wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Obchody rocznicy katastrofy smoleńskiej to jeszcze nic. Kaczyński zjawił się w innym, niedostępnym dla obywateli miejscu

11 Kwietnia 2020

Autor tekstu:

Pamela Obuchowska

Udostępnij:

Jarosław Kaczyński może więcej niż pozostali, zwykli obywatele? Prezesa PiS epidemia i wszelkie obostrzenia z nią związane nie dotyczą? Takie wnioski można wysnuć, patrząc na ostatnie sytuacje, jakie mają miejsce. Najpierw zgromadzenie podczas obchod&oacu

Jak podaje "Fakt", szef partii rządzącej odwiedził wczoraj grób swojej matki Jadwigi Kaczyńskiej. Kaczyński wszedł na teren powązkowskiego cmentarza, mimo że ten jest zamknięty dla zwykłych obywateli, chcących odwiedzić groby swoich bliskich.

Jarosław Kaczyński odwiedził grób swojej matki na Powązkach mimo obostrzeń. Może więcej niż zwykli obywatele?

Dziennik "Fakt" opublikował intrygujące zdjęcia. Widać na nich prezesa PiS, który w otoczeniu ochroniarzy pojawił się na Cmentarzu Powązkowskim w Warszawie. Kaczyński udał się tam w celu odwiedzenia grobu swojej ukochanej matki, z którą to był latami bardzo zżyty. Jadwiga Kaczyńska odgrywała bowiem dużą rolę w jego życiu.

Na grobie matki Jarosława wypisane są także symbolicznie nazwiska jego brata Lecha oraz Marii Kaczyńskiej, jako upamiętnienie zmarłych w katastrofie smoleńskiej, której 10. rocznica przypadała właśnie wczoraj. Towarzyszący prezesowi ochroniarze zbierali zaś zużyte znicze i pomagali mu zapalać nowe.

Jednak tą wizytą na cmentarzu, czego nie da się ukryć, Kaczyński naruszył wprowadzone w związku z panującą epidemią zakazy i obostrzenia. Co prawda w rozporządzeniu Rady Ministrów nie ma jednoznacznych przepisów, zabraniających przychodzenia na cmentarz, jednak na stronie Archidiecezji Warszawskiej znajduje się informacja, że Cmentarz Powązkowski w związku z zagrożeniem epidemicznym jest zamknięty dla odwiedzających.

To samo też usłyszał "Fakt" od zarządu cmentarza. - Cmentarz jest zamknięty. Może tylko wejść, jeśli jest pogrzeb, pięć osób z rodziny do pogrzebu - poinformował zarząd.

Czyżby Kaczyńskiemu wolno było więcej i wszelkie obostrzenia go nie dotyczą?

Źródło: gazeta.pl / Fakt

Podobne artykuły

Polityka

Nagrody w Ministerstwie Zdrowia, aż 20 mln zł w 6 lat. "Jak trzeba dać pielęgniarkom, to pieniędzy nie ma"

Czytaj więcej >
Lokalne wybory to cisza wyborcza w niemal całym kraju

Polityka

Od północy trwa wyjątkowa cisza wyborcza. 13 czerwca wielu Polaków spotka się przy urnach

Czytaj więcej >

Polityka

Protest pod Pałacem Prezydenckim. Przypomnieli słowa Andrzeja Dudy

Czytaj więcej >
(screen) Youtube/Onet Rano

Polityka

Oficjalne wyniki wyborów w Rzeszowie. Zwyciężył Konrad Fijołek, kandydat opozycji

Czytaj więcej >
Jakub Kaminski/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polityka

Margot i Łania ze Stop Bzdurom odpowiedzą przed sądem. Grozi im więzienie

Czytaj więcej >
Andrzej Duda i Kinga Duda

Polityka

Andrzej Duda nie otrzymał zaproszenia na ślub córki? Zastanawiający wpis na Twitterze prezydenta

Czytaj więcej >