wtv.pl
Jarosław Gowin ma już nowego następcę?

Jakub Kaminski/East News

Jarosław Gowin do dymisji. Wiemy, kto go zastąpi, jest zaskoczenie

15 Kwietnia 2020

Autor tekstu:

Pamela Obuchowska

Udostępnij:

Jarosław Gowin ma już swojego następcę, a wskazał go sam premier? Wiadomo, kto zostanie nowym ministrem nauki i szkolnictwa wyższego? Rzecznik rządu poinformował o skierowanym do prezydenta przez prezesa Rady Ministrów wniosku o powołanie Wojciecha Murdzka.

6 kwietnia na konferencji prasowej Jarosław Gowin poinformował, że składa dymisję z funkcji wicepremiera i ministra nauki i szkolnictwa wyższego. Znany jest już jego prawdopodobny następca. Jest nim Wojciech Murdzek, którego postać nie jest opinii publicznej szerzej znana.

"Rzecznik rządu: premier Mateusz Morawiecki skierował wniosek do prezydenta Andrzeja Dudy o powołanie Wojciecha Murdzka na nowego ministra nauki i szkolnictwa wyższego" - poinformowało za pośrednictwem Twittera Polskie Radio.

Jarosław Gowin ma już nowego następcę? Kim jest?

Wojciech Murdzek to polski samorządowiec, urodzony 13 grudnia 1957 w Świdnicy, który przez wiele lat był prezydentem tego miasta. Był również posłem na Sejm VIII i IX kadencji, a od 2019 roku jest sekretarzem stanu w Ministerstwie Rozwoju. Objęcie takiego stanowiska przez tego polityka jest o tyle zaskakujące, gdyż do tej pory pozostawał raczej poza pierwszym rzędem polskiej polityki.

Murdzek jest także absolwentem II Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy, które ukończył w 1976 roku, zaś w 1981 roku skończył studia na Wydziale Elektroniki Politechniki Wrocławskiej, gdzie następnie odbył studia podyplomowe w zakresie techniki mikroprocesorowej. Prowadził również działalność gospodarczą i był dyrektorem oddziału firmy Procter & Gamble oraz prezesem zarządu spółki z ograniczoną odpowiedzialnością.

Myślicie, że dobrze sprawdzi się w roli nowego ministra nauki i szkolnictwa wyższego?

Źródło: Wprost/Polskie Radio/Wikipedia

Podobne artykuły

TV

Czy bukmacher może się reklamować w telewizji?

Czytaj więcej >
Telefon do prezenterów TVP Info

TV

Prezenterzy TVP zaatakowani na żywo. Głos w studio zabrał jeden z widzów

Czytaj więcej >
TVP w obronie Lewicy

TV

TVP pokazuje pozytywne wobec Lewicy materiały

Czytaj więcej >
"Wiadomości" TVP

TV

"Wiadomości" TVP znowu atakują TVN. Tym razem poszło o Obajtka

Czytaj więcej >
wtv.pl

TV

Kamerzysta upokorzył osobę niepełnosprawną. Kazali mu m. in. wejść do kontenera na śmieci

Czytaj więcej >
wtv.pl

TV

Fala krytyki po "Pytanie na śniadanie". Prowadzący nie mieli maseczek

Czytaj więcej >