wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Jarosław Kaczyński z poważną zapowiedzią. Zmiana władzy w partii

23 Maja 2020

Autor tekstu:

Konrad Wrzesiński

Udostępnij:

Jarosław Kaczyński najwyraźniej rozważa zmiany we władzach partii. Prezes Prawa i Sprawiedliwości zapowiedział bowiem zwołanie kongresu. Informację członkom ugrupowania przekazał na piątkowym spotkaniu Komitetu Wykonawczego PiS. Czego możemy się spodziew

O decyzjach, które miały zapaść w trakcie spotkania Komitetu Wykonawczego PiS, informuje portal "Do Rzeczy". Podczas zebrania lokalne struktury partii zostały zachęcone przez Kaczyńskiego, by wobec znajdowania się na ostatniej prostej kluczowych wyborów prezydenckich wszyscy członkowie Prawa i Sprawiedliwości włączyli się do walki o zwycięstwo w nadchodzącym głosowaniu.

Jarosław Kaczyński może planować zmiany

Na wczorajszej naradzie Jarosław Kaczyński zapowiedział kongres partii, który miałby mieć miejsce jeszcze w tym roku. Jak podaje dorzeczy.pl, jeszcze przed wspomnianym kongresem miałyby się odbyć m.in. wybory władz okręgowych PiS. W trakcie jego trwania czekają nas zaś zapewne wybory władz partii.

Zmiany planowane przez prezesa Kaczyńskiego mogą być wynikiem swoistego kryzysu, jaki od kilku tygodniu dotyka szeregi Prawa i Sprawiedliwości. Afera dotycząca cenzurowania utworu Kazika przez dyrekcję Polskiego Radia znacząco nadwątliły konstrukcję partii. Coraz śmielej poczynają sobie także koalicjanci PiS-u, na czele z liderem Porozumienia Jarosławem Gowinem. Co więcej, od czasu przełożenia wyborów poparcie traci wyraźnie kandydat PiS Andrzej Duda.

 – Spotkanie dotyczyło podsumowanie tego, co dotychczas działo się w kampanii, wyborczej, bo, jak szanowni państwo wiecie, w tej chwili jako tako kampania jest wstrzymana do momentu, kiedy zostanie zarządzony przez panią marszałek nowy termin wyborów – przekazał, cytowany przez "Do Rzeczy", Krzysztof Sobolewski. Polityk dodał, że najlepszym terminem na zorganizowanie głosowania byłby 28 czerwca, jednak "zależy to od decyzji pani marszałek".

Źródło: dorzeczy.pl / twitter/@AC_Sobol

Podobne artykuły

Polityka

Nagrody w Ministerstwie Zdrowia, aż 20 mln zł w 6 lat. "Jak trzeba dać pielęgniarkom, to pieniędzy nie ma"

Czytaj więcej >
Lokalne wybory to cisza wyborcza w niemal całym kraju

Polityka

Od północy trwa wyjątkowa cisza wyborcza. 13 czerwca wielu Polaków spotka się przy urnach

Czytaj więcej >

Polityka

Protest pod Pałacem Prezydenckim. Przypomnieli słowa Andrzeja Dudy

Czytaj więcej >
(screen) Youtube/Onet Rano

Polityka

Oficjalne wyniki wyborów w Rzeszowie. Zwyciężył Konrad Fijołek, kandydat opozycji

Czytaj więcej >
Jakub Kaminski/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polityka

Margot i Łania ze Stop Bzdurom odpowiedzą przed sądem. Grozi im więzienie

Czytaj więcej >
Andrzej Duda i Kinga Duda

Polityka

Andrzej Duda nie otrzymał zaproszenia na ślub córki? Zastanawiający wpis na Twitterze prezydenta

Czytaj więcej >