Jarosław Kaczyński PiS. (zdj. Il. ) ; ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
Źródło: (zdj. Il. ) ; ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 23 Czerwca 2020

Jarosław Kaczyński namaści swojego następcę? Zadziwiające doniesienia obiegają media, w PiS robi się gorąco

Jarosław Kaczyński może niebawem zaskoczyć opinię publiczną. Niewykluczone, że już niedługo prezes Prawa i Sprawiedliwości uda się na emeryturę. Oznaczałoby to konieczność wyłonienia nowego przywódcy Zjednoczonej Prawicy. Kto mógłby zastąpić jednego z liderów obozu władzy?

71-letni polityk jest jedną z najbardziej kontrowersyjnych postaci polskiego życia publicznego. Dla jednych pozostaje wybitnym strategiem oraz przywódcą, a dla innych osobą odpowiedzialną za łamanie zasad praworządności. Wiek skandalizującego posła wskazuje, że już za kilka lat będzie musiał udać się na polityczną emeryturę. Dla całej koalicji rządzącej oznaczałoby to niemałe zamieszanie. Okazuje się, że Jarosław Kaczyński miał już wskazać swojego następcę. Jego kandydatura z pewnością podzieli Zjednoczoną Prawicę.

Jarosław Kaczyński wskaże swojego następce?

Super Express przekazał opinii publicznej zaskakujące informacje. Redaktorzy medium wskazują, kogo Jarosław Kaczyński miał wskazać na przyszłego lidera rządu prawicy. Przypomnijmy, że wczesną jesienią odbędą się najpewniej wybory wewnątrz Prawa i Sprawiedliwości, które mają wyłonić nowych liderów partii. SE informuje, że to właśnie wtedy może dojść do poważnych zmian. Medium wyjaśnia, że Mateusz Morawiecki ma symbolicznie zająć miejsce prezesa PiS. Funkcję wiceprezesa partii ma objąć też Adam Lipiński.

Jarosław Kaczyński ma zostać zastąpiony przez Mateusza Morawieckiego? Zdaniem Super Expressu nie jest to wykluczone. Obecny premier cieszy się największym zaufaniem ze strony prezesa Prawa i Sprawiedliwości. To właśnie on może także poszerzyć elektorat partii rządzącej. Wyjście poza najbardziej konserwatywnych wyborców ma umożliwić wzrost tego ugrupowania w sondażach. 

Źródło: [Super Express]