wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Jarosław Kaczyński zachował się "po męsku"? Mateusz Morawiecki broni prezesa PiS

8 Czerwca 2020

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

Jarosław Kaczyński swoją wypowiedzią o "chamskiej hołocie" oburzył opinię publiczną. W obronie lidera PiS-u stanął Prezes Rady Ministrów. Oskarżył przedstawicieli opozycji o naruszanie powagi polskiego parlamentu. Uważa, że z ust założyci

Ostatnie obrady Sejmu obróciły się w gigantyczną awanturę. Wniosek o wotum zaufania dla rządu Mateusza Morawieckiego czy próba odwołania Łukasza Szumowskiego wywołały niemałe zamieszanie. Podczas wystąpienia posłanki Koalicji Obywatelskiej, Barbary Nowackiej oskarżono Jarosława Kaczyńskiego o stawianie się ponad prawem. Gdy polityczka odniosła się do obchodów 10 rocznicy katastrofy smoleńskiej, wicemarszałek Sejmu przerwał jej wystąpienie. Chwilę później prezes Prawa i Sprawiedliwości uznał opozycję za "chamską hołotę". Ta skandaliczna wypowiedź spotkała się z reakcją Prezesa Rady Ministrów.

Jarosław Kaczyński, zdaniem Mateusza Morawieckiego jest atakowany przez opozycje

Mateusz Morawiecki w rozmowie z dziennikarzami RMF FM wyjaśnił, że Jarosław Kaczyński od 30 lat mierzy się z atakami ze strony przedstawicieli opozycji. Tłumaczy, że deklaracja lidera Zjednoczonej Prawicy stanowiła próbę przywołania rozwścieczonych parlamentarzystów do porządku. Premier uważa, że męskie słowa były w tej sytuacji niezbędne. Powołał się na dawne, obraźliwe wypowiedzi Donalda Tuska oraz Sławomira Neumanna. 

- Ta arogancja, ta agresja słowna, werbalna, jest czymś absolutnie niebywałym, te słowa, które padają. Pamiętam sprzed paru lat, jak Donald Tusk mówił, że nie da się żyć w jednym państwie z prezesem Kaczyńskim albo Sławomir Neumann, który mówił, że na was łopatka nie wystarczy, tylko trzeba bejsbola. Poziom agresji i prymitywne ataki są tak wielkie tutaj, że trzeba powiedzieć "dość, opamiętajcie się posłowie opozycji" - wymieniał Morawiecki na antenie RMF FM.

Jarosław Kaczyński, według Mateusza Morawieckiego może pozwolić sobie na mniej niż posłowie Koalicji Obywatelskiej. Deklaruje, że to, w jaki sposób wypowiadają się parlamentarzyści przeciwni władzy jest nieporównywalne z tym, co powiedział prezes Prawa i Sprawiedliwości. - Osobą najbardziej atakowaną od 30 lat w sposób absolutnie niedopuszczalny, pełen obelg, wyzwisk, prymitywizmu, hucpy politycznej, jest pan prezes Jarosław Kaczyński - mówił Prezes Rady Ministrów.

Źródło: [RMF FM]

Podobne artykuły

Polityka

Nagrody w Ministerstwie Zdrowia, aż 20 mln zł w 6 lat. "Jak trzeba dać pielęgniarkom, to pieniędzy nie ma"

Czytaj więcej >
Lokalne wybory to cisza wyborcza w niemal całym kraju

Polityka

Od północy trwa wyjątkowa cisza wyborcza. 13 czerwca wielu Polaków spotka się przy urnach

Czytaj więcej >

Polityka

Protest pod Pałacem Prezydenckim. Przypomnieli słowa Andrzeja Dudy

Czytaj więcej >
(screen) Youtube/Onet Rano

Polityka

Oficjalne wyniki wyborów w Rzeszowie. Zwyciężył Konrad Fijołek, kandydat opozycji

Czytaj więcej >
Jakub Kaminski/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polityka

Margot i Łania ze Stop Bzdurom odpowiedzą przed sądem. Grozi im więzienie

Czytaj więcej >
Andrzej Duda i Kinga Duda

Polityka

Andrzej Duda nie otrzymał zaproszenia na ślub córki? Zastanawiający wpis na Twitterze prezydenta

Czytaj więcej >