Jarosław Jakimowicz jawnie nawołuje do przemocy wobec lewicowych środowisk?. Jan Bielecki/East News
Źródło: Jan Bielecki/East News
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 16 Sierpnia 2020

Przestaje być śmieszne. Jarosław Jakimowicz otwarcie nawołuje do przemocy?

Jarosław Jakimowicz pozostaje najnowszym ulubieńcem Telewizji Polskiej. Zaczynając od coraz częstszych komentarzy, dotyczących wszelkich społeczno-politycznych wydarzeń z kraju, aktor z eksperta doczekał się swoistego awansu na współprowadzącego jeden z programów TVP. W przerwach Jakimowicz, przyozdabiając wszystko w żart, jawnie zdaje się namawiać do przemocy wobec lewicowych środowisk.

Przed niespełna tygodniem informowaliśmy o tym, że Telewizja Polska najwyraźniej postanowiła pójść za ciosem i przyznać jednemu ze swoich czołowych ekspertów (cudzysłowu unikamy z kurtuazji) stanowisko współprowadzącego program "W kontrze", emitowany przez TVP Info. Niewybredne komentarze Jarosława Jakimowicza, niemal idealnie wpisujące się w narrację partii rządzącej, dały zatem, jak się zdaje, wymierny efekt. Aktor może zacząć nazywać się dziennikarzem, a wspomniany program prowadzi on u boku Magdaleny Ogórek.

Jarosław Jakimowicz: "Zgłaszam się na ochotnika"

Odejdźmy na moment od osoby Jakimowicza i skupmy się na starciach aktywistów LGBT z przedstawicielami policji oraz skrajnej prawicy. Różnice poglądów w społeczeństwie nie są niczym szczególnym, ba!, są w istocie zjawiskiem pożądanym w ustroju demokratycznym. Od kilkunastu dni zbieramy jednak owoce wyjątkowo agresywnej kampanii prezydenckiej, w której obóz Prawa i Sprawiedliwości uparcie przekonywał, że środowiska LGBT są jawnym zagrożeniem wobec tzw. tradycyjnego modeli rodziny, na którym oparta jest współczesna Polska.

Trwające w całym kraju akty agresji komentowane są szeroko przez krajowe media, od ubiegłego weekendu pozostając w zasadzie głównym z poruszanym tematów. Swoje trzy grosze do dyskusji niejednokrotnie dorzucają też celebryci, wykorzystując swe imponujące zasięgi w mediach społecznościowych. I mają oczywiście do tego prawo. Rzecz ma się jednak inaczej, gdy, ubierając wszystko w żart, nawołują do przemocy.

Tak było w przypadku najświeższego wpisu Jarosława Jakimowicza. Nowy dziennikarz Telewizji Polskiej na swoim Instagramie zamieścił zdjęcie, na którym uzbrojeni mężczyźni z Michigan pozują przed krzyżem, na którym wisi Jezus. Podpis? Rada parafialna w Michigan przeciw lewackim faszystom. Nieco komiksowe wizerunki mężczyzn mogą sugerować, że całość miała być niewybrednym żartem. Niewielu będzie miało jednak wątpliwości, że aktor jawnie nawołuje do przemocy. "Zgłaszam się na ochotnika", pisze Jakimowicz, a pomysłowi przyklaskują komentujący wpis internauci. "Niedługo będzie tak u nas, jak te mendy nie przestaną", twierdzi jeden z nich.

Źródło: Instagram

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!