wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

"Zagrał ćwierć wieku temu w filmie i uwierzył, że jest gwiazdą". OMZRiK poszukuje osób pokrzywdzonych przez Jarosława Jakimowicza

31 Grudnia 2020

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Udostępnij:

Prezenter TVP Info, a w przeszłości aktor Jarosław Jakimowicz, może wreszcie dzięki działaniom Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych odpowiedzieć za swoje skandaliczne zachowania. OMZRiK poszukuje osób poszkodowanych przez

  • Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych prosi o pomoc w zbieraniu dowodów na m.in. antysemickie i homofobiczne wypowiedzi Jarosława Jakimowicza

  • OMZRiK chce złożyć przeciwko prezenterowi TVP Info pozew

  • Wszystkie osoby, które zostały obrażone przez Jarosława Jakimowicza mogą wysyłać dowody na adres omzrik@gmail.com

Kiedy poinformowano, że Jarosław Jakimowicz otrzymał posadę, jako prowadzący program w TVP Info wiele osób było zaskoczonych. Od jakiegoś czasu "Młodych wilków" z dumą mianuje się pracownikiem stacji informacyjnej.

Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych ogłosił, iż rozpoczyna zbieranie dowodów na homofobiczne, antysemickie, wulgarne i pozbawione szacunku do drugiego człowieka zachowanie Jarosława Jakimowicza. Każda ofiar może zgłosić się z dowodem na winę prezentera TVP Info, a przedstawione przez niego zdjęcia mogą posłużyć, jako pomoc do złożenia pozwu.

Od wielu lat Jarosław Jakimowicz prezentuje światu szkodliwe poglądy

To nie pierwszy raz, gdy Jarosław Jakimowicz trafia na celownik Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych. Prezenter TVP Info pracujący na wizji wraz z byłą kandydatką lewicy na prezydentkę RP od lat zaskakuje swoją narracją.

Wiele osób wskazuje, że po latach zapomnienia i refleksji na temat swojej kryminalnej przeszłości (Jarosław Jakimowicz jest skazany wyrokiem za wielokrotne kradzieże na poczcie), były aktor zaczął publikować w sieci obraźliwe komentarze i kontrowersyjne poglądy.

- [...] multikulti to totalna brednia która doprowadzi do upadku chrześcijaństwa i białej rasy - pisał na swoim Facebooku swego czasu Jarosław Jakimowicz, który niedługo później otrzymał od TVP Info propozycję współpracy. Od czasu pojawiania się przed widzami Telewizji Polskiej były aktor jest jeszcze bardziej pewny swojej racji i brak mu jakiejkolwiek refleksji na temat szkodliwości wygłaszanych tez.

Już na początku 2019 roku w postach OMZRiK Jarosław Jakimowicz określany był mianem szkodliwej osoby publicznej. Teraz zdecydowano się na jeszcze bardziej radykalny krok w stronę ograniczenia kontrowersyjnych wypowiedzi prezentera TVP Info.

OMZRiK zbiera dowody na skandaliczne zachowanie Jarosława Jakimowicza

Kariera dziennikarska Jarosława Jakimowicza to wydarzenie, którego nikt się nie spodziewał. Pozostaje mieć nadzieję, że nagłaśnianie rasistowskich, czy ksenofobicznych poglądów prezentera pozwoli na ograniczenie jego uczestnictwa w kształtowaniu mediów publicznych.

Na Facebooku OMZRiK opublikował apel do wszystkich ofiar Jarosława Jakimowicza. Organizacja prosi, aby wszystkie osoby obrażane przez dumnego patriotę i chrześcijanina wyznającego przykazanie miłości przesyłały dowody. Mają one zostać dołączone do planowanego pozwu.

- Jeżeli zostałaś/eś przez niego znieważony - napisz do nas. Jarosław Jakimowicz w ten sposób pisze do ludzi na Facebooku. [...] Szczególne upodobanie ma w atakowaniu osób nieheteronormatywnych. Jakimowicz zagrał ćwierć wieku temu w jednym filmie i od tamtego czasu uwierzył, że jest gwiazdą. [...] Ratunek od zapomnienia dała mu "dobra zmiana". W telewizyjnym programie wylewnie podlizywał się Macierewiczowi, za co został nagrodzony posadką w telewizji rządowej - czytamy w poście opublikowanym 31 grudnia 2020 r. przez OMZRiK.

Czy prezenter TVP Info trafi przed oblicze sądu?

- Jakimowicz chętnie znieważa wszystkich, którzy nie pasują do wizji "jedna partia, jeden naród, jeden wódz". W telewizji zwyzywał od "upośledzonego" publicystę, który starał się z nim rozmawiać. W sieci nazywał imigrantów "brudem", a osoby LGBT - "patologią". Jeśli zostaliście znieważeni przez Jakimowicza - wysyłajcie screeny na adres omzrik@gmail.com. Dział prawny Ośrodka postara się zrobić z nich użytek w postaci pozwu - zapowiada Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych, prosząc o pomoc w udowodnieniu skandalicznego zachowania prezentera TVP Info.

O ile Jarosław Jakimowicz może cieszyć się względami decydentów w TVP oraz partii rządzącej, to już wizyta w sądzie może nie okazać się dla niego tak korzystna. Okazuje się, że "reformowany" od lat system wymiaru sprawiedliwości wciąż wydaje niezawisłe wyroki, o czym przekonał się ostatnio sam Zbigniew Ziobro będący ministrem sprawiedliwości. Prokurator generalny usłyszał nieprawomocny wyrok świadczący na jego niekorzyść (więcej na ten temat przeczytać możesz >TUTAJ<).

Informacje dotyczące poczty pochodzą z autobiograficznej książki Jarosława Jakimowicza, "Jakimowicz. Życie jak film". "Zaczęliśmy złodziejskie manewry z Bundestpost, czyli pocztą niemiecką. Najprościej mówiąc, okradaliśmy ją. Mieliśmy na to swój patent. Nie chcę nikomu niczego podpowiadać. Zatem mówiąc ogólnie, pewną czynność należało regularnie wykonywać w pewnym miejscu. To musi wystarczyć, a jest ważne dla dalszej opowieści. [...] Wyrok: cztery miesiące więzienia. Trafiłem do JVA Aschaffenburg w dzielnicy Strietwald. Uznali mnie za wyjątkowo groźnego. Nie pozwolono mi wychodzić na posiłki, do innych zadań. Musiałem cały czas przebywać w celi. Byłem tam sam. Z okna widziałem mur."

Zdjęcie wyróżniające pochodzi z publicznego profilu Jarosława Jakimowicza w mediach społecznościowych, całość materiału znaleźć można pod adresem Instagram.com/jaroslaw.jakimowicz

Źródło: Facebook.com @osrodek.monitorowania / Instagram.com @jaroslaw.jakimowicz

Agata JaroszewskaAutor

Etnograf, zafascynowana historią m&oacute;wioną oraz kulturą ludową.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: wtv@iberion.pl

Podobne artykuły

Zjednoczona Prawica

Polityka

Posłanka PiS krytykuje Ryszarda Terleckiego. Kolejny wewnętrzny konflikt w Zjednoczonej Prawicy?

Czytaj więcej >
Beata Szydło

Polityka

Atak na biuro Szydło i Kaczyńskiego? Nieznany sprawca uszkodził tablicę

Czytaj więcej >

Polityka

Michał Woś zaliczył potężną wpadkę. Wszystko na antenie TVP

Czytaj więcej >

Polityka

Budka i Siemoniak wylądowali "na dywaniku" u Donalda Tuska? Chodzi o udział w urodzinach Roberta Mazurka

Czytaj więcej >
Andrzej Duda

Polityka

Andrzej Duda zalicza kolejną zadziwiającą wpadkę. Pomylił amerykańskich prezydentów

Czytaj więcej >
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER - zdjęcie ilustracyjne

Polityka

Z czego utrzymuje się Grzegorz Braun? Są kwoty, których nie wpisał do oświadczeń majątkowych

Czytaj więcej >