wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Nagłe spotkanie Kaczyńskiego z Gowinem. Pojawiło się ultimatum

5 Maja 2020

Autor tekstu:

Wiktor Ćwikliński

Udostępnij:

Jarosław Kaczyński nie odpuszcza tematu przeprowadzenia w maju wyborów prezydenckich. Jak nieoficjalnie dowiedział się TVN24, odbyło się spotkanie pomiędzy nim a prezesem Porozumienia Jarosławem Gowinem. Prezes PiS miał postawić Gowinowi ostatecz

Gowin został wezwany na Nowogrodzką około godziny 14. Jak informuje fakt.pl, prezes PiS rozmawiał z nim osobiście. Według źródeł portalu były to rozmowy "ostatniej szansy". Nie wiadomo czy politycy się dogadali.

Jarosław Kaczyński walczy o wybory

Do spotkania doszło w trakcie obrad Senatu, na których ważą sie losy ustawy o głosowaniu korespondencyjnym. – Prezes PiS wycofywał się w przeszłości z niewygodnych decyzji – z nowelizacji ustaw o IPN, przepisów dotyczących kontroli technicznej aut czy ustawy o ochronie zwierząt. Wiele wskazuje na to, że i tym razem tak się stanie i uda się uratować koalicję – relacjonował w rozmowie z fakt.pl anonimowy polityk Porozumienia tuż przed spotkaniem.

Portal informuje również, że wczoraj do 22 trwały obrady ścisłego kierownictwa PiS, na których, poza prezesem, obecni byli również premier Morawiecki, minister sprawiedliwości Ziobro, oraz wicepremier Jadwiga Emilewicz. – Przedmiotem rozmów były wybory i możliwe scenariusze po głosowaniu nad ustawą, która wróci z Senatu – informuje Fakt.pl. – Dużo miejsca poświęcono osobie i stanowisku Jarosława Gowina - dodaje portal powołując się na źródła w koalicji. 

Ustawa o głosowaniu korespondencyjnym trafi najpóźniej jutro pod obrady Sejmu. Nie jest pewne, jak zagłosują posłowie Porozumienia Jarosława Gowina. Trwają polityczne targi oraz próby przekupstwa posłów koalicji, o czym informują partyjni liderzy. Wielu komentatorów wskazuje, że próba obstrukcji parlamentarnej w Senacie może świadczyć o tym, że PiS nie ma wymaganej większości i szuka alternatywnych rozwiązań. 

Źródło: fakt.pl

Podobne artykuły

Polityka

Nagrody w Ministerstwie Zdrowia, aż 20 mln zł w 6 lat. "Jak trzeba dać pielęgniarkom, to pieniędzy nie ma"

Czytaj więcej >
Lokalne wybory to cisza wyborcza w niemal całym kraju

Polityka

Od północy trwa wyjątkowa cisza wyborcza. 13 czerwca wielu Polaków spotka się przy urnach

Czytaj więcej >

Polityka

Protest pod Pałacem Prezydenckim. Przypomnieli słowa Andrzeja Dudy

Czytaj więcej >
(screen) Youtube/Onet Rano

Polityka

Oficjalne wyniki wyborów w Rzeszowie. Zwyciężył Konrad Fijołek, kandydat opozycji

Czytaj więcej >
Jakub Kaminski/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polityka

Margot i Łania ze Stop Bzdurom odpowiedzą przed sądem. Grozi im więzienie

Czytaj więcej >
Andrzej Duda i Kinga Duda

Polityka

Andrzej Duda nie otrzymał zaproszenia na ślub córki? Zastanawiający wpis na Twitterze prezydenta

Czytaj więcej >