wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

"Nikt nie może być pozbawiony życia bez decyzji odpowiednich władz". Niepokojące słowa Jarosława Kaczyńskiego na konwencji

24 Czerwca 2020

Autor tekstu:

Maria Hędrzak

Udostępnij:

Jarosław Kaczyński wystąpił dziś jako gość specjalny na Forum Młodych PiS w Lublinie. Prezes ugrupowania rządzącego wygłosił specjalne przemówienie, którego główną osią okazało się pojęcie wolności. Wydaje się jednak, że w pewnym mome

Jarosław Kaczyński w ostatnim czasie stosunkowo aktywnie włączył się w kampanię wyborczą Andrzeja Dudy. Prezes Prawa i Sprawiedliwości zdecydowanie częściej występuje oraz pokazuje się publicznie. Dziś polityk pojawił się więc także jako specjalny gość Forum Młodych, zorganizowanego przez działaczy wiodącej w Zjednoczonej Prawicy partii w Lublinie.

Kaczyński wygłosił przed zebranymi specjalnie przygotowane na tę okazję przemówienie, w którym skupił się przede wszystkim na zakresie pojęciowym wolności oraz sposobach jej ochrony. W trakcie wystąpienia nieco się jednak zapędził. Z jego ust padły bowiem słowa, które wielu wyborców mogło uznać za naprawdę niepokojące.

Jarosław Kaczyński w sposób o wolności

- Jeśli chodzi o pierwszy rodzaj wolności, jest to wolność osobista. Prawo do tego, aby nie być zatrzymywanym, aresztowanym, prześladowanym, bitym, czy wręcz pozbawianym życia bez odpowiednich decyzji władz, tutaj przede wszystkim sądów - stwierdził Kaczyński, prowadząc stosunkowo długi wywód na temat tejże kategorii.

Spore wątpliwości może budzić przede wszystkim ostatnia część przytoczonej opinii, dotycząca "pozbawiania życia bez decyzji władz". W sieci nie brakuje już interpretacji, według których prezes PiS miałby odgórnymi decyzjami tłumaczyć przemoc wobec obywateli. Inni komentujący bronią polityka, odwołując się do odmiennych niż polski systemów prawnych. Nie przekonuje to jednak przede wszystkim tych, którzy w centrum swej argumentacji stawiają prawa człowieka oraz prawa obywatelskie.

Źródło: Forum Młodych PiS

Podobne artykuły

Polityka

Nagrody w Ministerstwie Zdrowia, aż 20 mln zł w 6 lat. "Jak trzeba dać pielęgniarkom, to pieniędzy nie ma"

Czytaj więcej >
Lokalne wybory to cisza wyborcza w niemal całym kraju

Polityka

Od północy trwa wyjątkowa cisza wyborcza. 13 czerwca wielu Polaków spotka się przy urnach

Czytaj więcej >

Polityka

Protest pod Pałacem Prezydenckim. Przypomnieli słowa Andrzeja Dudy

Czytaj więcej >
(screen) Youtube/Onet Rano

Polityka

Oficjalne wyniki wyborów w Rzeszowie. Zwyciężył Konrad Fijołek, kandydat opozycji

Czytaj więcej >
Jakub Kaminski/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polityka

Margot i Łania ze Stop Bzdurom odpowiedzą przed sądem. Grozi im więzienie

Czytaj więcej >
Andrzej Duda i Kinga Duda

Polityka

Andrzej Duda nie otrzymał zaproszenia na ślub córki? Zastanawiający wpis na Twitterze prezydenta

Czytaj więcej >