Jarosław Gowin ma już nowego następcę?. Jakub Kaminski/East NewsŹródło: Jakub Kaminski/East News
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 15 Kwietnia 2020

Jarosław Gowin do dymisji. Wiemy, kto go zastąpi, jest zaskoczenie

Jarosław Gowin ma już swojego następcę, a wskazał go sam premier? Wiadomo, kto zostanie nowym ministrem nauki i szkolnictwa wyższego? Rzecznik rządu poinformował o skierowanym do prezydenta przez prezesa Rady Ministrów wniosku o powołanie Wojciecha Murdzka.

6 kwietnia na konferencji prasowej Jarosław Gowin poinformował, że składa dymisję z funkcji wicepremiera i ministra nauki i szkolnictwa wyższego. Znany jest już jego prawdopodobny następca. Jest nim Wojciech Murdzek, którego postać nie jest opinii publicznej szerzej znana.

"Rzecznik rządu: premier Mateusz Morawiecki skierował wniosek do prezydenta Andrzeja Dudy o powołanie Wojciecha Murdzka na nowego ministra nauki i szkolnictwa wyższego" - poinformowało za pośrednictwem Twittera Polskie Radio.

Zaufany człowiek Rydzyka odleciał w Radiu Maryja. “Katoliccy politycy powinni tworzyć prawo na podstawie nauk Chrystusa”Zaufany człowiek Rydzyka odleciał w Radiu Maryja. “Katoliccy politycy powinni tworzyć prawo na podstawie nauk Chrystusa”Czytaj dalej

Jarosław Gowin ma już nowego następcę? Kim jest?

Wojciech Murdzek to polski samorządowiec, urodzony 13 grudnia 1957 w Świdnicy, który przez wiele lat był prezydentem tego miasta. Był również posłem na Sejm VIII i IX kadencji, a od 2019 roku jest sekretarzem stanu w Ministerstwie Rozwoju. Objęcie takiego stanowiska przez tego polityka jest o tyle zaskakujące, gdyż do tej pory pozostawał raczej poza pierwszym rzędem polskiej polityki.

DZISIAJ GRZEJE: 1. TVN po raz pierwszy tak mocno odpowiada na atak Wiadomości TVP. Dziś w Faktach wyemitowano zaskakujący materiał
2. Gdzie wyrzucić maseczki i rękawiczki? Odpowiedź nie jest taka oczywista

Murdzek jest także absolwentem II Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy, które ukończył w 1976 roku, zaś w 1981 roku skończył studia na Wydziale Elektroniki Politechniki Wrocławskiej, gdzie następnie odbył studia podyplomowe w zakresie techniki mikroprocesorowej. Prowadził również działalność gospodarczą i był dyrektorem oddziału firmy Procter & Gamble oraz prezesem zarządu spółki z ograniczoną odpowiedzialnością.

Myślicie, że dobrze sprawdzi się w roli nowego ministra nauki i szkolnictwa wyższego?

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Sanepid opublikował miejsca w których Polacy zarażają się wirusem. Wizyty w niektórych nie możesz uniknąć
  2. PAA: nie ma zagrożenia po pożarze wokół Czarnobyla. Ostrzega jednak Polaków przed inną ważną rzeczą
  3. Co dalej z ograniczeniami? Minister nie ma wątpliwości, ten tydzień będzie decydujący
  4. Jak, gdzie i kiedy nosić maseczki? Garść przydatnych informacji, sprawa dotyczy każdego
  5. Agata Duda drży o przyszłość córki. Pierwsza dama ma poważne powody do obaw
  6. Europa zamarła, zabrzmiał dzwon, miliony ludzi przeszły ciarki. Niezwykła chwila w rocznicę pożaru perły Francji

Źródło: Wprost/Polskie Radio/Wikipedia