Jarosław Gowin podał się dziś do dymisji. Jest nagranie z Sejmu, na którym widać, jak próbuje przywitać się z Kaczyńskim.. Twitter/SzewczukasiaŹródło: Twitter/Szewczukasia
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 6 Kwietnia 2020

Nagrali Gowina, próbującego przywitać się z Kaczyńskim. Reakcja prezesa bezcenna

Jarosław Gowin podał się dziś do dymisji. Dotychczasowy wicepremier zdecydował się ogłosić swoją decyzję podczas specjalnej konferencji prasowej, która odbyła się w godzinach przedpołudniowych. Powodem tak radykalnej decyzji był brak porozumienia w sprawie przełożenia wyborów, o czym poinformował polityk. Jak można się domyślać, swoim działaniem mógł podpaść prezesowi PiS, Jarosławowi Kaczyńskiemu. Jest nagranie z Sejmu, na którym widać, jak niepewnie i bez powodzenia próbuje przywitać się z prezesem.

Nagranie zostało opublikowane w mediach społecznościowych. Widać na nim, jak dotychczasowy wicepremier niepewnym krokiem zbliża się w kierunku Jarosława Kaczyńskiego, aby prawdopodobnie się z nim przywitać. Reakcja prezesa na jego widok była bezcenna. Wyraźnie widać, że między politykami sytuacja jest dość napięta.

Ważny apel prezydenta do wszystkich Polaków. Chodzi o zakupyWażny apel prezydenta do wszystkich Polaków. Chodzi o zakupyCzytaj dalej

Jarosław Gowin podał się dziś do dymisji. Na nagraniu z Sejmu widać zgrzyt pomiędzy nim a prezesem PiS

Nagranie, które zostało opublikowane na Twitterze, szybko obiegło sieć. Widać na nim dramatyczną próbę przywitania się Gowina z Kaczyńskim. Patrząc na to, można wręcz odczuwać współczucie dla dotychczasowego wicepremiera.

Prezes PiS bowiem nie potraktował go z szacunkiem ani sympatią, lecz zlekceważył swojego partyjnego kolegę, po czym ten odszedł zmieszany.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Prymas Polski nie idzie na kompromis przed Wielkanocą. Wielu wiernych nie będzie zadowolonych
2. Dwa ciała w mieszkaniu, na miejscu prokurator i policja. Nieoficjalnie: siostra zabiła brata, potem siebie?

Wyraźnie widać napięcie między politykami. Wpływ ma na to zapewne głównie dzisiejsza decyzja Gowina o dymisji oraz wyrażanie jego sprzeciwu wobec wyborów, które mają odbyć się 10 maja, co stanowi zagrożenie zdrowia i życia Polek i Polaków w związku z epidemią, o czym głośno mówi Gowin.

Nagranie do obejrzenia tutaj

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Koronawirus zabija też młodych. W Belgii zmarła 12-latka
  2. Stało się, odbierają rodzicom 500 plus i to wcale nie uzależnionym. Też możesz je stracić, jeśli pobierasz jeden zasiłek
  3. KRRiT odpowiada na udawany atak paniki Filipa Chajzera. Do TVN trafiło specjalne pismo
  4. Przeżył dwie wojny światowe i hiszpankę, został zakażony. 104-latek wygrał z COVID-19, niezwykła historia
  5. Duda opowiedział u Rydzyka, co robił tuż po katastrofie smoleńskiej. Niewielu pamięta, że dostał specjalną “misję”
  6. Gwałtowny wzrost zakażonych, Japonia wprowadzi stan wyjątkowy. Wiążą się z nim kolejne zakazy