wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Gowin w mocnych słowach o Kaczyńskim. Czeka ich “poważna rozmowa"

14 Kwietnia 2020

Autor tekstu:

Konrad Wrzesiński

Udostępnij:

Jarosław Kaczyński i jego twarde stanowisko w sprawie nadchodzących wyborów zaowocowały rezygnacją Gowina z funkcji wicepremiera oraz ministra nauki i szkolnictwa wyższego. Lider Porozumienia przekonuje, że swoją decyzją uratował jedność rządu i za

Wobec niemożności przeprowadzenia głosowania w sposób tradycyjny Gowin ocenił, że propozycja formy korespondencyjnej jest "trafna", podaje Onet. Dodał jednak, że konieczne jest wprowadzenie w tej sprawie vacatio legis, które przesunęłoby wybory na czas bezpieczny dla obywateli.

W jego opinii wybory korespondencyjne są możliwe do przeprowadzenia w ciągu najbliższych kilku miesięcy. Rozważany przez Prawo i Sprawiedliwość termin za kilka tygodni uznał za nieosiągalny.

Jarosław Kaczyński i "dobro Polski"

Jarosław Gowin po raz kolejny przekonywał, że najrozsądniej byłoby przeprowadzić wybory w roku 2022. – Przez najbliższy miesiąc będę przekonywał wszystkich polityków – nie tylko PiS, lecz i opozycji – by poparli projekt zmiany konstytucji, a tym samym zdecydowali się przełożyć wybory o dwa lata – powiedział, cytowany przez Onet.

Zapytany, czy wobec swojej rezygnacji rozważał zmianę frontu politycznego, lider Porozumienia odpowiedział, że "jedyne rozmowy z politykami PO czy PSL, o których informował publicznie i o których uprzedzał liderów PiS, dotyczą wyłącznie wspominanej zmiany konstytucji".

Jak wskazuje Onet, Gowin zapewnił również, że nadal pozostaje w stosunkowo bliskich relacjach z liderem Prawa i Sprawiedliwości. – Jesteśmy w częstym kontakcie. A na pewno przed ostatecznym głosowaniem na początku maja musimy odbyć zasadniczą, poważną rozmowę – przekazał.

Czego miałaby dotyczyć wspomniana rozmowa? Były wicepremier zapowiedział, że przekaże prezesowi, "jak definiuje dobro Polski w tym dramatycznym momencie".

Źródło: onet.pl

Podobne artykuły

Polityka

Nagrody w Ministerstwie Zdrowia, aż 20 mln zł w 6 lat. "Jak trzeba dać pielęgniarkom, to pieniędzy nie ma"

Czytaj więcej >
Lokalne wybory to cisza wyborcza w niemal całym kraju

Polityka

Od północy trwa wyjątkowa cisza wyborcza. 13 czerwca wielu Polaków spotka się przy urnach

Czytaj więcej >

Polityka

Protest pod Pałacem Prezydenckim. Przypomnieli słowa Andrzeja Dudy

Czytaj więcej >
(screen) Youtube/Onet Rano

Polityka

Oficjalne wyniki wyborów w Rzeszowie. Zwyciężył Konrad Fijołek, kandydat opozycji

Czytaj więcej >
Jakub Kaminski/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polityka

Margot i Łania ze Stop Bzdurom odpowiedzą przed sądem. Grozi im więzienie

Czytaj więcej >
Andrzej Duda i Kinga Duda

Polityka

Andrzej Duda nie otrzymał zaproszenia na ślub córki? Zastanawiający wpis na Twitterze prezydenta

Czytaj więcej >