Jarosław Kaczyński. (zdj. Il. ) ; TRICOLORS/East News
Źródło: (zdj. Il. ) ; TRICOLORS/East News
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 18 Lipca 2020

Prywatne szczegóły ślubu Jacka Kurskiego trafiły do sieci. Pojawił się gość specjalny, zaskoczeni?

Jarosław Kaczyński stawił się na ślubie Jacka Kurskiego. Został on zaproszony przez pana młodego. Okazuje się, że w uroczystości udział wzięli nie tylko najbliżsi byłego prezesa Telewizji Polskiej. Na krakowskich Łagiewnikach pojawił się też prezes Prawa i Sprawiedliwości.

Jacek Kurski wywołuje w obozie Zjednoczonej Prawicy poważne konflikty. Doniesienia o rzekomej rezygnacji Jarosława Kaczyńskiego z funkcji lidera PiS-u jedynie je potęgują. W ostatnim czasie doszło do wielu spotkań na Nowogrodzkiej z założycielem Prawa i Sprawiedliwości. Udział w nich wzięli Zbigniew Ziobro, Mateusz Morawiecki oraz Mariusz Kamiński. Niewykluczone, że tematem rozmów była pozycja byłego prezesa TVP. Wyjaśnijmy, że od kilku miesięcy Kurski próbuje odzyskać władzę w Telewizji Polskiej.

Jarosław Kaczyński wziął udział w ślubie Jacka Kurskiego

Poseł prawicy z warszawskiego Żoliborza od lat współpracuje z panem młodym. Obaj działacze darzą się również sympatią. Okazuje się, że wieloletnia znajomość przerodziła się w przyjaźń. Lider obozu rządzącego został zaproszony na drugi już ślub Jacka Kurskiego. Warto podkreślić, że były prezes TVP swoją żonę poznał właśnie w miejscu pracy. Po rozwodzie w 2015 roku udało mu się na nowo zakochać się w innej kobiecie. To właśnie dziś Jacek i Monika Kurscy powiedzieli sobie "tak". 

Przypomnijmy, że do 2015 roku Jacek Kurski był związany z Joanną Kurską. Wychowują oni również trójkę dzieci. Przez wzgląd na rozwód wzięty w trybie cywilnym, były prezes TVP musiał zmierzyć się z problemami w sprawie unieważnienia poprzedniego małżeństwa. "Plotek" wskazuje, że dzięki interwencji biskupów kolega Jarosława Kaczyńskiego dopiął swego.

Jarosław Kaczyński wziął udział w ceremonii w krakowskich Łagiewnikach. "Plotek" relacjonuje, że całe przedsięwzięcie miało kameralny i skromny charakter. Wśród gości znajdowali się jedynie najbliżsi świeżo upieczonych małżonków. 

Źródło: [Plotek]