Jarosław Kaczyński PiS. Facebook / Newsweek PolskaŹródło: Facebook / Newsweek Polska
Wszystkie wideo autora Maria Hędrzak
Autor Maria Hędrzak - 24 Czerwca 2020

"Nikt nie może być pozbawiony życia bez decyzji odpowiednich władz". Niepokojące słowa Jarosława Kaczyńskiego na konwencji

Jarosław Kaczyński wystąpił dziś jako gość specjalny na Forum Młodych PiS w Lublinie. Prezes ugrupowania rządzącego wygłosił specjalne przemówienie, którego główną osią okazało się pojęcie wolności. Wydaje się jednak, że w pewnym momencie poseł mógł zabrnąć w swych twierdzeniach o krok za daleko.

Jarosław Kaczyński w ostatnim czasie stosunkowo aktywnie włączył się w kampanię wyborczą Andrzeja Dudy. Prezes Prawa i Sprawiedliwości zdecydowanie częściej występuje oraz pokazuje się publicznie. Dziś polityk pojawił się więc także jako specjalny gość Forum Młodych, zorganizowanego przez działaczy wiodącej w Zjednoczonej Prawicy partii w Lublinie.

W studni znaleziono zwłoki noworodka, wiemy kim była jego matka. Koszmarny finał dramatycznej historii, którą żył polskie mediaW studni znaleziono zwłoki noworodka, wiemy kim była jego matka. Koszmarny finał dramatycznej historii, którą żył polskie mediaCzytaj dalej

Kaczyński wygłosił przed zebranymi specjalnie przygotowane na tę okazję przemówienie, w którym skupił się przede wszystkim na zakresie pojęciowym wolności oraz sposobach jej ochrony. W trakcie wystąpienia nieco się jednak zapędził. Z jego ust padły bowiem słowa, które wielu wyborców mogło uznać za naprawdę niepokojące.

Jarosław Kaczyński w sposób o wolności

- Jeśli chodzi o pierwszy rodzaj wolności, jest to wolność osobista. Prawo do tego, aby nie być zatrzymywanym, aresztowanym, prześladowanym, bitym, czy wręcz pozbawianym życia bez odpowiednich decyzji władz, tutaj przede wszystkim sądów - stwierdził Kaczyński, prowadząc stosunkowo długi wywód na temat tejże kategorii.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Masz konto w PKO BP, ING, mBank? Prezesi alarmują, nadchodzą bolesne dla klientów zmiany, lepiej szykować portfele
2. Papież Franciszek zwrócił się do Polaków. Niespodziewane słowa Głowy Kościoła

Spore wątpliwości może budzić przede wszystkim ostatnia część przytoczonej opinii, dotycząca "pozbawiania życia bez decyzji władz". W sieci nie brakuje już interpretacji, według których prezes PiS miałby odgórnymi decyzjami tłumaczyć przemoc wobec obywateli. Inni komentujący bronią polityka, odwołując się do odmiennych niż polski systemów prawnych. Nie przekonuje to jednak przede wszystkim tych, którzy w centrum swej argumentacji stawiają prawa człowieka oraz prawa obywatelskie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Trzeci sondaż i trzecia porażka obecnego prezydenta. W drugiej turze brakuje mu już 3 pkt. procentowych
  2. Kolejne pieniądze popłyną do Polaków. Prezydent właśnie podpisał ustawę. "Dudowe" 1400 plus
  3. Przerażające odkrycie służb na południu Polski. Ciało było w stanie zaawansownego rozkładu
  4. Poczta Polska i absurdalny wydatek na worki za 5 mln zł? Dziwne tłumaczenia w oświadczeniu
  5. Z kranu zamiast wody popłynęło szambo. Fatalna awaria pod samą Warszawą
  6. Niebezpieczna awaria w sieci Orange. Routery i modemy mogą się palić

Źródło: Forum Młodych PiS