Janusz Korwin-Mikke znęcał się nad swoim psem?. AGENCJA SE/East NewsŹródło: AGENCJA SE/East News
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 12 Lutego 2020

Janusz Korwin-Mikke usłyszy poważne zarzuty? Jego sprawą zajęła się policja

Janusz Korwin-Mikke znęcał się nad swoim psem? Do policji trafiło zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa, dotyczące znęcania się nad zwierzętami przez posła. Lider Konfederacji dopuścił się celowego, skandalicznego zachowania w obecności swojego psa. Polityk bowiem rzucał przy nim petardami, poddając w ten sposób psa "tresurze". Zwierzę było przerażone i trzymane przez posła na smyczy tuż przy wybuchających, rzucanych na ziemię petardach. Teraz sprawą zajmie się policja, która właśnie wszczęła dochodzenie.

Łukasz Kohut, europoseł Wiosny, poinformował, że policja wszczęła dochodzenie w sprawie Janusza Korwin-Mikkego, który rzucał swojemu psu petardy pod nogi. Zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa znęcania się nad zwierzęciem trafiło do Prokuratury Rejonowej w Otwocku już na początku stycznia.

Ostra wypowiedź posła PO: ,,Jeżeli ktoś ma za coś przepraszać, to Andrzej DudaOstra wypowiedź posła PO: ,,Jeżeli ktoś ma za coś przepraszać, to Andrzej Duda"Czytaj dalej

Janusz Korwin-Mikke znęcał się nad swoim psem? Policja prowadzi dochodzenie w tej sprawie

Sprawa dotyczy skandalicznego nagrania, które zostało opublikowane w sieci w sylwestra. Nagranie umieścili sami politycy Konfederacji. Janusz Korwin-Mikke ze swoim psem terierem o imieniu Odim udał się po fajerwerki, po czym później odpalał je i rzucał celowo przy zwierzęciu. Korwin-Mikke tłumaczył, że w ten sposób "tresuje i uodparnia" swojego psa, aby ten nie bał się wybuchów.

Europoseł Łukasz Kohut poinformował, że po tym, jak złożył zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez Korwin-Mikkego, sprawą zajęła się policja. Postępowanie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Otwocku. Dochodzenie dotyczy przestępstwa określonego w art. 35 ust. 1a Ustawy i ochronie zwierząt.

- Trzeba reagować, gdy dzieje się krzywda, także naszym braciom mniejszym. Może Janusz Korwin-Mikke coś w końcu zrozumie - powiedział dla "Onetu" Łukasz Kohut. - Cieszę się, że policja wszczęła dochodzenie. Będzie okazja, żeby eksperci wypowiedzieli się w sprawie krzywdy, której wyrządzamy zwierzętom myśląc krótkowzrocznie i nie biorąc psychologicznego dobrostanu zwierząt na poważnie - dodał europoseł.

Za znęcanie się nad zwierzętami grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Emerytura stażowa coraz bardziej realna. Tysiące Polaków skończy pracować w wieku 53 lat

2. Pokazali, jak wygląda samolot po wyjściu niektórych pasażerów. Tragedia, gorzej niż w chlewie [FOTO]

3. Porażające odkrycie w żołądku psa. Niewyobrażalnie co zrobił mu właściciel

4. Rodzice przerywają milczenie ws. koszmarnych warunków na dziecięcym oddziale. "Trudno wytłumaczyć 2-latkowi, że mama śpi w hotelu"

5. Ohydne żarty polityków PiS. Homofobiczny atak na Roberta Biedronia

6. Skandal jakich mało. Polski Kościół ustalił horrendalne ceny za pogrzeb, niektórzy nie zarobią tyle w ciągu całego roku