Jarosław Kaczyński z Jarosławem Gowinem. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTERŹródło: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 14 Kwietnia 2020

Gowin w mocnych słowach o Kaczyńskim. Czeka ich “poważna rozmowa”

Jarosław Kaczyński i jego twarde stanowisko w sprawie nadchodzących wyborów zaowocowały rezygnacją Gowina z funkcji wicepremiera oraz ministra nauki i szkolnictwa wyższego. Lider Porozumienia przekonuje, że swoją decyzją uratował jedność rządu i zaznacza, że w sprawie majowych wyborów czeka go poważna rozmowa z szefem Prawa i Sprawiedliwości.

Wobec niemożności przeprowadzenia głosowania w sposób tradycyjny Gowin ocenił, że propozycja formy korespondencyjnej jest "trafna", podaje Onet. Dodał jednak, że konieczne jest wprowadzenie w tej sprawie vacatio legis, które przesunęłoby wybory na czas bezpieczny dla obywateli.

W jego opinii wybory korespondencyjne są możliwe do przeprowadzenia w ciągu najbliższych kilku miesięcy. Rozważany przez Prawo i Sprawiedliwość termin za kilka tygodni uznał za nieosiągalny.

Czy dlatego Rydzyk wciąż prosi o pieniądze? Światło dzienne ujrzały bardzo niewygodne statystykiCzy dlatego Rydzyk wciąż prosi o pieniądze? Światło dzienne ujrzały bardzo niewygodne statystykiCzytaj dalej

Jarosław Kaczyński i "dobro Polski"

Jarosław Gowin po raz kolejny przekonywał, że najrozsądniej byłoby przeprowadzić wybory w roku 2022. – Przez najbliższy miesiąc będę przekonywał wszystkich polityków – nie tylko PiS, lecz i opozycji – by poparli projekt zmiany konstytucji, a tym samym zdecydowali się przełożyć wybory o dwa lata – powiedział, cytowany przez Onet.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Jak będą wyglądały tegoroczne wakacje? Łukasz Szumowski przedstawił najbardziej prawdopodobny scenariusz
2.
Test na koronawirusa bez wychodzenia z auta? W Warszawie powstaje mobilne laboratorium

Zapytany, czy wobec swojej rezygnacji rozważał zmianę frontu politycznego, lider Porozumienia odpowiedział, że "jedyne rozmowy z politykami PO czy PSL, o których informował publicznie i o których uprzedzał liderów PiS, dotyczą wyłącznie wspominanej zmiany konstytucji".

Jak wskazuje Onet, Gowin zapewnił również, że nadal pozostaje w stosunkowo bliskich relacjach z liderem Prawa i Sprawiedliwości. – Jesteśmy w częstym kontakcie. A na pewno przed ostatecznym głosowaniem na początku maja musimy odbyć zasadniczą, poważną rozmowę – przekazał.

Czego miałaby dotyczyć wspomniana rozmowa? Były wicepremier zapowiedział, że przekaże prezesowi, "jak definiuje dobro Polski w tym dramatycznym momencie".

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ministerstwo podało wskaźniki ilości zachorowań na 100 tys mieszkańców. Zobacz w którym województwie jest najwyższy
  2. Jazda samochodem z założoną maseczką? Absurdalnie skonstruowany przepis wprowadza chaos
  3. To jeszcze nie koniec. MZ zapowiada nowe, precyzyjne wytyczne ws. noszenia masek
  4. Zatrważające nagranie samochodu. Auto wyleciało w powietrze, kierowca był nietrzeźwy
  5. Ważny apel dyrektora WHO do polityków. Wezmą go sobie do serca?
  6. W Zakopanem pojawili się "turyści", których kwarantanna nie obejmuje. Niezwykły widok ucieszył mieszkańców

Źródło: onet.pl