na warszawskim Żoliborzu dom Jarosława Kaczyńskiego, trzymając pokaźnych rozmiarów transparent z hasłem "w**********ć". Demonstranci spotkali się z użyciem siły ze strony licznych zgromadzonych na miejscu policjantów. Funkcjonariusze tłumaczyli, że użycie gazu było jedynie odpowiedzą na lecące w ich kierunku kamienie.

W kolejnych dniach protesty przyjęły bardziej zorganizowaną formę i wkrótce objęły największe polskie miasta. W niedzielę odbyła się organizowana przez Ogólnopolski Strajk Kobiet akcja "Słowo na niedzielę". Oburzeni wyrokiem Trybunału obywatele protestowali przed kościołami.

W trakcie niedzielnych manifestacji po raz kolejny doszło do aktów agresji. Prawdziwa eskalacja przemocy miała miejsce przed kościołem pw. św. Krzyża na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie, gdzie członkowie ONR zrzucili ze schodów młodą kobietę (więcej o sprawie TUTAJ).

O przeciwstawieniu się protestom konserwatyści informowali już przed ich rozpoczęciem. "Dzisiaj Koledzy ze Straży Marszu Niepodległości chronią kilka warszawskich kościołów przed zapowiadanymi profanacjami ze strony satanistycznej lewicy. Strzeżcie się tchórze, bo miecz sprawiedliwości już nad Wami wisi!", przestrzegał m.in. prezes stowarzyszenia Marsz Niepodległości Robert Bąkiewicz.

źródło: Na Temat / Wprost

Popularna amerykańska piosenkarka Miley Cyrus stanęła w obronie polskich kobiet. Nagłośniła sytuację w internecie, wstyd na cały światPopularna amerykańska piosenkarka Miley Cyrus stanęła w obronie polskich kobiet. Nagłośniła sytuację w internecie, wstyd na cały światCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Czy Polacy wyjadą na cmentarze i zastaną zamknięte bramy? Czasu jest coraz mniej, słowa eksperta niepokoją
  2. Druzgoczące słowa Krzysztofa Krawczyka o jego zdrowiu, tylko najbliżsi wiedzieli. "Wszystko w rękach Boga"
  3. Magdalena Ogórek nie wytrzymała, puściły jej nerwy. "Wara od kościołów, bandyterko"
  4. W Szczecinku pod siedzibą PiS ksiądz podsumowany przez strajkujące kobiety. "Masz macicę? Nie, więc w*********j"
  5. Trzech mężczyzn pchało VW Golfa na autostradzie. Zachowanie ich kolegi było kuriozalne - Wideo
  6. Najłatwiejsze ciasto "minutka". Wymieszaj wszystko i upiecz, efekt powalający