Jarosław Kaczyński. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTERŹródło: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 15 Kwietnia 2020

Jarosław Kaczyński ujawnił, czego brakuje w polskiej demokracji. Jego opinia może zaskoczyć

Jarosław Kaczyński w wywiadzie dla "Gazety Polskiej" wskazał, że polską demokrację należy uznać za ułomną. Co ciekawe, za wspomniany stan rzeczy winą obarczył politycznych przeciwników. "Brakuje nam opozycji o normalnym charakterze".

Treść rozmowy prezesa Prawa i Sprawiedliwości z "Gazetą Polską" przytacza Polskie Radio. W wywiadzie z tygodnikiem Kaczyński wspomniał o wyraźnej ułomności polskiej demokracji. Co ciekawe, za podstawę do swoich rozważań prezes nie przyjął rozmontowywania konstytucji czy ewidentnego nieprzestrzegania wprowadzonych z inicjatywy rządu restrykcji, ale "brak opozycji o normalnym charakterze".

TVP bezpardonowo zaatakowała rodzinę dziennikarki TVN. Odpowiedział jej mąż, padły mocne słowaTVP bezpardonowo zaatakowała rodzinę dziennikarki TVN. Odpowiedział jej mąż, padły mocne słowaCzytaj dalej

Jarosław Kaczyński: Mówią, że chcemy niszczyć demokrację, choć nie ma do tego przesłanek

Zdaniem szefa PiS o demokracji można mówić jedynie w przypadku, gdy politycy respektują możliwość przejęcia władzy, ale także jej utracenia. Innymi słowy: akceptują konsekwencje rozstrzygnięć wyborczych. – Tymczasem opozycja w Polsce nie przyjmuje tego do wiadomości – twierdzi Kaczyński.

DZISIAJ GRZEJE: 1. TVN po raz pierwszy tak mocno odpowiada na atak Wiadomości TVP. Dziś w Faktach wyemitowano zaskakujący materiał
2. Pilna konferencja premiera. Morawiecki powiedział prawdę o stanie polskiej gospodarki

– Mówi o tym, że nie mamy demokratycznego mandatu, że chcemy zniszczyć demokrację. Choć nie ma do tego najmniejszych przesłanek – dodał prezes partii rządzącej.

Jako siłę Prawa i Sprawiedliwości podał niezmienność prezentowanych poglądów. – Jesteśmy konsekwentni, nasza obecna polityka jest nakierowana na zmianę postkomunistycznego porządku w Polsce, a profitenci tego systemu walczą, by utrzymać swoje wpływy i nie uznają nas. Nie uznawali od samego początku – przekonywał, cytowany przez Polskie Radio.

W jego ocenie opozycyjni politycy nie dorośli do demokratycznego państwa. – Biorąc to wszystko pod uwagę, mogę powiedzieć o ułomności polskiej demokracji, bo brakuje nam opozycji o normalnym charakterze – zapewniał Kaczyński w rozmowie z "Gazetą Polską".

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Rząd stopniowo będzie odmrażał gospodarkę. Wiemy, jakie restrykcje będą znoszone
  2. Nie musisz być na kwarantannie, by dostać 2243,54 zł. Od 1 kwietnia w prawie jest furtka
  3. Co dalej z ograniczeniami? Minister nie ma wątpliwości, ten tydzień będzie decydujący
  4. Zatrważające nagranie samochodu. Auto wyleciało w powietrze, kierowca był nietrzeźwy
  5. Epidemia koronawirusa. Najnowsze tragiczne dane z Polski, w święta zmarło wiele osób
  6. Drugi raz ogłaszają stan wyjątkowy. Koronawirus powrócił, druga fala, przykra wiadomość z zagranicy

Źródło: polskieradio24.pl