Jarosław Gowin w liście ujawnia świadome narażanie życia i zdrowia obywateli przez przedstawicieli rządu?. Jakub Kaminski/East NewsŹródło: Jakub Kaminski/East News
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 8 Kwietnia 2020

Ujawniono korespondencję, z której Morawieckiemu i Szumowskiemu będzie trudno się tłumaczyć. Narazili nasze zdrowie?

Jarosław Gowin kilka dni temu podał się do dymisji, rezygnując z funkcji wicepremiera. Powodem był brak porozumienia w sprawie wyborów i kwestii ich przełożenia, na co nie godzi się partia rządząca i jej prezes Jarosław Kaczyński. Przeprowadzenie wyborów 10 maja stanowić może realne zagrożenie dla życia i zdrowia obywateli. Czy przedstawiciele rządu z premierem Morawieckim i ministrem zdrowia Łukaszem Szumowskim na czele mają tego świadomość? Wiele wskazuje na to, że tak właśnie jest, co wynika z ujawnionego listu Gowina.

"Jarosław Gowin w liście do członków Porozumienia twierdzi, że premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia zgodzili się w rozmowach z nim, że wybory 10 maja to zagrożenie dla zdrowia i życia Polaków" – napisał na Twitterze Patryk Michalski, reporter RMF FM, dołączając do wpisu wspomniany list. Przypomniał także, że szef rządu publicznie mówi, że "nie ma powodów, żeby przekładać wybory".

Popularny ksiądz ujawnił nieprzyjemne fakty z przeszłości Kaczyńskiego. Niespodziewany atak duchownegoPopularny ksiądz ujawnił nieprzyjemne fakty z przeszłości Kaczyńskiego. Niespodziewany atak duchownegoCzytaj dalej

Jarosław Gowin w liście ujawnia świadome narażanie życia i zdrowia obywateli przez przedstawicieli rządu?

List dotychczasowego wicepremiera do członków partii Porozumienie, której jest liderem, liczy aż dwie strony strony. Korespondencja dotyczy tematu wyborów prezydenckich i sytuacji epidemicznej, która jego zdaniem uniemożliwia bezpieczne przeprowadzenie wyborów w planowanym terminie 10 maja. List został opublikowany przez reportera RMF FM w całości w sieci. Widnieje na nim data 6 kwietnia. Jest to dzień, w którym Gowin podał się do dymisji. Co możemy przeczytać w liście? Jego treść publikujemy poniżej.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Nie tylko ryzyko zakażenia wirusem. Strażacy ostrzegają przed kolejnym zagrożeniem w lasach
2. Ogromna awantura domowa. 35-latek rzucił się na konkubinę, kobieta walczy o życie w szpitalu

"Dlatego właśnie, w obliczu ostatnich wydarzeń byliśmy zgodni, że wybory w dniu 10 maja oznaczają zagrożenie dla zdrowia i życia Polaków. To przekonanie w rozmowach ze mną podzielał Premier, Minister Zdrowia, a także liderzy środowisk opozycyjnych" – czytamy w liście Gowina. Można sobie zatem zadać w tym miejscu pytanie, czy oficjalne zapewnienia rządu PiS w kwestii bezpieczeństwa przeprowadzenia wyborów w maju, są godne zaufania. Naszym zdaniem przeczą temu słowa zawarte w treści listu i jest to podlegające wątpliwościom.

twitter.com/patrykmichalski

twitter.com/patrykmichalski

ZOBACZ TAKŻE:

Źródło: natemat.pl