wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Przestaje być śmieszne. Jarosław Jakimowicz otwarcie nawołuje do przemocy?

16 Sierpnia 2020

Autor tekstu:

Konrad Wrzesiński

Udostępnij:

Jarosław Jakimowicz pozostaje najnowszym ulubieńcem Telewizji Polskiej. Zaczynając od coraz częstszych komentarzy, dotyczących wszelkich społeczno-politycznych wydarzeń z kraju, aktor z eksperta doczekał się swoistego awansu na współprowadzącego je

Przed niespełna tygodniem informowaliśmy o tym, że Telewizja Polska najwyraźniej postanowiła pójść za ciosem i przyznać jednemu ze swoich czołowych ekspertów (cudzysłowu unikamy z kurtuazji) stanowisko współprowadzącego program "W kontrze", emitowany przez TVP Info. Niewybredne komentarze Jarosława Jakimowicza, niemal idealnie wpisujące się w narrację partii rządzącej, dały zatem, jak się zdaje, wymierny efekt. Aktor może zacząć nazywać się dziennikarzem, a wspomniany program prowadzi on u boku Magdaleny Ogórek.

Jarosław Jakimowicz: "Zgłaszam się na ochotnika"

Odejdźmy na moment od osoby Jakimowicza i skupmy się na starciach aktywistów LGBT z przedstawicielami policji oraz skrajnej prawicy. Różnice poglądów w społeczeństwie nie są niczym szczególnym, ba!, są w istocie zjawiskiem pożądanym w ustroju demokratycznym. Od kilkunastu dni zbieramy jednak owoce wyjątkowo agresywnej kampanii prezydenckiej, w której obóz Prawa i Sprawiedliwości uparcie przekonywał, że środowiska LGBT są jawnym zagrożeniem wobec tzw. tradycyjnego modeli rodziny, na którym oparta jest współczesna Polska.

Trwające w całym kraju akty agresji komentowane są szeroko przez krajowe media, od ubiegłego weekendu pozostając w zasadzie głównym z poruszanym tematów. Swoje trzy grosze do dyskusji niejednokrotnie dorzucają też celebryci, wykorzystując swe imponujące zasięgi w mediach społecznościowych. I mają oczywiście do tego prawo. Rzecz ma się jednak inaczej, gdy, ubierając wszystko w żart, nawołują do przemocy.

Tak było w przypadku najświeższego wpisu Jarosława Jakimowicza. Nowy dziennikarz Telewizji Polskiej na swoim Instagramie zamieścił zdjęcie, na którym uzbrojeni mężczyźni z Michigan pozują przed krzyżem, na którym wisi Jezus. Podpis? Rada parafialna w Michigan przeciw lewackim faszystom. Nieco komiksowe wizerunki mężczyzn mogą sugerować, że całość miała być niewybrednym żartem. Niewielu będzie miało jednak wątpliwości, że aktor jawnie nawołuje do przemocy. "Zgłaszam się na ochotnika", pisze Jakimowicz, a pomysłowi przyklaskują komentujący wpis internauci. "Niedługo będzie tak u nas, jak te mendy nie przestaną", twierdzi jeden z nich.

Źródło: Instagram

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Podobne artykuły

Polityka

Nagrody w Ministerstwie Zdrowia, aż 20 mln zł w 6 lat. "Jak trzeba dać pielęgniarkom, to pieniędzy nie ma"

Czytaj więcej >
Lokalne wybory to cisza wyborcza w niemal całym kraju

Polityka

Od północy trwa wyjątkowa cisza wyborcza. 13 czerwca wielu Polaków spotka się przy urnach

Czytaj więcej >

Polityka

Protest pod Pałacem Prezydenckim. Przypomnieli słowa Andrzeja Dudy

Czytaj więcej >
(screen) Youtube/Onet Rano

Polityka

Oficjalne wyniki wyborów w Rzeszowie. Zwyciężył Konrad Fijołek, kandydat opozycji

Czytaj więcej >
Jakub Kaminski/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polityka

Margot i Łania ze Stop Bzdurom odpowiedzą przed sądem. Grozi im więzienie

Czytaj więcej >
Andrzej Duda i Kinga Duda

Polityka

Andrzej Duda nie otrzymał zaproszenia na ślub córki? Zastanawiający wpis na Twitterze prezydenta

Czytaj więcej >