Jarosław Kaczyński otrzymał wsparcie Mateusza Morawieckiego. (zdj. Il. ) ; ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTERŹródło: (zdj. Il. ) ; ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 8 Czerwca 2020

Jarosław Kaczyński zachował się "po męsku"? Mateusz Morawiecki broni prezesa PiS

Jarosław Kaczyński swoją wypowiedzią o "chamskiej hołocie" oburzył opinię publiczną. W obronie lidera PiS-u stanął Prezes Rady Ministrów. Oskarżył przedstawicieli opozycji o naruszanie powagi polskiego parlamentu. Uważa, że z ust założyciela Zjednoczonej Prawicy padły potrzebne męskie słowa.

Ostatnie obrady Sejmu obróciły się w gigantyczną awanturę. Wniosek o wotum zaufania dla rządu Mateusza Morawieckiego czy próba odwołania Łukasza Szumowskiego wywołały niemałe zamieszanie. Podczas wystąpienia posłanki Koalicji Obywatelskiej, Barbary Nowackiej oskarżono Jarosława Kaczyńskiego o stawianie się ponad prawem. Gdy polityczka odniosła się do obchodów 10 rocznicy katastrofy smoleńskiej, wicemarszałek Sejmu przerwał jej wystąpienie. Chwilę później prezes Prawa i Sprawiedliwości uznał opozycję za "chamską hołotę". Ta skandaliczna wypowiedź spotkała się z reakcją Prezesa Rady Ministrów.

Andrzej Duda właśnie obiecał kolejne 500 plus. Zapewnił, że rząd jest już gotowy, bon turystyczny ulegnie przekształceniuAndrzej Duda właśnie obiecał kolejne 500 plus. Zapewnił, że rząd jest już gotowy, bon turystyczny ulegnie przekształceniuCzytaj dalej

Jarosław Kaczyński, zdaniem Mateusza Morawieckiego jest atakowany przez opozycje

Mateusz Morawiecki w rozmowie z dziennikarzami RMF FM wyjaśnił, że Jarosław Kaczyński od 30 lat mierzy się z atakami ze strony przedstawicieli opozycji. Tłumaczy, że deklaracja lidera Zjednoczonej Prawicy stanowiła próbę przywołania rozwścieczonych parlamentarzystów do porządku. Premier uważa, że męskie słowa były w tej sytuacji niezbędne. Powołał się na dawne, obraźliwe wypowiedzi Donalda Tuska oraz Sławomira Neumanna. 

- Ta arogancja, ta agresja słowna, werbalna, jest czymś absolutnie niebywałym, te słowa, które padają. Pamiętam sprzed paru lat, jak Donald Tusk mówił, że nie da się żyć w jednym państwie z prezesem Kaczyńskim albo Sławomir Neumann, który mówił, że na was łopatka nie wystarczy, tylko trzeba bejsbola. Poziom agresji i prymitywne ataki są tak wielkie tutaj, że trzeba powiedzieć "dość, opamiętajcie się posłowie opozycji" - wymieniał Morawiecki na antenie RMF FM.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Ks. Isakowicz-Zaleski przerywa milczenie. Poważne zarzuty pod adresem kardynała Stanisława Dziwisza
2. Przesyłkę do ciebie porzuci listonosz, ale problem będzie twój. A czasami grozi nawet sąd

Jarosław Kaczyński, według Mateusza Morawieckiego może pozwolić sobie na mniej niż posłowie Koalicji Obywatelskiej. Deklaruje, że to, w jaki sposób wypowiadają się parlamentarzyści przeciwni władzy jest nieporównywalne z tym, co powiedział prezes Prawa i Sprawiedliwości. - Osobą najbardziej atakowaną od 30 lat w sposób absolutnie niedopuszczalny, pełen obelg, wyzwisk, prymitywizmu, hucpy politycznej, jest pan prezes Jarosław Kaczyński - mówił Prezes Rady Ministrów.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ostrzeżenia IMGW dla kilku województw. Nadciągają burze z gradem
  2. TVN przywróci kultowy serial, który oglądały miliony. Emisja już niedługo, będzie hit
  3. TVP pochwaliło się sukcesem, a po cichu dokonało zwolnienia. Po 30 latach pożegnano zasłużonego pracownika, zadziwiające kulisy sprawy
  4. Tylko jedno polskie miasto wprowadza specjalne obostrzenia. Zadziwiające informacje, co tam się wydarzyło?
  5. Antoni Macierewicz niespodziewanie zapowiada raport z działalności komisji smoleńskiej. Będzie się działo
  6. Kolejne odmrożenia w Polsce już na długi weekend. Jest decyzja, wspaniała wiadomość

Źródło: [RMF FM]