Jarosław Kaczyński. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
Źródło: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
Wszystkie wideo autora Wiktor Ćwikliński
Autor Wiktor Ćwikliński - 5 Maja 2020

Nagłe spotkanie Kaczyńskiego z Gowinem. Pojawiło się ultimatum

Jarosław Kaczyński nie odpuszcza tematu przeprowadzenia w maju wyborów prezydenckich. Jak nieoficjalnie dowiedział się TVN24, odbyło się spotkanie pomiędzy nim a prezesem Porozumienia Jarosławem Gowinem. Prezes PiS miał postawić Gowinowi ostateczne ultimatum w tej sprawie.

Gowin został wezwany na Nowogrodzką około godziny 14. Jak informuje fakt.pl, prezes PiS rozmawiał z nim osobiście. Według źródeł portalu były to rozmowy "ostatniej szansy". Nie wiadomo czy politycy się dogadali.

Niewielu wie, czym zajmuje się żona Szymona Hołowni. Jej zawód wykonują tylko 4 kobiety w całej PolsceNiewielu wie, czym zajmuje się żona Szymona Hołowni. Jej zawód wykonują tylko 4 kobiety w całej PolsceCzytaj dalej

Jarosław Kaczyński walczy o wybory

Do spotkania doszło w trakcie obrad Senatu, na których ważą sie losy ustawy o głosowaniu korespondencyjnym. – Prezes PiS wycofywał się w przeszłości z niewygodnych decyzji – z nowelizacji ustaw o IPN, przepisów dotyczących kontroli technicznej aut czy ustawy o ochronie zwierząt. Wiele wskazuje na to, że i tym razem tak się stanie i uda się uratować koalicję – relacjonował w rozmowie z fakt.pl anonimowy polityk Porozumienia tuż przed spotkaniem.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Ciężkie oskarżenia przeciw premierowi Morawieckiemu. Poseł ujawnił zadziwiające szczegóły
2. Idą zmiany w 500 plus? Kandydat na prezydenta: "Wszystko wskazuje, że świadczenie będzie ograniczone"

Portal informuje również, że wczoraj do 22 trwały obrady ścisłego kierownictwa PiS, na których, poza prezesem, obecni byli również premier Morawiecki, minister sprawiedliwości Ziobro, oraz wicepremier Jadwiga Emilewicz. – Przedmiotem rozmów były wybory i możliwe scenariusze po głosowaniu nad ustawą, która wróci z Senatu – informuje Fakt.pl. – Dużo miejsca poświęcono osobie i stanowisku Jarosława Gowina - dodaje portal powołując się na źródła w koalicji.

Ustawa o głosowaniu korespondencyjnym trafi najpóźniej jutro pod obrady Sejmu. Nie jest pewne, jak zagłosują posłowie Porozumienia Jarosława Gowina. Trwają polityczne targi oraz próby przekupstwa posłów koalicji, o czym informują partyjni liderzy. Wielu komentatorów wskazuje, że próba obstrukcji parlamentarnej w Senacie może świadczyć o tym, że PiS nie ma wymaganej większości i szuka alternatywnych rozwiązań.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wzrasta nasza świadomość w kwestii zdrowia i coraz bardziej o nie dbamy. Ale czy wiemy jak robić to dobrze?
  2. Kontrowersje wokół ustawy Covidowej. Polski rząd może inwigilować obywateli
  3. Ogromny hałas, huk, antyterroryści. Akcja CBŚP w Warszawie. Co się dzieje?
  4. Co tam się wydarzyło? Alarmy bombowe w polskich galeriach handlowych, doszło do ewakuacji
  5. Plany wyborcze Kaczyńskiego jednak się nie sprawdzą? Padł nowy termin, jest najbardziej prawdopodobny
  6. Tragiczne doniesienia ze Śląska. 4-miesięczna dziewczynka uratowana w ostatniej chwili, była ofiarą okropnych czynów
  7. Porażająca opinia ekspertów o drugiej fali pandemii w Europie. Nie brzmi dobrze

Źródło: fakt.pl