Jarosław Kaczyński może więcej niż pozostali, zwykli obywatele?. JANEK SKARZYNSKI/AFP/East NewsŹródło: JANEK SKARZYNSKI/AFP/East News
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 11 Kwietnia 2020

Obchody rocznicy katastrofy smoleńskiej to jeszcze nic. Kaczyński zjawił się w innym, niedostępnym dla obywateli miejscu

Jarosław Kaczyński może więcej niż pozostali, zwykli obywatele? Prezesa PiS epidemia i wszelkie obostrzenia z nią związane nie dotyczą? Takie wnioski można wysnuć, patrząc na ostatnie sytuacje, jakie mają miejsce. Najpierw zgromadzenie podczas obchodów 10. rocznicy katastrofy smoleńskiej, na której wśród innych polityków nie zabrało Kaczyńskiego. Potem prezes został także przyłapany na cmentarzu na warszawskich Powązkach, który to na co dzień pozostaje zamknięty.

Jak podaje "Fakt", szef partii rządzącej odwiedził wczoraj grób swojej matki Jadwigi Kaczyńskiej. Kaczyński wszedł na teren powązkowskiego cmentarza, mimo że ten jest zamknięty dla zwykłych obywateli, chcących odwiedzić groby swoich bliskich.

Kościołowi grozi bankructwo. Ksiądz podał dokładną kwotę, jakiej potrzebujeKościołowi grozi bankructwo. Ksiądz podał dokładną kwotę, jakiej potrzebujeCzytaj dalej

Jarosław Kaczyński odwiedził grób swojej matki na Powązkach mimo obostrzeń. Może więcej niż zwykli obywatele?

Dziennik "Fakt" opublikował intrygujące zdjęcia. Widać na nich prezesa PiS, który w otoczeniu ochroniarzy pojawił się na Cmentarzu Powązkowskim w Warszawie. Kaczyński udał się tam w celu odwiedzenia grobu swojej ukochanej matki, z którą to był latami bardzo zżyty. Jadwiga Kaczyńska odgrywała bowiem dużą rolę w jego życiu.

Na grobie matki Jarosława wypisane są także symbolicznie nazwiska jego brata Lecha oraz Marii Kaczyńskiej, jako upamiętnienie zmarłych w katastrofie smoleńskiej, której 10. rocznica przypadała właśnie wczoraj. Towarzyszący prezesowi ochroniarze zbierali zaś zużyte znicze i pomagali mu zapalać nowe.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Przełom w walce z epidemią. Wszystko dzięki pracy polskich naukowców
2. Do której będą otwarte sklepy w Wielką Sobotę? Godziny otwarcia marketów

Jednak tą wizytą na cmentarzu, czego nie da się ukryć, Kaczyński naruszył wprowadzone w związku z panującą epidemią zakazy i obostrzenia. Co prawda w rozporządzeniu Rady Ministrów nie ma jednoznacznych przepisów, zabraniających przychodzenia na cmentarz, jednak na stronie Archidiecezji Warszawskiej znajduje się informacja, że Cmentarz Powązkowski w związku z zagrożeniem epidemicznym jest zamknięty dla odwiedzających.

To samo też usłyszał "Fakt" od zarządu cmentarza. - Cmentarz jest zamknięty. Może tylko wejść, jeśli jest pogrzeb, pięć osób z rodziny do pogrzebu - poinformował zarząd.

Czyżby Kaczyńskiemu wolno było więcej i wszelkie obostrzenia go nie dotyczą?

ZOBACZ TAKŻE:

  1. RP: Polacy wymyślili lek na koronawirusa
  2. Sąsiad Polski zamyka sklepy. Otwarte stacje benzynowe, ale obsłużą tylko wybranych
  3. Kamil Durczok znowu prowokuje. Złamał zakaz i się pochwalił
  4. Ksiądz wpadł na genialny pomysł, jak obejść rządowe nakazy. Ma już kabriolet
  5. Olejnik zwróciła się do Kaczyńskiego. Dotkliwe słowa o bracie
  6. Bardzo ważne słowa szefa WHO. Chodzi o znoszenie ograniczeń i restrykcji

Źródło: gazeta.pl / Fakt